آموزش پیشرفتهاستخراجاستخراج سخت افزارینحوه استخراج اتریومویژه ها

چگونه دستگاه استخراج اتریوم بسازیم؟

نسخه جدیدتری از این مقاله با اطلاعات بروز رسانی شده در این لینک موجود است.

با کوبن ایران همراه باشید.

این راهنما به شما کمک میکند که سیستمى مناسب را براى استخراج ایتریوم تجهیز کنید که این کار به دو بخش اصلى سخت افزار و نرم افزار  تقسیم میشود:

 • انتخاب مناسب ترین سخت افزار و اسمبل کردن آن که تقریبا چند روزى طول خواهد کشید تا بتوانید سخت افزار مناسب را  با پایین ترین قیمت از بازار تهیه کنید.
 • تنظیمات و پیکربندى براى شروع به استخراج ایتریوم

این کار مانند جمع کردن یک سیستم کامپیوتر معمولى است تنها با این تفاوت که باید براى انتخاب کارت گرافیکى نکاتى را رعایت کنید.

بخش اول

سخت افزار

١مادربورد

مادربرد اصلی‌ترین بخش یک رایانه به شمار می‌رود و کار آن کنترل کردن پردازشگر مرکزی و ارتباط دادن آن با قسمت‌های دیگر است. خود پردازشگر با هیج کدام از ابزار آلات بیرونی ارتباط مستقیم ندارد و همان طور که از نامش پیداست تنها یک پردازنده‌است. ارتباط پردازشگر با ابزار خارجی (به جز در موارد معدود) توسط BIOS (بایوس) انجام می‌گیرد و در حقیقت بین پردازشگرو ورودی/خروجی‌ها همواره یک مدار واسط وجود دارد. مهمترین ویژگى که باید براى انتخاب مادربورد در نظر بگیرید تعداد پایه هاى کارت گرافیکى است که مشخص میکند چه تعداد کارت گرافیکى را میتوانید روى آن نصب کنید. مثلا مادربورد با ٣ PCI Express به معناى آن است که شما میتوانید ٣ Radeon RX470 4G با هش ریت ۲۸MH/s براى هر کدام نصب کرده که در مجموع ۱۳۱MH/s میشود. شما میتونید از مدلهاى دیگرى نیز استفاده نمایید اما بیشتر کارتهاى گرافیکى با PCI Express کار میکنند. مثلا یک مادربورد مناسب براى این کار میتواند GA-Z97X-Gaming 3 باشد.

٢کارت گرافیک (GPU)

کارت گرافیکى مناسب انتخاب کنید، برخى از کارتهاى گرافیکى باوجود اینکه بسیار گران قیمت هستند اما هش ریت مناسبى را به شما نمیدهند در حالى که برخى دیگر قدرت معقولى را دارند اما مصرف برق بالایى را طلب مى کنند. منطقى است که بگویم هرچه پول بیشترى را هزینه کنیم، قدرت هش بالاترى براى استخراج میتوانیم داشته باشیم اما دقت کنید که کارت گرافیکى کارآمد و موثرى را انتخاب کنید.

با تغییر بایوز (mod bios) این کارتها میتوان با پایین آوردن مصرف برق آنها به سرعتهای بالاتری دست یافت (گرچه کارخانه سازنده مصرف کننده را از اینکار برحذر میدارد) .

ما برخى از این کارتهاى گرافیکى را به شما معرفى میکنیم:

Radeon Rx 470 mod bios-
Hash Rate: 28.0 MH/s

Radeon Rx 480 mod bios-
Hash Rate: 30.0 MH/s

AMD Radeon R9 280X-
Hash Rate: 18.0 MH/s

AMD Radeon HD 7950-
Hash Rate: 13.0 MH/s

Strix Radeon R7 370-
Hash Rate 12.0 MH/s

Radeon R9 295×2-
Hash Rate 46.0 MH/s

یک مسئله اى که ممکن است با آن مواجه بشوید کمبود فضا براى نصب کارتها روى مادربرد است که براى حل اسن مسئله میتوانید از تبدیل Riser استفاده کنید. درواقع Riser یک کابل است که یک سرش به به پورت PCI-Express مادربرد وصل میشود و سر دیگر آن به کارت گرافیکى و این امکان را مى دهد که کارت گرافیکى را بیرون از کیس قرار دهید.

٣– Hard Drive

شما به یک هارد براى ذخیره سیستم عامل و نرم افزار استخراج خود دارید. یک درایو SSD میتواند کاربردى باشد. حجم هارد بستگى به کارى دارد که شما مى خواهید با آن انجام دهید دارد. مثلا اگر میخواهید تمام بلاکچین ارز مورد نظر خودتان را دانلود کنید، باید حساب کنید که کل آن بلاکچین چه حجمى را دارد و هاردى با ظرفیت بالاتر از آن را تهیه کنید. اما اگر مى خواهید که ایتریوم را توسط یک استخر استخراج کنید آنگاه نیازى ندارید که تمام بلاکچین را دانلود کنید و یک درایو SSD کوچک نیز کار شما را راه خواهد انداخت.

