ایستگاه خبر

کاربران استیمیت از صدهزار فراتر رفته است

استیمیت (Steemit)، شبکه اجتماعی که با بلاک چین کار می کند، اخیرا بعد از پنج ماه آغاز کار خود به صد هزار کاربر رسیده است.  همچنین پلاتفرم وبلاگ نویسی آن که به مشارکین پاداش می دهد، پانصد هزار بازدید کننده از سراسر جهان کسب کرده است.
استیمیت رشدی مشابه Reddit دارد:
از زمان راه اندازی استیمیت در تابستان ۲۰۱۶، محبوبیت زیادی در میان وبلاگ نویسان و کتابداران کسب کرده است. این شبکه هدف خود را بازسازی دوباره رسانه های اجتماعی تعیین کرده است. این محبوبیت شاید بیشتر به خاطر سیستم استیمیت برای پاداش دادن با سکه مخصوص این شبکه یعنی استیم (Steem) به مردم براساس رای گیری و پست گذاشتن مطلب باشد.
برخی استیمیت را با فیس بوک و Reddit مقایسه می کنند که میلیون ها کاربر و بازدید کننده را طی سال اول کار خود کسب کردند. استیمیت هم به رغم رقبای دیگری که روی شبکه اجتماعی نامتمرکز کار می کنند، تقریبا همین میزان رشد را دارد.

با وجود این، با گسترش کاربران استیمیت، پول این شبکه یعنی استیم، کاهش ارزش را شاهد بوده است. این پول در چند ماه اخیر بیش از ۷۵ درصد از قیمت اوج خود یعنی ۴ دلار را از دست داده و به کمتر ۲۰ سنت دلاری رسیده است. همچنین حجم سرمایه آن به کمتر از ۲۶ میلیون دلار رسیده در حالیکه حجم سرمایه اولیه آن در جولای امسال ۳۵۹ میلیون دلار بود.
ند اسکات (Ned Scott) مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران استیمیت، در گفتگو با کوین تلگراف گفت:

همه کاری که می توانیم انجام دهیم تمرکز روی رشد شبکه اجتماعی است و همراه با آن طراحی پلاتفرمی  است که بتواند یک اقتصاد خریداری توجه (attention economy) ایجاد کند و در آن پول استیم به یک پول برای خرید و جلب توجه و علاقه در اینترفیس اجتماعی تبدیل شود.

اسکات در حال طرح نقشه راه توسعه اسمیت است و استیمیت به رشد و بهبود خود ادامه می دهد.  این پلاتفرم از یک اقتصاد جلب توجه و خریداری توجه استفاده می کند تا مانع بی ارزش شدن پول استیم شود. وی همچنین می گوید که استیم باعث بهبود صفحات پروفایل می شود و توانایی بیشتری برای تغییر پست ها دارد که بخشی از اقتصاد جلب توجه استیم خواهد بود.

وی افزود:

از نظر ما، اقتصاد توجه، نشانه اولین فرصت است تا رمزنگاری بخشی از اقتصاد چرخشی واقعی باشد و نه صرفا یک اقتصاد بورس و خرید و فروش که ما امروزه شاهد هستیم. و افزون بر این، این الگویی است که در آن ارزش مشارکت آنلاین به کاربرانی که در شبکه کار می کنند، بازمی گردد.

استیمیت به رغم ارزش پایین استیم به کار خود ادامه می دهد به خاطر این واقعیت که اجرت های رایگان ارائه می دهد و مزایایی برای ذخیره متن دارد.

منبع

https://coiniran.com/?p=3806
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x