ایستگاه خبر

یک بانک روسی در حال آزمایش بلاکچین برای مدیریت پروژه

مدیر بانک دولتی Vnesheconom اعلام کرد که آن ها در حال برنامه ریزی برای پیاده سازی فناوری بلاکچین در زمینه مدیریت پروژه هستند که پاییز امسال آزمایش آن شروع خواهند شد.

مدیر بانک دولتی Vnesheconom اعلام کرد که آن ها در حال برنامه ریزی برای پیاده سازی فناوری بلاکچین در زمینه مدیریت پروژه هستند که پاییز امسال آزمایش آن شروع خواهند شد.

این اولین باری نیست که یک بانک روسی تصمیم به استفاده از فناوری بلاکچین در بخش مالی می گیرد. در ژوئن سال گذشته، Bank Of Russia توسعه یک نمونه اولیه فنی بنام Masterchain را اعلام کرد. این نمونه اولیه از بلاکچین به همراه اتریوم برای انتقال پیام بین بانک ها در سیستم مالی روسیه استفاده می کند.

علاوه بر این در فوریه، Herman Gref مدیر عامل Sberbank که بزرگترین بانک روسیه است، ابراز داشت که فناوری بلاکچین تا دو سال و نیم دیگر در زمینه برنامه های بازرگانی پیاده خواهد شد و این بدان معنی است که بلاکچین تا انتهای سال ۲۰۱۹ می تواند تجاری شود. بیانیه ای از وزارت ارتباطات و رسانه ها ی روسیه (Minkomsvyaz) در ماه می اظهارات Gref را تایید کرد. در برنامه ای با عنوان “اقتصاد دیجیتال فدراسیون روسیه”، وزارت در صدد قانونی کردن و تنظیم فناوری بلاکچین در سال ۲۰۱۹ بر آمده است.

چنین به نظر می رسد که Gorvkov و VEB (Vnesheconom) در حال برنامه ریزی برای وارد شدن به این فعالیت خاص و مشارکت کردن در اقدام نوآورانه روسیه در بخش مالی هستند. مدیر عامل آن ها بعنوان بخشی از گروه اقتصادی بین المللی سنت پترزبرگ (SPIEF) به Sputnik گفت:« وقتی که ما شروع به فکر کردن در مورد چگونگی مدیریت موثر کارها و پروژه کردیم،  متوجه شدیم که هیچ پلتفرم خاصی موجود نیست و هرچه که داشتیم کهنه و مستعمل شده بود. ما متوجه شدیم که بلاکچین یک پلتفرم با کیفیت و اساسی و خوب برای آینده است. ما با در نظر گرفتن این نکته شروع به کار کردیم و یک مرکز صلاحیت ایجاد کردیم و پروژه ای آزمایشی راه اندازی شد. ما در حال راه اندازی اولین نمونه اصلی برای مدیریت پروژه در پاییز امسال هستیم».

بنا بر گفته های Gorkov، بانک Vnesheconom موقعیتی را که برای  پردازش و بررسی فناوری ها در زمینه امور تجارت مالی بوجود آمده را درک کرده و این امر سبب شده که این بانک روسی، یک پروژه آزمایشی را با همراهی بلاروس راه اندازی کند.

مدیر عامل آن همچنین به این مطلب اشاره کرد که چرا آن ها پول زیادی را در توسعه فناوری بلاکچین سرمایه گذاری نمی کنند:« ما زیاد سرمایه گذاری نمی کنیم چرا که بنظر می رسد این موضوع چیزی ست مربوط به فناوری و نه پول و امور مالی».

Gorkov تاکید کرد که این برای روسیه یک ضرورت است که در فناوری های مبتکرانه ای مانند بلاکچین سرمایه گذاری کند. بر طبق اظهارات مدیر عامل VEB، با سرمایه گذاری کافی، بلاکچین تبدیل به یک فناوری مهم خواهد شد که برای بهبود کیفیت مدیریت از آن استفاده خواهد شد و کاغذ بازی های اداری را به کمترین حد خود می رساند.دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.Source & Image via cryptocoinsnews

https://coiniran.com/?p=6957
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x