نمونه: SSDNow V300 120GB

۴– RAM

حافظه تصادفى یا RAM براى ذخیره سازى موقت اطلاعات کامپیوتر است. براى کار استخراج  ۴GB حافظه مناسب است.

۵– PUS پاور

منبع تغذیه یا پاور با قدرتهاى مختلف و مارکهاى بسیار زیادى در بازار موجود است. شما باید با در نظر گرفتن میزان مصرف و قدرت کارتهاى گرافیکى و سایر سخت افزارهایتان اقدام به انتخاب پاور مناسب نمایید. مثلا اگر مصرف کارت گرافیکى ٢٢٠ وات است و سایر تجهیزات ٢۵٠ وات، پس بهتر است که یک پاور ۶٠٠ واتى تهیه کنید. اگر قصد ساخت یک دستگاه با قدرت بالا را دارید که از تعداد زیادى GPU استفاده خواهید کرد، شاید بهتر باشه که از ٢ پاور ٧۵٠ وات استفاده کنید بجاى اینکه یک پاور ١۵٠٠ وات بگیرید. معمولا خرید ٢ پاور ٧۵٠ وات از نظر هزینه اولیه مقرون به صرفه است نسبت به یک پاور ١۵٠٠ وات.

هنگام تهیه پاور دقت کنید که قدرت مناسب براى تأمین تمام قطعات را دارا باشد و حداکثر ۷۵% قدرت آنرا بطور دایم استفاده نماید.

۶– Case کیس

با توجه به تعداد کارتهاى گرافیکى و همچنین سایز آنها شاید انتخاب و پیدا کردن کیس مناسب براى این کار آسان نباشد و از سویى دیگر بدلیل خطر آتش سوزى نمیتوان قطعات را روى زمین رها کرد. شاید بهتر باشد که اقدام به ساخت محل مناسبى براى قرار دادن دستگاه خو کنید. مثلا به تهیه قفسه اى فلزى و فیکس کردن دستگاه در آن! در فضاى باز قرار دادن لوازم میتواند به تنظیم حرارت نیز کمک کند.

.

کاتهاى گرافیکى میتوانند بشدت داغ شوند بخصوص اگر اورکلاک انجام داده اید. سعى کنید که محلى مناسب و خنک را براى نگهدارى دستگاه خود انتخاب کنید.

بخش دوم

نرم افزار

براى انتخاب سیستم عامل شما دو گزینه دارید، اول Ubuntu لینوکس که به شما امکانات بیشترى را مى دهد و رایگان است. انتخاب دیگر شما میتواند ویندوز باشد (حتما ۶۴ بیتی)  که نصب و کار با إن راحت تر است.

براى انتخاب نرم افزار دانلود میتوانید از EthOs استفاده کنید.

بعداز نصب سیستم عامل و نرم افزار ماینینگ شما میتوانید به دو روش اقدام به استخراج ایتریوم کنید:

 • Solo، استخراج انفرادى که به معناى رقابت شما با دیگران براى بدست آوردن ایتریوم است. اما با ۶۰ MH/s شما نمیتوانید ایتریوم زیادى را بدست بیاورید و شانس شما براى استخراج کاهش میابد. ایراد دیگر این روش این است که باید تمام بلاکچین را دانلود کنید.
 • Pool Mining, شرکت در استخرهاى استخراج و مشارکت در استخراج گروهى میتواند راه مناسبى براى استخراج ایتریوم باشد.

به عنوان مثال برای استفاده از nanopool  از قسمت راهنمای آن http://eth.nanopool.org/help برامه Claymore  را دانلود نموده در درایو C کپی میکنید و سپس فایل اجرایی bat  را به شکل زیر نوشته و آنرا اجرا مینمایید.

———————————————————————————————————————

EthDcrMiner64.exe -epool eth-eu1.nanopool.org:9999 -ewal 0x5Bb532b79E0F994C64638bFb834ea48a66882094/rigx/[email protected] -epsw x  -mode 1 -ftime 10 -tt 80 -tstop 85 -fanmax 99 -fanmin 99

Pause

———————————————————————————————————————

-epool آدرس استخر مورد نظر

-ewal  آدرس کیف پول ایتریوم شما که بعد از آن نام ورکر و پس از آن ایمیل شما قرار میگیرد

-epsw     پسورد استخر ایتریوم شما

-mode   ۱ برای ماینینگ اتریوم و ۲ برای دوال ماینینگ

اگر نیاز به راهنمایى بیشتر و یا سوالى در این زمینه داشتید میتوانید در زیر کامنت بگذارید، در اولین فرصت به سوالات شما پاسخ داده خواهد شد.


برای دریافت اطلاعات تخصصی و به روز در زمینه استخراج به اولین وبسایت تخصصی استخراج دیجی ارزها در ایران مراجعه نمایید.

