ایستگاه خبر

کلاینت اتریوم پس از اتفاقات اخیر در شبکه اصلی آن به‌روزرسانی شد

شبکه اتریوم در ۱۱ و ۱۲ می (۲۱ و ۲۲ اردیبهشت) با یک مشکل فنی مواجه شد که به یک «سناریوی غیرمعمول» نسبت داده شد.

زنجیره بیکن با دو نمونه جداگانه در تاریخ‌های فوق الذکر مواجه شد که در آن دوره‌های سه و هشت به پایان نرسید. برای حدود ۲۵ دقیقه در روز پنجشنبه، شبکه اصلی اتریوم قادر به تأیید کامل تراکنش‌ها نبود. بلوک‌ها عرضه شدند اما نهایی نشدند.

ما می‌توانیم این مشکل از دست دادن نهایی را پشت سر بگذاریم، Teku ConsenSys و prylabs اصلاحاتی را به کار گرفته‌اند که از هجوم تصدیق‌های امضا جلوگیری می‌کند. این یک گام در مسیر تمرکززدایی ماست، بیایید از آن درس بگیریم و  به جلو برویم.

– سوپرفیز.اتر (@superphiz) 13 مه ۲۰۲۳

همین موضوع که در آن شبکه اتریوم نمی‌توانست بلوک‌ها را بیش از یک ساعت نهایی کند، توسط وو بلاکچین در روز جمعه گزارش شد. وو اضافه کرد که در نتیجه، dYdX سپرده‌ها را موقتاً متوقف کرد.

در هر دو سناریو، تیم‌های کلاینت خاطرنشان کردند که اگرچه شبکه اتریوم نتوانست تراکنش‌ها را نهایی کند، کاربران به لطف طراحی آن قادر به انجام تراکنش در شبکه بودند. به دلیل تنوع کلاینت، پیاده‌سازی‌ همه کلاینت‌ها تحت تأثیر این موقعیت استثنایی قرار نگرفتند. هنگامی که هر کلاینت دچار مشکل شد، شبکه یک بار دیگر نهایی شد.

تیم‌های کلاینت به روز رسانی جدیدی برای این واقعه ارائه کردند و گفتند در حالی که علت اصلی هنوز در حال بررسی است، ظاهراً می‌تواند به بار سنگین روی برخی از کلاینت‌های لایه اجماع مرتبط باشد.

برای جلوگیری از اتفاقات مشابه در آینده، Prysm Ethereum Client، یکی از لایه‌های اجرایی اصلی پروتکل اتریوم، و Teku، کلاینت اتریوم ۲.۰، هر دو به‌روزرسانی‌هایی را منتشر کرده‌اند که دستورالعمل‌های بهینه‌ای را برای جلوگیری از استفاده بالای منابع گره‌ها در طول این سناریوهای غیرمعمول اجرا می‌کنند.

Prysm نسخه ۴.۰.۳-hotfix را معرفی کرد که شامل بهینه‌سازی‌های لازم برای جلوگیری از استفاده بالای منابع توسط نودهای بیکن در زمان‌های پرترافیک مانند ۱۱ و ۱۲ می است.

از سوی دیگر، Teku نسخه ۲۳.۵.۰ را منتشر کرد که گواهی‌های قدیمی را که مشاهده شده بود برای ایجاد مشکل در شبکه اصلی فیلتر می‌کند.

 

پیشنهاد مطالعه: انواع الگوریتم اجماع در دنیای بلاک چین و ارز دیجیتال (consensus algorithm)

 

 

Source

 

https://coiniran.com/?p=62369
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x