بابک | 2016.09.23

٢٠ كمپانى برتر جهان در زمينه بلاكچين

تا چندى پيش اكثر شركتهاى فعال در زمينه بلاكچين روى بيت كوين تمركز داشتند، امروزه با ظهور شركتهاى جديدى در زمينه بلاكچين و استفاده آنها از اين تكنولوژى در  بخشهايى به غير از مالى و بانكى، دیدگاه جدیدی نسبت به این بازار بوجود آوردند.

طبق گزارشى كه TechBullion منتشر كرده است، از ميان تمامى شركتهايى كه از اين تكنولوژى براى ارائه خدمات بهره مى برند ٢٠ شركت به عنوان برترين و محبوب ترين ها انتخاب شده اند. اين انتخاب بر اساس میزان استقبال از اين پروژه ها در رسانه هاى اجتماعى و همچنين امتياز بندى Klout انجام شده است.

1) Coindesk

كوين دسكيك پايگاه خبرى، تحليلى و آموزشى در زمينه بلاكچين است. اين پايگاه با اطلاع رسانى و آموزش هاى ابتدايى بيت كوين و خريد و فروش آن نقش مهمى در زمينه معرفى و آشنايى مردم با اين صنعت را ايفا كرده است.

2) PYMNTS

PYMNTS.com آخرين اخبار و اطلاعات بلاكچين مرتبط با پرداخت و تجارت الكترونيك را ارائه مى دهد.

3) Bitcoin News

بيت كوين نيوز در زمينه خبر رسانى كريپتو كارنسى ها يا همان ارزهاى رمزنگارى و بيت كوين فعاليت مى كند.

4) Ethereum

اتريوم به برنامه نويسان كامپيوترى امكان ايجاد اپ هاى غير متمركز (Daaps) را مى دهد. از اتريوم براى كدنويسى برنامه هاى امن و غيرمتمركز در زمينه هاى مختلف استفاده مى شود، مانند: نام دامنه، راى گيرى، مبادلات مالى، راهبرى شركتى، سرمايه گذارى، مالكيت معنوى و حتى قراردادهاى هوشمند و تمام اين امكانات به لطف يكپارچه سازى سخت افزارها است.

5) Coinbase

هدفكوين بيسايجاد يك بازار آزاد مالى براى تمام مردم دنيا است، اين شركت استفاده از بيت كوين را هم براى افراد و هم شركتها سهل و آسان مى سازد. هر شخص حقيقى يا حقوقى ميتواند در اين پلتفرم براى خود حساب كاربرى ايجاد كند و با اتصال حساب بانكى و كيف پول ديجيتالى خود اقدام به خريد و فروش بيت كوين كند.

6) Blockchain

بلاكچين محبوبترين كيف پول بيت كوين در سراسر جهان است. هدف اين پلتفرم ساده سازی استفاده از بيت كوين براى عموم است.

7) Bitcoin Magazine

مجله بيت كوين بهترين منبع قابل اعتماد در زمينه اخبار، تحليل و بررسى بيت كوين و ساير كريپتوكارنسى ها است.

8) Coin Telegraph

كوين تلگراف يك پايگاه خبرى و تحليل تخصصى در زمينه بيت كوين و بلاكچين است.

9) Poloniex Exchange

پولونیکس يك پلتفرم خريد و فروش كريپتوكارنسى ها است. مقر اصلى اين پلتفرم در نيويورك است كه بيش از ١٠٠ ارز رمزنگارى را تحت پوشش قرار مى دهد.

10) Ripple

ريپل امكان تراكنشهاى مالى بين المللى با سرعت بالا و هزينه پايين را فراهم می آورد. اين شركت با استفاده از تكنولوژى بلاكچين اقدام به انجام معاملات مالى بين بانكهاى بزرگ دنيا مى کند.

11) Kraken Exchange

كراكن يك پلتفرم براى خريد و فروش بيت كوين و كريپتوكارنسى هايى مانند بيت كوين، اتريوم، ريپل و غيره است.

12) Bitfinex.com

بیت فینکس در سال ٢٠١٢ كار خود را آغاز كرده و اکنون بزرگترين صرافى بيت كوين در دنيا است. اولين صرافى در جهان كه اقدام به ثبت و اعلام لحضه اى و واقعى ذخاير مشتريان خود كرد.

13) Mesosphere

شركت Mesosphere يك سيستم عامل براى پايگاه هاى داده را طراحى كرده است كه اساس آن بر روى Apache Mesos است. Mesosphere كمك ميكند كه كاربر بتواند مديريت و اجراى اپليكيشن ها را روى يك مركز داده همانند لپ تاپ انجام دهد.

14) Dash

“دَش” يك شبكه مالى بر اساس بلاكچين است كه امكان تراكنشهاى مالى با حفظ حريم خصوصى را به كاربر مى دهد. به زبان ساده Dash پول نقد ديجيتالى است، Dash is Digital Cash.

15) BitPay

بيت پىيك پلتفرم براى ايجاد تسهيلات تراكنش هاى مالى تجار است. شركت BitPay يكى از بزرگترين سيستم هاى دريافت و پرداخت بيت كوين را به خود اختصاص داده است.

16) ShapeShift.io

شيپشيفت يكى از زير ساختهاى اساسى در دنياى ارزهاى رمزنگارى است. اين پلتفرم به كاربران اجازه ميدهد كه بتوانند ارزهاى مختلف را به سرعت با يكديگر مبادله كنند.

17) Bittrex

بيتركس نيز يك اكسچنج براى كريپتوكارنسى ها است كه توانسته است بخش مهمى از بازار را به خود اختصاص دهد.

18) Factom

فكتوم اطلاعات را بصورت غيرمتمركز ثبت و ذخيره مى كند. اين شركت با استفاده از تكنولوژى بلاكچين اقدام به ثبت قراردادهاى هوشمند، دارايى هاى ديجيتالى و پايگاه داده يكپارچه مى كند.

19) 21

21  به كاربران كمك مي كند تا بتوانند بر روى دستگاه هاى خود مانند لپ تاپ، موبايل و آيپد، بيت كوين دريافت كنند. اين شركت با ساخت تراشه هاى كوچك و نصب آسان به كاربران اجازه ميدهد كه بتوانند بر روى هر گونه دستگاه ديجيتالى كه به اينترنت متصل مى شود كار ماينينگ (استخراج) بيت كوين را انجام دهند.

20) Boost VC

Boost VC يك شركت سرمايه گذارى و حمايت از شركتها و استارتاپ هاى مختلف در زمینه بلاکچین است. اين شركت دو بار در سال با انتخاب ٢٠ شركت اقدام به سرمايه گذارى و ارائه خدماتى از قبيل دفتر، تكنسين و مشاوره به اين شركتها مى نمايد.

اگر از علاقه مندان اخبار فناوری اطلاعات بخصوص بلاک چین هستید میتوانید ما را در تلگرام , فیسبوک و توییتر دنبال کنید.

منبع