ایستگاه خبر

کراکن همکاری خود با بیتگو را قطع کرد

شب پیش، کراکن، ایمیلی به مشتریان ارسال کرد که توضیح می داد که همه باید یک آدرس سپرده بیت کوین جدید ایجاد کنند.

اولویت هر صرافی تضمین امنیت دیرپای مبالغ مشتریان است. اغلب موارد، این پلتفرم ها برای ذخیره سرد چندامضایی راهکاری دارند که اغلب آن را شرکت بیت گو BitGo  فراهم می آورد. این شرکت در ایجاد امنیت رمزارزها و دارایی های دیجیتالی پیشگام بوده است. اما به نظر می آید که همکاری  آنها با صرافی کراکن (Kraken) به پایان رسیده است.

شب پیش، کراکن، ایمیلی به مشتریان ارسال کرد که توضیح می داد که همه باید یک آدرس سپرده بیت کوین جدید ایجاد کنند. ابتدا، خیلی ها تصور کردند که یک ایمیل اسپم است. در ثانی، تغییر آدرس سپرده بیت کوین در کراکن تا آنجا که کاربران به یاد دارند، الزامی نبوده است. اما معلوم شد که این تصمیم بی دلیل نبوده است.

دقیقتر اینکه کراکن رسما رابطه خود را با BitGo را قطع کرده است. این تاحدی به خاطر اتفاقات دردسرآور اخیر بوده است. خیلی از مشتریان کراکن از این تصمیم خوشحال نیستند و بیتگو را یک پیشتاز در راهکارهای امن کیف پول می دانند. استفاده از یک راهکار دیگر در یک دوره حساس در تاریخ بیت کوین، چیزی نیست که اغلب مردم آن را بپسندند.

مطابق متن ایمیل، شرکت کراکن مبالغ بیت کوین و اتر را به سرویس متفاوتی می برد که مزایای مشابهی برای امضای چند طرفه دارد. دقیقا معلوم نیست که منظور چه شرکت یا خدماتی است. اما شایان ذکر است که این تصمیم به خاطر این نیست که کاربران پولی را از دست داده باشند یا چیزی مانند این. در عوض، این تصمیم ظاهرا بخشی از حرکت بزرگتر این صرافی است. به نظر می آید که برای گرفتن این تصمیم زمان زیادی صرف شده باشد.

احتمال این هم هست که این امر، نتیجه مستقیم بحث و جدل بر سر انشعاب سخت SegWit2x باشد. BitGo  حامی این انشعاب بوده است، حتی با اینکه بقیه جامعه بیت کوین با این انشعاب مهربان نبوده اند. در نظر داشته باشید که این نکته آخری رسما توسط شرکت تایید نشده است، اگرچه با وجود شیطنت هایی که اخیرا شده، بعید نیست.
جالب خواهد شد اگر دیگر صرافی ها نیز از همکاری با BitGo صرف نظر کنند. اگر انتخاب کراکن به خاطر اختلاف نظر بر سر انشعاب SegWit2x باشد، این سناریو بعید نخواهد بود.  هیچ چیزی هنوز مشخص نیست و چیزهای زیادی در آینده ممکن است رخ دهد. اگر اینطور باشد، کراکن به بقیه جامعه بیت کوین، اخطار محکمی داده است.

منبع

https://coiniran.com/?p=14426
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x