ایستگاه خبر

پارلمان اوپا: پول های مجازی نباید ناشناس باشند

پارلمان اروپا در ماه جولای گذشته پروپوزالی برای اصلاح قوانین موجود در EU) 2015/849) برای پیشگیری از استفاده سیستم های مالی در راستای پولشویی و یا سرمایه گذاری در امور تروریستی ارائه کرده بود، که شامل واحدهای پولی دیجیتال از جمله بیت کوین می شد.

در قدم بعدی طبق گردش کار اتحادیه اروپا، پارلمان اروپا باید این قانون را اعمال یا اصلاح کند. که در این زمینه پارلمان تصمیم به اصلاح گرفت. در نتیجه روز پنجشنبه گذشته گزارشی مبنی بر اصلاحات قانون کمیسیون اروپا منتشر شد.

اتحادیه اروپا برای اغلب کسب و کارهای مرتبط با دیجی ارزها قانون گذاری کرده است

در حالی که کمیسیون اروپا در قانون خود تنها تبادل کنندگان واحدهای پولی مجازی و نگهدارندگان سرویس کیف پول را در نظر گرفته بود، اتحادیه اروپا تصمیم به در نظر گرفتن مواردی به مراتب بیشتر دارد.

پارلمان اروپا مدعی ست که به غیر از تبادل کنندگان و سرویس دهندگان کیف پول، کسب و کارهای متعدد دیگری هستند که تحت هیچ تعهدی در رابطه با فعالیت های مشکوک حضور ندارند. پارلمان اروپا نوشت :« گروه های تروریستی در نتیجه ی این موضوع امکان جابجایی مالی از طریق واحدهای پول مجازی به صورت ناشناس خواهند داشت. در نتیجه بسیار ضروری است که محدوده ی قوانین EU) 2015/849) نیز شامل کلیه زیرساخت های واحدهای پول مجازی، تامین کنندگان، نگه دارندگان، مدیران، افراد واسط، پخش کنندگان واحدهای پول مجازی و سرویس های پرداخت انلاین نیز باشد. مسئولینی شایسته باید امکان این را داشته باشند تا فعالیت های واحدهای پول مجازی را تحت نظر بگیرند تا فعالیت های مشکوک را شناسایی کنند.»

در ادامه پارلمان پیشنهاد می دهد که تمام اعضای اتحادیه باید از ثبت شدن کسب و کارهایی که در گروه های بالا قرار می گیرند اطمینان حاصل کنند. پارلمان مدعی ست:« این کار تعادل و رویکرد متناسبی در راستای حفظ و نگهداری پیشرفت واحدهای خلاق در این حوزه نیز خواهد بود. چرا که با شفافیت بیشتر، کار آفرینی اجتماعی به سمت این سیستم های مالی جایگزین پیش خواهد رفت.» پارلمان در ادامه می نویسد:« برای مبارزه با ریسک های ناشناس بودن، واحدهای پولی مجازی حق ناشناس بودن را ندارند و واحدهای اطلاعاتی مالی بین المللی باید امکان اتصال آدرس های پول مجازی به هویت دارنده را داشته باشند.»

اصلاح تعاریف مرتبط با دیجی ارزها

این پارلمان همچنین به پیشنهاد بانک مرکزی اروپا، تعاریف پول های مجازی را بازتعریف خواهد نمود. در حال حاضر بندی با عنوان  “عدم وجود وضعیت قانونی برای پول های مجازی” در قانون مذکور وجود دارد. در ادامه این پروپوزال تعریف نگهدارنده کیف پول های مجازی را نیز اضافه کرده است که پیشتر در آن وجود نداشت. در این تعریف می خوانیم:« نگهدارنده سرویس کیف پول مجازی به معنی واحدی است که سرویس نگهداری امن کلیدهای خصوصی رمزنگاری شده را به مشتریان ارائه می دهد تا امکان ذخیره، نگهداری و جابجایی پول های مجازی را فراهم نماید.»دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.Source & Images via news.bitcoin.com , euintheus

https://coiniran.com/?p=5125
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x