ایستگاه خبر

به کارگیری توصیه مدیران فناوری Deloitte برای یافتن راهکاری از بلاکچین

شرکت Deloitte، به عنوان یکی از اولین شرکت های تخصصی بلاکچین به سرعت جایگاه مناسب خود را در میان کنفرانس های خبری این صنعت ثبت کرد. اما اهمیت توسعه فناوری برای این حرفه در چیست؟

علیرغم کسب درآمد ۳۶ میلیارد دلاری در سال ۲۰۱۶، شرکت حسابرسی Big Four فقط در یک استارت آپ بلاکچینی سرمایه گذاری کرد. به علاوه، به طور رسمی تنها ۲ آزمایشگاه بلاکچین در اختیار دارد که سومین آزمایشگاه آن به زودی راه اندازی خواهد شد. در این چشم انداز روشن، استراتژی سرمایه گذاری Deloitte، ممکن است شبیه به تیری در تاریکی به نظر رسد. اما نظر مشاور مدیر ارشد فناوری Deloitte، به نام Bill Briggs در مورد این حقیقت به گونه دیگری است.

در یک مصاحبه اختصاصی Briggs توضیح می دهد که چگونه یک سری از برنامه های هوشمندانه، نه تنها به نحوه سرمایه گذاری آن ها در زمینه بلاکچین کمک کرده بلکه توانست به شکل تاثیرگذاری جایگاه شرکت را در در زمینه استفاده از بلاکچین اثبات کند.

او به کوین دسک گفت: « ما یک جدول ارزش، برای شفاف سازی دامنه عملکرد شرکت ها، روند امور، جایگاه واقعی خواسته ها، درک راحت بدون پشیمانی از بابت ضرر ترسیم کردیم». وی تخمین زد حدود ۷۰ درصد از سرمایه گذاری های شرکت Deloitte، متناسب با همین درک ساده بازار محصولات، و ۳۰ درصد باقیمانده با تمرکز بیشتر بر پیشبینی تجربی انجام شد.

محدوده اطلاعاتی

در مرکز این راهکار (استراتژی)، شماری ازاقدامات خردمندانه دسته جمعی تدارک دیده شده بود. اما این تنها شامل هر گروهی ازاطلاعات که سرمایه گذاری Deloitte را تشکیل می دهد نیست.

بلکه شامل یک مشاوره جهانی می شود از اطلاعات ۲۴۴۰۰۰ نفری از کارمندان از سراسر دنیا که شبکه ای را تشکیل داده و مورد استفاده قرار گرفته که آخرین علایق آن ها در مورد بلاکچین مورد بررسی قرار گرفت.

گروه S3 از شرکت Deloitte، که در اکتبر ۲۰۱۵ تاسیس شد شامل تحلیلگران استراتژیکی ست که کار آن ها تنها درک، بررسی و ثبت سرویس های مالی جهانی ست. این تیم تحلیلگر سه نفره نیویورکی، اطلاعات اصلی را از رویدادها، زیر مجموعه ها، استارت آپ ها و اطلاعاتی که بابت آن ها هزینه پرداخت می کنند (مانند Data Fox برای بررسی احتمالات با ارزش) را جمع آوری می کنند.

این سرمایه گذاری با احتیاط انجام می شود و موارد متنوعی  شامل بررسی پتانسیل حجم  بازاری که بر اساس یک ایده شکل گرفته، مولفه های اقتصادی و خرده سودهای بازار در نظر گرفته می شود.

بنابراین آن علایق گردآوری شده به پلتفرم اکوسیستم روابط مدیریتی Deloitte داده شد (یک برنامه مدیریتی جامع روابط با مشتریان، که هم اکنون این رویکرد در ابعاد وسیعی در تمام بخش ها مورد استفاده قرار گرفته) و به گروه های مشخصی از کارمندان شرکت ارسال شده است. در عوض این گروه ها، بازخوردی تجربی از تجربه های مرتبط با این علایق (ترند)، را فراهم می کنند.

سرویس اسرائیلی بررسی فنی و خلاقانه Deloitte واقع در تل آویو نیز بازخوردی به همین صورت دارد. این مسئله از ماه نوامبر گذشته جهت ساماندهی بیشتر چشم انداز در سرمایه گذاری خود شرکت Deloitte، توسط زیر مجموعه های خود و از طریق کمک به شناسایی استارت آپ ها، توسط مشاوران زیر مجموعه شرکت انجام می پذیرد.

آقای Eric Piscini، مدیر جهانی بلاکچینی Deloitte می گوید: “این یک مکانیزم  داد و ستد  دائمی ست. اما منابع اطلاعات جمعی اهمیت زیادی دارد، زیرا اهرم قدرت عملی Deloitte، در این اطلاعات نهفته است.”

مرتب سازی مسائل مورد علاقه

تحقیق جهت سرمایه گذاری در بلاکچین، در این دو مورد تکمیل شده، سپس توسط دو گروه مجزا، به مشاغل جهانی Deloitte در سراسر دنیا منتقل می شود.

