ایستگاه خبر

آیا فکر می کنید کسب و کار بیتکوین کوچک است؟ Bitfury  تقریبا ۱۰۰ میلیون دلار در سال تولید درآمد می کند.

آیا فکر می کنید کسب و کار بیتکوین کوچک است؟ Bitfury  تقریبا ۱۰۰ میلیون دلار در سال تولید درآمد می کند.

این باور غلط  که استارت آپ های صنعت بلاکچین پول ساز نیستند، تا حد زیادی توسط اسناد سرمایه گذاران که نشان دهنده ایجاد درآمد توسط گروه Bitfury به واسطه رقابت افزاینده در مقابل شرکت هایی که با روش های مرسوم کار می کنند، شکسته شده است.

در سال ۲۰۱۱، راه اندازی سیستم کسبِ درآمد بدون واسطه تحت عنوان عملیات استخراج (ماینینگ) بیتکوین، آغاز به کار کرد که از آن زمان تا کنون در جهت ارائه خدمات نرم افزاری دیگر نیز گسترش یافته است. با توجه به اسناد گردآوری شده توسط  CoinDesk، درآمدی بالغ بر ۹۳٫۷ میلیون دلار در سال مالی ۲۰۱۷ ایجاد شده است که این امر، خبر از رشد سالانه ۷۰ درصدی از شروع زمان یاد شده می دهد.

۲۴٫۷ میلیون دلار از مبلغ حاصل شده با احتساب حاشیه سود ۲۶ درصدی، مربوط به درآمدها بدون محاسبه بهره، مالیات، استهلاک سرمایه و کاهش ارزش، موسوم به “EBITDA” بوده است.

در حال حاضر شرکتی مستقر در Amsterdam  با دفاتر کاری در San Fransisco، Washington, DC,، Riga، Latvia، و Hong Kong  مبادرت به سرمایه گذاری ۱۰۰ میلیون دلاری کرده است که بر طبق اسناد موجود، این مبلغ ۱۰ میلیون دلار بیش تر از مقادیر شناخته شده قبلی می باشد.

هنگامی که درآمد وعایدی مبتنی بر سیستم نوپای کسب درآمدِ بی واسطه، با ارقام مشابه سایر استارت آپ ها مقایسه می شوند، شاهدِ قرار گرفتن گروه Bitfury  در میان برخی از نام شناخته ترین ها در صنایع سنتی و معمول هستیم.

در سال گذشته، استارت آپِ کسب و کار اعطای وام های کوچک تجاری به نام Kabbage، کمی بیشتر از گروه Bitfury  موفق به کسب درآمد ۹۷٫۴ میلیون دلاری شد، اما دارایی خالص خود را با توجه به آخرین فهرست در میان ۵۰۰ شرکت، به میزان قابل توجه ۲۳۹ میلیون دلار افزایش داد. در مقابل، شرکت نرم افزاری Yext  که خبر آن در اوایل سال جاری افشا شد، پس از افزایش نسبی ۱۱۷ میلیون دلاری، با کسب ۸۹ میلیون دلارعملا درآمد کمتری را نسبت به Bitfury  کسب کرد.

گروه Bitfury  علاوه بر درآمد های حاصل از طریق تراکنش های بیتکوین ، از طریق پروتکل بلاک ها هم ۵۰۰٫۰۰۰ از بیتکوین های “تولید شده تا به امروز” را به دست آورده است. این شرکت، با قیمت تقریبیِ ۲۶۰۰ دلاریِ امروز بیتکوین( ارزش بیتکوین در زمان نگارش این مقاله)، از طریق استخراج آن  به کسب درآمد ۱۳ میلیارد دلاری خواهد رسید. هر چند شواهدی مبنی بر فروخته شدن برخی از این بیتکوین ها هم وجود دارد.

برای روشن شدن وضعیت عملیات استخراج توسط گروه Bitfury  در مقایسه با مجموعه شبکه بیتکوین، می توان به افزایش ۱۱ درصدی سهم این شرکت در بازار در مقایسه با سهم ۹ درصدی آن در مارس ۲۰۱۶ اشاره کرد. برای داشتن نگاهی وسیعتر نسبت به موارد ذکر شده، مدارک موجود بیانگر این است که تنها این استخراج کنندگان بزرگ بازار هستند که با بهره گیری از Bitmain  توانسته اند سهم ۱۹ درصدی را در کنار ائتلاف شرکتهای استخراج چینی F2Pool  با سهم ۱۲ درصدی در اختیار داشته باشند.