آدرس سایت: www.miningbox.com 

آدرس فروم  سوال و جواب: www.qa.miningbox.com


راهنمای استخراج مونرو Monero

راهنمای استخراج ارز NXT

راهنمای استفاده از ماینرگیت Minergate برای استخراج کریپتوکارنسی ها

Photo from: Tabletsandtech

نوشته های مشابه

13 thoughts on “چگونه دستگاه استخراج اتریوم بسازیم؟”

 1. سلام بر چه اساسی شما حساب کردین که Radeon R9 295×2 gpuدارایی 46.0mhتو مشخصات کارت
  گرافیک نوشته نشده ایا باید حساب کرد؟

  1. سلام,
   یه سری سایت هستند که این محاسبات را انجام میدهند, ولی تنظیمات دستگاهها و نرم افزار میتواند در این محاسبات تغییر ایجاد کند. محاسباتی که ما انجام داده ایم بصورت تقریبی است و بر اساس تجربه و یا استفاده از سایتهای محاسبه گر انجام شده.

 2. سلام دانلود برنامه EthOs پولیه؟ یا برنامه های free دیگری هم هست که بتوان با ان کار کرد گه هست معرفی کنید

  1. سلام,
   بله باید پول بابتش پرداخت کنید و هزینه اش حدود ۳۹ دلار است و از این سایت http://www.gpushack.com میتونید خرید کنید.
   شاید بهتر باشه که این گونه برنامه ها رو بخری و رایگانش رو دانلود نکنی.

 3. براى استخراج عوامل زیاد دخیل هستند که میتونه به صرفه بودن یا نبودن اون رو تعیین کنه. اگر تجهزات مناسب و کافى تهیه کنید و هزینه برق مصرفیت پایین باشه، بله میتونه به صرفه باشه. مثلا برق خانگى مناسب این کار نیست.

 4. با سلام – چند سوال داشتم ممنون می شوم راهنمایی بفرمایید
  1- آیا طبق اون راهنمای بالای شما سخت افزار ها رو اسبل کنم و سیستم عامل رو نصب و نرم افزار ماینینگ رو نصب کنم – کاری دیگری برای ماینینگ نیاز هست
  پیچیدگی و تنظیمات خاصی نیاز دارد؟ یعنی بنده که مشکلی در اسمبل و نصب نرم افزار ندارم – آیا دانش دیگری برای راه اندازی آن نیاز است ؟
  2- آیا اگر بهترین سیستم و هزینه های کم برای منابع مثل برق و… – در دسترس باشد آیا ماینینگ ارزش دارد؟
  3- اگر شروع به استخراج کنیم آیا هیچ منع قانونی و دولتی وجود نداردیعنی نظارت نمی کنند ؟
  4- بنظر شما از سیستم های کلود استفاده شود و یا خودمون سخت افزار تهیه کنیم ؟
  ممنون می شود راهنماییم بفرمایید با تشکر از زحمات شما

  1. سلام و سپاس از توجه شما
   برای استخراج آلتکوینها (اتریوم, مونرو, زی کش, پاسکال و…) تنها اطلاعات سخت افزاری کافی نیست, باید از بازار و شرایط ارز مورد نظر نیز مطلع باشید. ضمن اینکه کانفیگ کردن دستگاه ها به شکل صحیح موجب افزایش قدرت استخراج شما میشود. اکثر کاربران برای استخراج از پلتفرم های مانند ماینرگیت استفاده میکنند که کار کردن با آن ساده است اما راندمان دستگاه بالا نخواهد بود. لذا دانش کافی در این بخش هم میتواند به بازدهی بهتر کمک کند.
   ۲- بله یکی از اصلی ترین مسائل در این کار منابع مصرفی مثل برق است, پس اگر برق با قیمت ارزان در دسترس داشته باشد میتوانید نتیجه بهتری بگیرید.
   ۳-در حال حاضر منع قانونی برای استخراج دیجی ارزها وجود ندارد و امیدواریم که دولت بزودی تصمیمی مناسب در این باری اتخاذ کند.
   ۴- سرمایه گذاری در سایتهای کلود به هیچ عنوان پیشنهاد نمیشود. اگر میخواهید کار استخراج دیجی ارزها را انجام دهید به صورت حرفه ای به آن نگاه کنید.
   موفق باشید

 5. با سلام آدمین عزیز .
  حدود 1.5 ایتریوم از سایت changer.com خرید کردم اما اشتباهن به جای آیدی والت آیدی اکانت رو وارد کردم . پول رو سایت واریز کرده اما به حسابم نیومده ایا چاره ای واسه برگردوندن پول هست .

 6. با سلام
  توی نرم افزار Ethereum Wallet مشکل exceeds block gas limit رو چه شکلی باید حل کرد .
  ممنون میشم کمکم کنید

 7. با سلام
  شما در باره مصرف برقش زیاد گفتید اما برای مصرف اینترنت چیزی نگفتید
  آیا میدونید اگر فرض کنیم دستگاهی بخریم که روزی بالای 150 هش قدرتش باشه تبادل اطلاعات یا مصرف اینترنت روزانه چقدر میشه ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن