ایستگاه خبر

هنگ کنگ با بیت کوین قطب اقتصادی جهان می شود

کارآفرینان در هنگ کنگ به دنبال ارائه خدمات جدید برای سرمایه گذاران و علاقمندان به بیت کوین در منطقه هستند

ادر اولین پایانه پول اینترنتی در جهان در هنگ کنگ، یک مراجعه کننده از توکیو دسته هزار دلاری اسکناس را به متصدی تحویل می دهد و منتظر می ماند تا فرآیند نقل و انتقال از طریق لپ تاپ انجام شود. بعد از چند دقیقه اعلان واریز روی تلفن همراهش نشان می دهد که این بیت کوین به کیف پول دیجیتال او اضافه شده است. این شکل نقل و انتقال پول در یک شهر کوچک، باعث شده این شهر تبدیل به یک مرکز منطقه ای برای ارزهای دیجیتال شود.

کارآفرینان در هنگ کنگ به دنبال ارائه خدمات جدید برای سرمایه گذاران و علاقمندان به بیت کوین در منطقه هستند. وضعیت این مستعمره سابق بریتانیا با الحاق به چین ارتقا یافته اما در خاک اصلی چین قوانین برای فعالیت در این عرصه بسیار سخت گیرانه بود و موسسات مالی از کارکردن با بیت کوین منع شده و بانک ها با سامانه تجارت آنلاین از ادامه فعالیت بازداشته شدند.

البته هنگ کنگ همان طور که پیش از الحاق مجدد از بریتانیا به چین توافق شده است، هنوز هم با روش «یک کشور دو سیستم» اداره می شود. بنابراین، سیستم مالی مستقل و سیستم قانونی انگلیسی دارد. رقابت جدیدی برای راه اندازی شبکه دستگاه های خودپرداز بیت کوین (جایی که پول پرداخت می کنید تا بیت کوین داشته باشید) به راه افتاده است. این رقابت از زمانی که فروشگاه ها در دریافت های خود پول اینترنتی نیز قبول می کنند، شدید تر هم شده است.

مانند بسیاری از زمینه های دیگر، قانون و مقررات به روز و منسجم و استعداد محلی درخشان، کلید موفقیت زودهنگام هنگ کنگ بوده است. کسب و کارهای پررونق، کمبود سرمایه ای در این شهر احساس نمی کنند. لی کاشینگ، ثروتمند ترین فرد آسیایی که یک هنگ کنگی است، یکی از سرمایه گذاران اولیه تکنولوژی پرداخت پول اینترنتی با نام BitPay بوده است. با این حال، این صنعت با مشکلاتی نیز مواجه است. دو دستگاه از اولین خودپردازهای بیت کوین، به فاصله کوتاهی بعد از راه اندازی در ماه مارس متوقف شدند.

با همه این اوصاف، بسیاری از ناظران معتقدند که چارچوب قانونی شفاف هنگ کنگ و وضعیت این شهر در دروازه های چین، می تواند آن را به یک مرکز جهانی پیشرو در زمینه بیت کوین مبدل کند. مقامات هنگ کنگی موضع خود را در این رابطه روشن کرده اند. جان تسانگ، وزیر مالی هنگ کنگ در جمع تعدادی از نوجوانان گفته است: «بیت کوین (پول اینترنتی) یک ارز معمولی نیست همانطور که زره و سپر در گیم های امروزی واقعی نیستند. بنابراین وقتی ما مقرراتی برای این بازی ها ایجاد نمی کنیم پس برای بیت کوین هم مقررات نمی گذاریم». علاوه بر این، در هنگ کنگ هر کالا و خدماتی که از مجرای بیت کوین خرید و فروش شود، مشمول نرخ بسیار پایین مالیات است.

برخی فکر می کنند که هدف راه اندازی بیت کوین، جذب سرمایه از سرمایه گذاران چینی است. دیوید شین، بانکدار هنگ کنگی و مجری سامانه سرمایه گذاری تامین مالی جمعی Cryptomex می گوید مشکل این است که سرمایه گذاران در چین دوست دارند بیت کوین های خود را ذخیره کنند. او امیدوار است که پروژه او بتواند آن ها را برای سرمایه گذاری قانع کند. چنین تجارت هایی امنیت نقل و انتقال پول را ارتقا می دهد و به کسب درآمدهای دیجیتالی مشروعیت بیشتری می بخشد.

مترجم : 
علیرضا موحدی

https://coiniran.com/?p=12351
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x