ایستگاه خبر

امکان استفاده از کیف پول Bitcoin BIP148/User-Activated Soft Fork برای کاربران Trezor

با عملی شدن امکان تغییر کاربران Trezor از گره معمولی به گره UASF/BIP148، برخی کارشناسان پیش‌بینی کرده‌اند که Trezor قصد دارد از BIP148 پشتیبانی کند.

 

امکان استفاده از کیف پول Bitcoin BIP148/User-Activated Soft Fork برای کاربران Trezorتروزر یک شرکت سخت‌افزاری است که تمام تلاش خود را برای مواجه با تغییرات احتمالی در آینده در پیش گرفته است.

 

از جمله تغییرات اخیر این شرکت می‌توان به مواردی همچون امکان استفاده از سگویت در تجهیزات، پشتیبانی از چند ارز رمز، و ذخیره‌سازی ایمن بیتکوین جدای از دستگاه های متصل به شبکه اشاره کرد.

 

با عملی شدن مرتبط شدن امکان متصل شدن کاربران بعنوان گره BIP148، شرکت مزبور این امکان را به کاربران خود می‌دهد که فقط از گره‌هایی که از User Activated Soft Fork پشیبانی می‌کنند دست به انتخاب بزنند.

اتخاذ چنین سیاستی، مورد اعتراض برخی شرکت‌ها و کاربران قرار گرفته و آنها این امر را نشانه جدی خروج از اکوسیستم پولی رایج قلمداد کرده‌اند.

 

البته Trezor هوشمندتر از آن است که در این خصوص اظهارنظر رسمی از خود صادر کند ولی این شرکت کماکان در حال فراهم‌آوری راهکارهایی برای سازگاری با چشم‌اندازهای آتی است.

 

خوشبختانه واکنش‌ها نسبت به این موضوع فعلاً فروکش کرده است و فقط یک بیانیه اعتراضی در مورد آن صادر شده که آن هم نتوانسته موافقان زیادی برای خود بیابد.

 

تنها پاسخی که داده شده این است که افراد می‌توانند لایتکوین و بیتکوین را همزمان و با هم در اختیار داشته باشند.

 

بحث مقیاس‌پذیری باعث شده واقعیت‌ها در اکثر شرکت‌های فعال در حوزه بیتکوین دستخوش تغییر شود و در این خصوص، تزرور یک استثنا به شمار نمی‌رود.

 

مدیران این شرکت با ارائه امکان استفاده رایگان از محصولات به کاربران، همچنان مزیت پیشرو بودن خود را حفظ کرده‌اند.

 

کارشناسان این سیاست را نشانه خوبی قلمداد کرده و در عین حال، آن را ضروری به شمار آورده‌اند.


دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.


 

https://coiniran.com/?p=7515
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x