ایستگاه خبر

پول دیجیتالی جای پای خود را محکم می‌کند

مطابق نظر یکی از شرکای یکی از بزرگترین و متنفدترین شرکت‌های حقوقی در آمریکا «پول دیجیتالی جای پای خود را محکم می‌کند.»

جودیت آلیسون لی (Judith Alison Lee)، یکی از شرکای شرکت حقوقی بین المللی «گیبسون، دان و کراچر» (Gibson, Dunn & Crutcher)، در واشنگتون است که یکی از مجریان وبینار شرکت درباره پول‌های دیجیتالی بود که این هفته برگزار شد.

لی، که یکی از روسای گروه عملی تجاری بین المللی شرکت مذکور نیز هست، گفت که وی به موفقیت بیت‌کوین به عنوان یک پول دیجیتالی بیش از بقیه اعتقاد پیدا کرده است، اما وی اعتقاد دارد که پول دیجیتالی یک مد زودگذر نیست.

وی توضیح داد: «ما فکر می‌کنیم این نوع فن‌آوری، این روش پرداخت، امتیازات بسیاری نسبت به پول اعتباری دارد. بعید است که پول دیجیتالی کاملا کنار گذاشته شود.»

به نظر لی، شرکت «گیبسون دان» نیز به فن‌آوری پشت برنامه‌های کاربردی بیت‌کوین مانند بلاک‌چین علاقه مند است و به نظر وی برنامه‌های کاربردی دیگر از این پول امسال بوجود خواهد آمد.

وی بعد از وبینار به CoinDesk  گفت: «ما فکر می کنیم که برخی از جالب‌توجه‌ترین برنامه‌های کاربردی، از یک دیدگاه حقوقی، استفاده بالقوه از فن‌آوری بلاک‌چین برای قراردادهای هوشمند، ضمانت‌‌ها، ثبت‌ مالکیت، IP  و ذخیره دیگر داده‌ها هستند.»

آنچه در آینده خواهد آمد

وی درباره اینکه سال ۲۰۱۵ برای عرصه پول دیجیتالی چه به ارمغان خواهد آورد، گفت که وی مطمئن است که استقبال و رشد مداوم توسط فروشندگان اصلی بزرگ از پی خواهد آمد.

با وجود این، وی معتقد است که احتمالا روی مسائلی مانند نوسانات قیمت، شاخه‌های امنیتی و استفاده از بیت‌کوین در قاچاق نیز تمرکز خواهد شد.

نظر به این موضوع، لی مطمئن است که مقررات بیشتری در ارتباط با پول دیجیتالی در آینده نزدیک ایجاد خواهد شد:

«ما فکر می‌کنیم که مقررات هم در سطح ایالتی و هم فدرال بیشتر خواهد شد… خصوصا در نیویورک که در اینجا شما مامورین مقررات بسیارفعال‌تر و سخت‌گیرتری دارید.»

مقررات در آمریکا

آرتور لانگ (Arthur Long)، شریک دفتر گیبسون دان در نیویورک (یکی از ۱۸ شعبه در جهان) نیز در وبینار شرکت داشت و به خصوص درباره مقررات در ایالت نیویورک و کل کشور صحبت کرد.

وی گفت که مجوز پیشنهادی ایالت (BitLicence) نشان می‌دهد که «نیویورک واقعا می‌خواهد پول‌های دیجیتالی را در کنترل خود داشته باشد»، وی اضافه کرد که او معتقد است که بسیاری از دیگر ایالات نیز همین رویکرد را پیش خواهند گرفت.

وی به Coindesk گفت:

«با وجود این، انتظار دارم سرعت عمل مقررات ایالتی با حیطه حقوقی متفاوت باشد و ما اجرای این طرح را برای تمامی پنجاه ایالات، به همان سرعت نیویورک نخواهیم دید. درست است که نیویورک تاثیر خواهد گذارد و با وجود این طرح، احتمالا بسیاری از شرکت‌های بیرون از این ایالت در نیویورک مجوز بگیرند.»

لانگ که همچنین یکی از روسای گروه عملی موسسه مالی در شرکت گیبسون دان است، معتقد است که تعداد بازیگران این عرصه کم خواهد شد، که در نتیجه تنها چند صرافی تحت مقررات در آمریکا عمل خواهند کرد.

وی گفت: «فکر می‌کنم که این به معنای شرکت‌کنندگانی با بیشترین پشتوانه مالی و بیشترین توانایی برای کنار آمدن با ملزومات مقرر شده متعدد است که طی چند سال آینده رده‌های نخست را به خود اختصاص خواهند داد.»

علاقه به فن‌آوری

جفری استینر (Jeffrey Steiner) مشاور در دفتر گیبوسن دان در واشنگتون، وبینار را با بحث درباره گرایش کلی مشتریان شرکت به پول دیجیتالی به پایان برد.

وی گفت بسیاری تمایل دارند که درباره اینکه چگونه پول دیجیتالی و فن‌آوری بلاک‌چین در فعالیت‌های تجاری‌شان کار می‌کند، یاد بگیرند.

وی نتیجه گرفت: «به حتم علاقه بسیاری به آن وجود دارد.»

منبع www.coindesk.com 

https://coiniran.com/?p=2140
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x