ایستگاه خبر

چگونه یک شرکت مدیرت سرمایه می تواند از بلاکچین بهره ببرد ؟

فناوری بلاکچین در حال تبدیل شدن از یک کلمه معروف، به یک فناوری است که می تواند گستره وسیعی از عملیات تجاری را در یک شرکت مالی انجام دهد.

فناوری بلاکچین در حال تبدیل شدن از یک کلمه معروف، به یک فناوری است که می تواند گستره وسیعی از عملیات تجاری را در یک شرکت مالی انجام دهد. در صنعت مالی قسمتی که می تواند از پیاده سازی فناوری دفتر کل توزیع شده بهره مند شود، قسمت مدیریت سرمایه و دارایی است .

شرکت بین المللی حسابداری Ernst & Young گزارشی با عنوان “نوآوری بلاکچین در مدیریت ثروت و داراییرا منتشر کرده است که مبنی بر فواید فناوری بلاکچین در مدیریت ثروت و دارایی است. گزارش به این موضوع اشاره می کند که پیاده سازی فناوری بلاکچین باعث کاهش هزینه های اجرایی ، حذف اتلاف زمان های اجرایی بیهوده و در نهایت منجر به مشتری مداری بهتری می شود. بطور خاص، استفاده از بلاکچین در در قسمت های مهم همچون قسمت سرویس شبانه روزی مشتری، ایجاد مدل های اوراق بهادار، تنظیم و شفاف سازی در معاملات و انطباق فرایندها مرتبط با قوانین پول شویی، همگی با استفاده از پیاده سازی فناوری دفتر کل توزیع در یک شرکت مدیریت سرمایه، می توانند بهتر شوند.

موارد استفاده از بلاکچین در مدیریت ثروت

در این گزارش، Ernst & Young دو دلیل بعنوان مثال برای فواید بلاکچین ذکر کرده است.

اول، تکنولوزی بلاکچین را می توان برای دیجیتالی و ساده کردن روند ثبت مشخصات مشتری بطور شبانه روزی به کار برد. قوانین سختگیرانه، مدیران مالی را ملزم به جمع آوری اطلاعاتی همچون تایید هویت، وضعیت تاهل، تابعیت، منبع درآمد و ارتباطات سیاسی مشتری می کند که این روند می تواند پیچیده، بلند مدت و پر هزینه باشد.

اگر در عوض، داده های افراد با درآمد بالا، بر روی یک دفترکل توزیع شده ذخیره شود که با اجازه صاحب اطلاعات گروهای مختلف بتوانند به آن دسترسی پیدا کنند، می تواند بطور قابل ملاحظه ای در هزینه و زمان رسیدگی به امور مشتری جدید صرفه جویی شود. علاوه بر این بعلت امنیت و قابلیت اطمینان بالای بلاکچین به راحتی روند کاری هر مشتری را م یتوان روی آن ذخیره نمود .

دوم، بلاکچین ایجاد اوراق بهادار و اعلام تغییرات آن را برای مشتریان تسهیل می کند. در حال حاضر مدیران مالی روش های بسیاری را برای ایجاد و نگهداری این اوراق بکار می گیرند که در  بیشتر آن ها امکان برقراری ارتباط مستقیم با مشتری وجود ندارد.

از این رو، راه حل ایجاد و پیاده سازی یک بلاکچین است که به مدیران مالی اجازه خرید و مدیریت اوراق بهادار بر اساس محدودیت سرمایه ذخیره شده مشتری است که همچنین توسط آن می توان روند پیشرفت کلی سرمایه گذاری را پیگیری کرد و یا در صورت تغییرات ناگهانی در ارزش اوراق، مدیر مالی می تواند با مشتری بطور مستقیم ارتباط داشته باشد که تمامی این مشخصه باعث افزایش بهروه وری و کار آمد تر شدن سیستم و همچین ارتباط عمیق تر بین مدیران مالی و مشتریان گردد.

مشکلات زیادی برای پذیرش وجود دارد ولی اولین ها برنده هستند

در ضمن این گزارش به مشکلاتی که این فناوری برای پذیرش با آن ها مواجه است اشاره می کند. انطباق و همکاری با سیستم های موجود، امنیت و تطابق با استاندارهای فناوری از بزرگترین مسایل و مشکلاتی است که توسط شرکت Ernst & Young مطرح شده است .

علاوه بر این، منابع و اموال در یک حساب مشخص وجود ندارند و معمولا با شرکت های دیگری در ارتباط هستند. همچنین اجرای این طرح در مقیاس بزرگ زمان بر است، با در نظر گرفتن این مسئله می بایست برای اتخاذ بهترین نوع بلاکچین برای این صنعت به توافق رسید. بنا به این دلایل اکثر شرکت ها تمایل به آزمایش بلاکچین در یک مقیاس کوچک قبل از اجرای آن برای کل سیستم دارند .

Ernst & Young معتقد است که شرکت هایی که اول از این فناوری استفاده کنند بیشترین بهره را خواهند برد. همانگونه که موفقیت این روش به شرکت کنندگان بستگی دارد، Ernst & Young شرکت ها را تشویق به استفاده از این فناوری می کند زیرا اولین ها بیشترین سود را می برند. دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.Source & Image via bitcoinmagazine

https://coiniran.com/?p=7086
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x