ایستگاه خبر

پنج واقعیت تعجب‌برانگیز از گزارش کوین‌دسک درباره بیت کوین

جمعه گذشته سایت کوین دسک گزارش فصلی خود را درباره بیت کوین منتشر کرد که هدف آن ارائه یک تصویر از رویدادهای سراسر اکوسیستم بیت کوین است.

مطالعه این گزارش با ۸۷ صفحه از اطلاعات وقت‌گیر است. در اینجا ما برخی از جالب‌ترین یافته‌ها را درباره فضای پول رمزی امسال دست‌چین کرده‌ایم.

روزنامه نگاران در حال نوشتن کتاب هستند و نه مقاله

دانیل رابرتز روزنامه نگار مجله Fortune، ماه مارس گذشته پنج مرحله نهایی پوشش رسانه ای بیت کوین را شرح داد. وی پنج مرحله از رویکرد روزنامه نگاران به پول رمزی را بازتاب داد که معمولا ابتدا انکار می‌کنند، سپس رد می کنند، بعد لاپوشانی می‌کنند، بعد از زیر آن در می روند و در نهایت در مرحله آخر یک کتاب درباره آن می‌نویسند!

بخش رو به رشد بیت کوین آمازون، با عنوان «CNBC, MoneyWeek, CNN money» و گزارشگران مجله وال استریت، از این نظریه حمایت کردند.

با این حال  این گزارش بیت کوین نشان می‌دهد که رونق اخیر کتاب‌های بیت کوین در سه نشریه معتبر مالی انعکاس نیافته است و مقالات مربوط به بیت کوین در سه روزنامه به ترتیب مجله وال استریت ۱۸.۶%، نیویورک تامیز ۳.۹%، و انتشاراتی چینی sina.com 23.4% بوده است.

با اینکه این یک تصویر کامل نیست، اما مجله Financial Times افزایش ۹۰.۲ درصدی در انعکاس خبری مشاهده می‌کند، یک تحقیق مقدماتی برای بیت کوین در گوگل نیوز این روند را منعکس می‌کند و نشان می دهد ۲۷ صفحه برای سه ماهه اول سال نوشته است در حالیکه  سه ماه نامه های قبلی روی هم ۳۴ صفحه بوده است.

کاربران بیت کوین چیزهایی قانونی اما پیش پا افتاده می‌خرند

اگرچه بیت کوین با فعالیت‌های بدنام مرتبط شده است (به خصوص به خاطر استفاده از آن به عنوان یک پول غیررسمی برای بازار مواد مخدر در جاده ابریشم)، داده‌ها از بازرگانان رده بالای بیت کوین نشان می دهد که آن همچنین برای اقلام قانونی و قدری معمولی، استفاده می‌شود.

در راس فهرست خرج‌کنندگان بیت کوین، ملحفه فروشی‌ها قرار دارند. دیگر اقلام لوازم خانگی مانند فرش، تشک و میز نیز جزو ده تای اول فهرست قرار دارند همراه با مصرف قابل حدس لوازم تکنولوژیکی مانند هدفن و کابل.

دومین فروشنده این فهرست نیز تعجب برانگیز است: هدیه دهندگان غیرانتفاعی.

استفاده از کیف پولی افزایش می یابد اما علاقه تجاری به آن رنگ می بازد

اعلامیه بلاک چین در فوریه که حدود سه میلیون کیف پول بیت کوین دانلود شده است تصویری از  افزایش علاقه به این محصول و محبوبیت ۱۴ درصدی آنرا در ربع اول سال نشان می‌دهد. تعداد کل کیف پول بیت کوین سال گذشته تقریبا دو برابر شده و به عدد ۸.۴۵۷.۲۰۷ رسیده است.

پس، آیا این بدان معناست که بیش از هشت میلیون مشتری در حال خرید و فروش بیت کوین هستند؟ خوب، نه دقیقا.

استیو بورگارد (Steve Beaurgard) مدیر عامل GoCoin اشاره می‌کند که تجار «وسیعا از تعداد نقل و انتقالاتی که در بیت کوین مشاهده می‌کنند ناامید» شده اند. مطابق این گزارش، کاربران عمده به سادگی هنوز دلیلی نمی‌بینند که سعی کنند از این پول پرنوسان به عنوان آلترناتیو استفاده کنند.

این احساس با این واقعیت همراه است که مقدار رشد تجاری که بیت کوین را می‌پذیرند در حال کاهش است و روند آن نسبت به گزارش قبلی افول داشته است.

اما پس تعداد زیاد کیف پول بیت کوین برای چیست؟ خوب، این حرف همچنان درست است که این آمار ارتباط معناداری با علاقه مصرف کنندگان واقعی دارد. زیرا باز کردن یک حساب کیف پول آسان و ارزان است و معلوم نیست که چه تعداد از کل رو به رشد زنجیره بلاک واقعا شامل پول است یا اینکه آیا کاربران موجود صرفا برای اهداف دیگر (آزمایش و کنجکاوی) حساب باز می کنند.

به علاوه، با اینکه تعداد آدرس‌های یکتای مورد استفاده بالای ۲۹ درصد است، گزارش بیت کوین همچنین اشاره دارد که اکثریت بیت کوین های ربع اول سال در تجارت و نه نقل و انتقال صرف شده است.

داده‌های بلاک‌چین حتی نشان می‌دهند که حجم مبادلات دلار آمریکا کمتر از حجم نقل و انتقال این سال است.

راه‌اندازان بیت کوین شانس بیشتری در آمریکا دارند

اکنون در ۲۲ کشور دنیا برای آغاز بیت کوین سرمایه گذاری شده است. با وجود این، بهترین شانس سرمایه‌گذاری شما همچنان در آمریکای شمالی و دقیق‌تر دره سیلیکون است.

این ربع اول سال، آمریکا و کانادا ۷۳ درصد از کل مبالغ بیت کوین را دریافت کردند. با وجود این، ۱۰۳ راه انداز در دره سیلیکون در سرمایه‌گذاری در بیت کوین از ۴۵ درصد به ۵۹ درصد، افزایش سهم داشتند.

آنها همچنین ۸۷ درصد از کل سرمایه گذاری را نیز در این ربع سال در اختیار داشتند. با وجود این واقعیت، آنها تنها ۲۹ درصد از آغازکنندگان بیت کوین از کل دنیا هستند.

سرمایه گذاری برای شرکت‌های بیت کوین در آمریکا به نزدیک ۵۰۰ میلیون دلار رسیده است، با اینکه نزدیک‌ترین رقیب آن یعنی انگلستان هنوز به ۱۰۰ میلیون دلار نرسیده است. در پایین جدول، آفریقا با ۱ میلیون دلار سرمایه گذاری قرار دارد.

هیچ کس نمی‌داند بزرگترین راه‌انداز بیت کوین چه می‌کند

۲۱Inc با خبر افزایش ۱۱۶ میلیون دلاری این ماه مارس رکورد زد. عددی که بیشترین سرمایه گذاری در راه اندازی بیت کوین تا به الان بوده است.

اما دقیقا این راه‌انداز چه می‌کند؟

با اینکه ما می‌دانیم که کار آنها در استخراج است، و میزان ۵ میلیون صرف این کار در سال ۲۰۱۳ شده است، اینکه چگونه این پروژه تکمیل یافته چندان روشن نیست.

در کنار تمامی پشتیبان‌های بزرگ و شغل های مرموز، درباره اینکه در آینده چه پیش خواهد آمد تنها می توان به حدس و گمان بسنده کرد.

منبع

https://coiniran.com/?p=2487
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x