در حالی که S3 به صورت حرفه ای بر بلاکچین و سایر برنامه های fintech تمرکز کرده، Briggs همچنان به دستاورد هایی کمک می کند که آن را “بررسی عملکرد هوشمندانه در یافتن فرصت های سرمایه گذاری وسیع” در سطح جهانی می نامد. از طریق ترکیبی از مشاوره هایی که به مشتریان ارائه می شود (مثل جلسات سرمایه گذاری های پر ریسک و تجهیزات شرکت های خصوصی)، “گروه های کوچک” راه کارهای سرمایه گذاری و اطلاعات جغرافیایی اولیه را گرد هم آورده و ممکن است توانایی خاصی در مراحل اولیه تاثیر خودرا نشان دهد.

اطلاعاتی که از این نشست ها به دست می آید با کیفیت تر از هر جای دیگری ست، زیرا از منابعی می آید که از نتیجه تلاش های عملی خودشان حاصل شده است و نتیجه آگاهی از مراحل اولیه توسعه است. به گفته Briggs ” این یک نتیجه برد برد است و نشان دهنده هوش برتر ما نیست. اما این اطلاعات توسط ما در اختیار بخش سرمایه گذاری قرار گرفته و این موضوع در مقایسه، به آنها جهت حرکت سریع تر کمک می کند.

تصمیمات سرمایه گذاری

به اوایل سال ۲۰۱۵ بر می گردیم. رویکرد سرمایه گذاری Deloitte در بلاکچین، تحت تاثیر ابزار آلات تحقیقاتی بود و یکی از تحرکات جدید به موازات دریافت سرمایه گذاری برای شرکت بود.

هر چند سرمایه گذاری های انجام گرفته تا به حال توسط Deloitte در این بخش، تقریبا به شکل محافظت شده باقی مانده بود.برای اولین بار Briggs چگونگی هزینه کردن این سرمایه را تشریح کرد.

عموما Deloitte سرمایه گذاری مستقیم در بخش های مختلف شرکت خود را ترجیح می دهد و آن را “تقسیم  بر مبنای ریسک یا درآمد (جهت تسریع روند پیشروی و سرعت در سازگاری) بر اساس ارزش” می نامند و در قسمتی که بر آن باور دارند سرمایه گذاری می شود.

در بیشتر مواقع این سرمایه گذاری ها به خدمات بزرگی در کمک به استارت آپ ها اختصاص می یابد. اما در مراحل اولیه کار با بلاکچین، Deloitte تنها در بخش عمومی معینی برای یک استارت آپ به صورت مستقیم و تحت عنوان فراهم آوردن ساختار مالی در پروژه های بلاکچین به صورت کارشناسانه و زیربنایی سرمایه گذاری می کند.

 

شرکت Deloitte، به جای سرمایه گذاری مستقیم در کمپانی ها، تصمیم به سرمایه گذاری های وسیع در مناطقی گرفته که توسعه بلاکچین در آن ها مشهود است. کمک به رشد یک محیط مستعد و گسترش اطلاعات، به عنوان سرمایه گذاری احتمالی در آینده در نظر گرفته می شود.

آقای Briggs توضیح داد: “ما اطلاعات بررسی شده و تحلیل بازار را با مدیریت عملی و نگاه کارشناسانه جهانی خود در هم می آمیزیم. ما با زیر مجموعه ها، گروه های مورد توافق و محیط پیرامون خود در سرمایه گذاری شراکت می کنیم. این مسئله – صرف نظر از نتیجه – بر اساس توافقات، از طریق اشتراک در ارتقاء محصولات یا ایده های ترکیبی، موقعیت های معقول یا دستاوردها صورت می پذیرد.”

برنامه های آتی

آقای Briggs از اقدامات اولیه بلاکچین در بخش های اقتصادی Dublin (مرکز ایرلند) و شهر نیویورک و پتانسیل جانبی صنایع  در گسترش به سایر بخش ها نام برد و آن را دلیل اصلی تصمیم به سرمایه گذاری در ساخت آزمایشگاه های بلاکچین در این نواحی ذکر کرد.

شرکت Deloitte اعلام کرد که در حال سرمایه گذاری در سومین آزمایشگاه بلاکچین در هنگ کنگ است.

در باب ادامه یافتن آزمایشات بلاکچین توسط مقامات مالی هنگ کنگ، شرکت Deloitte و سایرین، Briggs گفت: “این آزمایشگاه افتتاح شده اما هنوز فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز نکرده است.”

در ماه سپتامبر که آزمایشگاه شروع به کار کند، اهداف دوبرابر خواهند شد. دادن آموزش به بقیه در مورد نحوه کار با بلاکچین و یادگیری این نکته که در قدم بعدی چگونه باید سرمایه گذاری کرد از جمله برنامه های آتی است.

 

Briggs اینطور نتیجه گیری می کند:

“هر وقت نیاز بازار و مشتریان با سرمایه گذاری ها و رشد خودمان در یک راستا قرار گرفت، اتفاقات خوبی می افتد.”دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.source : coindesk

https://coiniran.com/?p=7676
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x