ایستگاه خبر

حمله هکری به علی بابا! درخواست ۱۰ بیت‌کوینی مهاجمین

وب‌سایت‌های خبری فارسی از حمله هکری به وب‌سایت خرید فروش بلیط‌های مسافرتی علی بابا خبر داده اند.

به گزارش کوین‌ایران و به نقل از خبرگزاری ایسنا، در این حمله تعدادی از سرورهای علی بابا مورد هدف قرار گرفته است. هنوز از جزئیات لو رفته در این حمله هکری خبری منتشر نشده است.

مدیرعامل علی‌بابا  مسعود طباطبایی در توییتی دراین‌باره نوشت:

“متأسفانه تعدادی از سرورهای علی‌بابا موردحمله هکرها قرار گرفته و به برخی از اطلاعات کاربران و سورس‌کدها دسترسی پیدا کردند. تیم امنیت علی‌بابا اقدامات لازم را انجام داده و با توجه به سرنخ‌های موجود، این موضوع از طریق نهادهای ذی‌ربط در حال پیگیری است.”

وی با پذیرفتن مسئولیت این رخداد از کسانی که به نحوی آسیب دیده اند، عذرخواهی کرده است.

 اطلاعات شخصی مشتریان علی بابا از جمله مدارک هویتی و اطلاعات پاسپورت مشتریان در سرورهای علی بابا موجود هستند. منابع خبری کوین‌ایران گزارش داده اند که حمله‌کننده‌ها با انتشار پیامی اعلام کرده اند که سرویس‌های کنترلی خود را بر روی پایگاه داده علی بابا فعال کرده اند. آنها با ذکر گستردگی دسترسی خود به اطلاعات ذخیره شده در این وبسایت درخواست واریز ۱۰ بیت‌کوین ظرف مدت ۷۲ ساعت داشته اند.

مجید حسینی نژاد، بنیان‌گذار علی‌بابا ضمن انتشار تصویری از بیانیه رسمی علی‌بابا افزوده است:

“همیشه پشت هر رو دست خوردنی؛ جایی برای یادگیری و رشد هست، صمیمانه عذر می‌خواهم و مطمئنم که تیم عالی تکنولوژی و امنیت علی‌بابا با یادگیری از این اتفاق امنیت را به‌طور بی‌اندازه چشمگیری بالاتر می‌برد و شما ما را یادگیرنده، اهل رشد و توسعه خواهید یافت”

شایان ذکر است که چندی است حملات گسترده هکرها زیرساخت‌های اینترنتی کشور را هدف گرفته اند. برخی از سایت‌های خرید و فروش رمز ارزی نیز در روزهای گذشته از حملات پراکنده هکرها به سرورهای خود خبر داده بودند.

https://coiniran.com/?p=36895
دکمه بازگشت به بالا