بلاکچین

هم اکنون زمان گذر برای استفاده از سیستم پست الکترونیکی بر مبنای بلاکچین می باشد

 

استفاده از سیستم های پست الکترونیکی بیتکوین های مبتنی بر تکنولوژی بلاکچین با مرور زمان به امری ضروری تبدیل می شود، به صورتی که خدمات پست الکترونیکی کنونی، امری پرزحمت بوده و دیگر امن نمی باشند. درواقع، ارائه کنندگان خدمات پست الکترونیکی از یک تکنولوژی منسوخ استفاده می نمایند که با در نظرگیری تعداد فزاینده هکرهای حرفه ای، بسیار آسیب پذیر می باشند.

سیستم پست الکترونیکی قدیمی را با نمونه از سیستم پست الکترونیکی بر مبنای بلاکچین جایگزین نمایید

پس از مشاهده نفوذ در داده ها در طول تاریخ، یاهو کاربران خود را به تغییر رمز عبورشان ملزم می دارد. اما، تغییر کلمه عبور تقریباً یک راهکار ناکارامد می باشد. درواقع، کارشناسان هشدار می دهند که تغییر مکرر کلمه عبور شاید نتیجه معکوس داشته باشد.

بهبود سیستم پست الکترونیکی به همراه حراست از داده های حساب کاربران نیازمند یک تغییر اساسی در تکنولوژی می باشد.

خوشبختانه، تعداد کمی شرکت نوبنیان این کار را انجام داده اند. آن ها سیستم پست الکترونیکی را با استفاده از تکنولوژی چهارمین انقلاب صنعتی تغییر می دهند.

به عنوان مثال، جان مکافی سویفت میل(John McAfee Swiftmail) یک سیستم پست الکترونیکی بر مبنای بلاکچین و تکنولوژی بیتکوین می باشد. آن ها ادعا می کنند که، end-to-end encryption یا رمزگذاری سرتاسر ۲۵۶ بیتی داده های سویفت میل را محافظت می نماید و رهگیری داده ها در این سیستم امکان پذیر نمی باشد.

“جان مکافی سویفت میل یک سیستم رمزنگاری شده غیرمتمرکز، همتا به همتا، اثبات انجام کار می باشد که از تکنولوژی بیتکوین برای جایگزین نمودن ایمیل استفاده می نماید. یک آدرس کیف پولی سویفت میل مشابه این حالت می باشد: ab99b776de244fe0f70f229921517829 ” بر اساس توضیحات وبسایت مربوطه.

کریپتامیل یک سیستم پست الکترونیکی غیرمتمرکز دیگر می باشد که بر مبنای تکنولوژی بلاکچین می باشد. از آن جایی که بلاکچین پیام ها را ذخیره می کند، “هیچ نقطه مرکزی برای ذخیره پیام های شما وجود ندارد، بنابراین هیچ امکانی برای سرقت اطلاعات شما و یا حتی درخواست برای دسترسی به داده های شخصی شما وجود ندارد”، بر اساس توضیحات وبسایت مربوطه.

 

بدترین حالت در نفوذ اطلاعاتی تاکنون

سیستم های پست الکترونیکی کنونی دیگر امن نمی باشند. اخیراً یاهو فاش کرد که بزرگترین میزان هک در جهان متوجه این شرکت شده است، که شامل بیش از یک میلیارد حساب کاربری می باشد. هکرها اطلاعات حیاتی کاربران یاهو را به سرقت می برند. به صورت نگران کننده ای این اطلاعات می تواند شامل سوالات امنیتی رمزنشده و رمزشده و سوالات متناظر آن ها باشد.

یاهو گزارش نمود که حساب کاربری یک میلیارد کاربر در آگوست ۲۰۱۳ هک گردید. اما، یاهو این مطلب را صرفاً در ۱۴ دسامبر ۲۰۱۶ بیان نمود. کارشناسان قانونی در حال بررسی نفوذ داده ها در مقیاس وسیع می باشند. “ما تاکنون قادر به شناسایی مداخله گری بدون اجازه مرتبط با این سرقت نشده ایم.” ما بر این باوریم که این اتفاق با واقعه فاش شده در ۲۲ سپتامبر ۲۰۱۶ متفاوت می باشد،” باب لورد، CISO یاهو گفت.

” بر مبنای بررسی های در حال انجام، ما معتقدیم که یک شخص سوم غیرمجاز به کد اختصاصی ما جهت یادگیری نحوه ایجاد کوکی ها دسترسی پیدا کرده است.”

قبلاً، در سپتامبر، یاهو از واقعه دیگری که در آن اطلاعات مربوط به ۵۰۰ میلیون حساب کاربری در ۲۰۱۴ به سرقت رفته بود، پرده برداشت.

یاهو این دو اتفاق مجرمانه را به یک ” شخص که تحت حمایت ایالت می باشد” نسبت می دهد.

هکرهای تحت حمایت مالی ایالتی و مفاهیم ژئوپلیتیکی

تقریباً همه روزه خبرهایی مبنی بر نفوذ اطلاعاتی منتشر می شود، که ارائه کنندگان خدمات پست الکترونیکی و سازمان های سیاسی را تحت تاثیر قرار می دهند. اثرات این اتفاقات از نظر بالقوه گسترده می باشند.

به عنوان مثال، هک کردن کمیته ملی دمکرات را در نظر بگیرید. بر اساس بیانات، این هک نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا را تحت تاثیر قرار داد. بسیاری بیان نمودند که عاملان تحت حمایت ایالت این عملیات هک را ترتیب دادند.

در عمل، بر اساس خبرهای NBC، “مقامات اطلاعاتی آمریکا با اطمینان بالایی بر این باورند که رئیس جمهور روسیه ولادیمر پوتین شخصاً به صورت مخفیانه در کمپین روسیه برای دخالت در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شرکت کرده است، مقام ارشد اطلاعاتی آمریکا به شبکه خبری NBC بیان نمود.”

حملات مجازی مدت زیادی است که متداول گردیده اند. هم اکنون، اما، تکرار، میزان و مشکلات هک کردن پست های الکترونیکی و سایر اقدامات مخرب به طرز زیادی افزایش یافته است. در نتیجه، ایجاد و حرکت به سمت یک سیستم پست الکترونیکی امن امری ضروری به نظر می رسد، همانند امنیتی که بیتکوین های مبتنی بر تکنولوژی بلاکچین فراهم می نماید.

شما درباره اجرایی شدن سیستم پست الکترونیکی بر مبنای بلاکچین چه نظری دارید؟ نظرات مختلف در این باره را بررسی می نماییم.

Image Via Newsbtc

https://coiniran.com/?p=4079
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x