پیش بینی آینده اسناد منتشر شده که ظاهرا بخشی از یک تلاش برای افزایش مضاعف سرمایه  می باشد، نه تنها شامل پیش بینی های بیشمار در جهت رشد و پیشرفت شرکت ها،  بلکه برای کل این صنعت می باشد. گروه  Bitfury  به شکل قابل ملاحظه ای تا سال ۲۰۲۱، کسب درآمد ۵۸۵ میلیون دلاری را برای خود پیش بینی می کند.

انتظارمی رود ۳۰۲ میلیون دلار (۵۲ درصد) از مبلغ پیش بینی شده در بالا از طریق درآمد های تراکنشی (که ۱۶۳ میلیون دلار می باشد)، مبلغ ۱۳۹ میلیون دلار از طریق حق الزحمه استخراج، و ۲۱۷ میلیون دلار(معادل ۳۷ درصد) آن هم از طریق راه کارهای زیر بنایی در به کارگیری افراد به صورت غیرمستقیم، ازجمله در واحد استخراجِ بلاک باکس کسب شود. ۱۱ درصد باقی مانده به میزان ۶۶ میلیون دلار نیز از طریق سرویس های “B2B” که به تازگی در یک چهارچوب گسترده برای پروژه های بلاکچینی جدید به نام  Exonum نشان داده شده است، به دست خواهد آمد.

اما ظاهرا به نظر می رسد اغوا کننده ترین مؤلفه کسب و کار گروه Bitfury،  درآمد های حاصله از تراکنش های بازار بیتکوین است. اگر بخواهیم آن را به عنوان یک “فرصت بزرگ” توصیف کنیم، پیش بینی می شود جایزه نصف شده بعدی حاصل از درآمد تراکنش ها، ۳۷ میلیارد دلارخواهد بود.

نگویید “استخراج”

حداقل تا سال ۲۰۱۴، Valery Vavilov، بنیان گذار Bitfury،  در تغییر این نگرش که شرکت او تنها یک شرکت استخراج نیست سخت تلاش کرد. به نظر می رسد تقریبا سه سال بعد، بدنه اصلی شرکت، عبور موفقیت آمیز از این مرحله گذار را تایید کرده است.

Valery Vavilov در گفتگوی تازه ای با CoinDesk، بسیار تلاش می کند  که گفته های خود را بر روی این موضوع متمرکز گرداند که فقط به دنبال این نیست که “بشریت در عرصه دانش، نیازمند مقادیر زیادی از قدرت محاسباتی می باشد.”

به گفته Vavilov، از زمان مصاحبه سال ۲۰۱۴، تعداد کارکنان Bitfury از ۷۰ نفر به ۲۵۰ نفر افزایش یافته است. او همچنین به نقش شرکت خود در کمک به ایجاد شورای کسب و کار جهانی بلاکچین و تاثیر گسترده خود در ایجاد اعتماد روز افزون به بلاکچین (Blockchain Trust Accelerator) و جلسه سران بلاکچین که در حال حاضر در حال انجام است، به عنوان شواهدی دال بر این مدعا، اشاره کرد.

Vavilov  می گوید: الآن  درروزهای آغازینِ بلاکچین بسر می بریم و باور داریم که چشم انداز بیتکوین و اکوسیستم بلاکچین کاملا روشن است.

به عنوان بخشی از آن حوزه وسیع تر، گروه Bitfury  بسیاری از استخراج های بیتکوین خود را از طریق اعطای دامینِ گروه، البته ظاهرا مبتنی بر مدیریت سازمانی، به وب سایتی دیگر انتقال داده است. با ترسیم یک نگاه گسترده تر از کار، که توسط اسناد سرمایه گذاران تایید می شود، آنچه که از یک “استراتژی جامع کسب و کار” انتظار می رود بسیار فراتر از کسب درآمد، تنها و تنها از طریق فرایند استخراج می باشد.

در حالی که هنوز هم بخش قابل ملاحظه ای از استراتژی (و در واقع درآمد) رو به جلو در این بخش را تراشه های استخراج (mining chips ) ایجاد کرده و به پیش می برند، همچنان شواهد حاکی از ساخت طیف وسیعی از نرم افزارها، حول محور پروژه Exonum بلاکچین، و دیگر تلاش های اعلام نشده در این بخش می باشد.

در آخر، گزارش اینگونه به پایان می رسد:

” در حالیکه رقبا در حال گسترش عرضی ابتکار عمل خود می باشند که غالباً  متمرکز بر بخش خدمات مالی است، Bitfury تنها ارائه کننده راه حل های تشکیلاتیِ بلاکچینِ خصوصی است که متکی بر امنیت و شفافیت ذاتی و ساختاریِ بلاکچین عمومی می باشد”.

 دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.Source

https://coiniran.com/?p=8045
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x