ایستگاه خبر

وال استریت نمی‌تواند از بیت کوین چشم بپوشد

شرکت‌های تجاری وال‌استریت بسیار محتاط هستند، اما نمی‌توانند چشم خود را روی بیت‌ کوین ببندند. شرکت‌های سرمایه‌گذاری و تجاری بزرگ نمی‌خواهند امکان سودآوری از فرصت‌هایی که بیت‌کوین فراهم می‌آورد را از دست بدهند.

طبق گفته مقاله‌ای از مجله وال‌استریت، به خاطر فرصت‌های سودآوری که بیت کوین قادر به ارائه هست و توانایی آن برای نقل و انتقال‌های ساده و موثر، بیشتر شرکت‌های بزرگ تجاری پا به قلمروی بیت‌کوین می‌گذارند. علاقه رو به افزایش شرکت‌های سرمایه‌گذاری و تجاری وال‌استریت به افزایش نقش بیت کوین در حیطه سرمایه‌گذاری و به طور کل اقتصاد کمک می‌کند.

«دخالت آنها می‌تواند به کاهش نوسانات در بازار که بعضا به خاطر فراز و نشیب‌های زیاد در بهای آن موجب نگرانی و مانع کسب مشروعیت شده است، به بیت کوین کمک کند.»

بیشتر شرکت‌های سرمایه‌گذاری و تجاری اکنون در حال استفاده از بیت کوین در تجارت خود هستند.

تجار بیشتری وارد معرکه می‌شوند

یک شرکت تجاری مستقر در شیکاگو به نام DRW Holdings LLC، ماه گذشته یک واحد سرمایه‌گذاری در مایملک دیجیتالی راه‌اندازی کرده است.

یک زیرمجموعه از این شرکت تحت عنوان Cumberland Mining & Materials LLC آزمایش تجارت پول دیجیتالی را آغاز کرده است.

شرکت سیستم‌های تجاری جهانی (Global Trading Systems Inc) واقع در نیویورک به تجارت بیت کوین نظر دارد اما همچنان منتظر مقررات قانونی آن است. یکی از بنیانگذاران این شرکت آری روبینستین (Ari Rubinstein) گفت که شرکت هنوز ریسک‌های فعالیت با بیت کوین را سبک و سنگین می‌کند.

شرکت SecondMarket Inc یک فروشنده و دلال در نیویورک اوراق بهادار جایگزین را تجارت کرده و BIT را در سال ۲۰۱۳ راه‌اندازی کرده است. این شرکت حدود هشتصد هزار بیت کوین به ارزش بیش از سیصد میلیون دلار از زمان شروع کار خود تجارت کرده است.

بیت کوین مورد پذیرش تقریبا صد هزار تاجر در سراسر جهان است. به علاوه، سرمایه‌گذاری در بیت کوین و تجارت مبتنی بر پول دیجیتالی در ماه‌های اخیر افزایش یافته است که منعکس کننده علاقه به سرمایه‌گذاری سرمایه‌داران ریسک پذیر و دیگر سرمایه‌گذاران در کاربردهای پول غیراعتباری و فن آوری پشت بیت کوین است.

برخی از سرمایه‌گذاری‌های اخیر به منظور حذف واسطه‌ها از سیستم‌های مالی و تقویت نگهداری سوابق و شفافیت در اقتصاد وسیع‌تر صورت گرفته است.

به دلیل تعداد پایین خریداران و فروشندگان در صرافی‌ها، تجارت بیت کوین می تواند چالش‌برانگیز باشد. برخی از مدیران اجرایی در صرافی‌ها در پی تشویق شرکت‌های تجاری پربسامد برآمده اند تا بازارهایی برای بیت کوین بوجود آورند.

منبع

https://coiniran.com/?p=2422
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x