ایستگاه خبر

اتریوم، دومین رمز ارزی که به سرمایه‌ی بازار ۵۰۰ میلیارد دلاری رسید

اتریوم، دومین ارز دیجیتال ارزشمند جهان، طی ۲۴ ساعت گذشته تقریباً ۱۰ درصد افزایش یافته و به بالاترین حد خود یعنی ۴۳۵۰ دلار رسیده است. طبق آخرین اطلاعات منتشر شده توسط Coinmarketcap، اتریوم در حال حاضر بیش از ۵۰۰ میلیارد دلار سرمایه‌ی بازار دارد و دومین رمز ارزی به حساب می‌آید که به ارزش بازار ۵۰۰ میلیارد دلار رسیده است.

در حال حاضر، اتریوم از جی‌پی‌مورگان (JPMorgan) بانک سرمایه‌گذاری شناخته‌شده در جهان باارزش‌تر است. سرمایه‌ی بازار این بانک در حال حاضر حدود ۴۸۰ میلیارد دلار است. اتریوم از ابتدای ۲۰۲۱ در حال افزایش بود و در اوایل سال از بانک مرکزی آمریکا و پی‌پال را هم پشت سر گذاشت.

با افزایش قیمت اتریوم، فعالیت نهنگ‌ها طی چند هفته گذشته بیشتر شده است. دیروز، Finance Magnates در مورد انتقال ۴۶،۷۹۳ اتریوم از یک کیف پول دیجیتال به صرافی بایننس گزارش داد:

«ذینفعان بزرگ اتریوم در هفته‌ی گذشته بسیار فعال بوده‌اند، در یک بازه‌ی ۴ ساعته در ۵ می شاهد بیش از ۶،۳۰۰ معامله‌ی صدهزار دلاری اتریوم بوده‌ایم. این تکاپو در فعالیت نهنگ‌ها که از ۳ می آغاز شد، ارتباط اجتناب‌ناپذیری با افزایش قیمت این رمز ارز دارد.»

آخرین افزایش قیمت ETH باعث شده است که ویتالیک بوترین، بنیانگذار اتریوم، با عبور ارزش آدرس عمومی اتریومش از ۳۳۳،۵۲۰ ETH، که ارزش تقریبی آن ۱.۴ میلیارد دلار است، یکی از جوان‌ترین میلیاردرهای حوزه‌ی کریپتو شود.

بر اساس آخرین داده‌های منتشر شده توسط Whale Alert، یک سیستم رصد و تجزیه و تحلیل بلاکچین، رکورد قیمت اتریوم معاملات نهنگ‌ها را تسریع کرده است. یک نهنگ در ۱۱ می در ساعت ۱۹:۳۸ به وقت محلی ۱۳۷،۸۳۲ اتریوم را به کیف پول ناشناخته‌ای منتقل کرد. ارزش کل معاملات در حدود ۵۶۰ میلیون دلار است. آخرین گزارش هفتگی ورودی صندوق رمز ارزها از CoinShares، جهش قابل توجهی در جریان سرمایه‌های سازمانی ورودی‌ مرتبط با اتریوم داشته است. در حال حاضر سلطه بازار اتریوم در حدود ۱۹.۶ درصد و بالاترین رکورد ثبت‌شده این رمز ارز است.

 

پیشنهاد مطالعه: راهنمای ترید اتریوم برای مبتدی ها

 

Source

https://coiniran.com/?p=45626
دکمه بازگشت به بالا