ایستگاه خبر

همکاری Spotify با یک استارت-آپ بلاکچینی جهت حل معضل حق امتیازها

Spotify، کمپانی ۸ میلیارد دلاری سرویس پخش موزیک (استریم کردن موزیک)، پیشبینی کرده که با دستیابی به Mediachain، بتواند تا سال ۲۰۲۰ به رقم ۱۰۰ میلیون کاربر و ارزشی معادل ۵۳ میلیارد دلار برسد. Andreessen Horowitz، که یک استارت آپ با سابقه درخشان در زمینه مدیریت باثبات سرمایه گذاری های با ریسک بالا ست، به آسان تر شدن روند حق امتیاز، با استفاده از فناوری زیرساختی بیتکوین، کمک خواهد کرد.

در ماه مارس Spotify بخاطر عدم پرداخت حق امتیازات به شرکای آهنگساز، تهیه کنندگان و شرکت های ضبط موسیقی، درگیر مشکلات قانونی زیادی شد. بر اساس اعلام انجمن انتشاراتی موسیقی ملی (NMPA)، شرکت Spotify بابت پرداختهای تسویه نشده و آهنگهایی که حق امتیاز آن ها مشخص نشده بود به پرداخت جریمه ۵ میلیون دلاری و تسویه قراردادی ۲۵میلیون دلاری محکوم شد.

پس از حل و فصل شدن موضوع سی میلیون دلاری Spotify، مدیر ارشد ارتباطات جهانیاین شرکت آقای Jonathan Prince تایید کرد از آنجایی که شرکت متعهد به پرداخت پاداش به آهنگسازان و ناشران از زمان تاسیس شرکت در اکتبر ۲۰۰۸ است، ردیابی دقیق آهنگ های ثبت شده که توسط ده ها میلیون کاربر استریم می شود و تقسیم دقیق حق امتیازها، با رعایت تناسب، کار سختی بوده است.

Prince اظهار داشت:« همانطور که بارها اعلام کرده ایم، ما در پرداخت دستمزد آهنگسازان و ناشران به صورت کامل خود را متعهد می دانیم. ما از تمام افرادی که در  NMPA به سختی تلاش می کنند که از توافقات محافظت کنند قدردانی کرده و به دنبال همکاری های بیشتر با آنها هستیم چرا که یک سیستم مدیریت انتشاراتی جامع ساخته ایم.»

در این میان David Israelite مدیرعامل NMPA تاکید کرد:« وقتی پای معاملات هزاران میلیون دلاری وسط باشد، ارائه دهندگان این سرویسهای پخش موزیک که Spotify هم یکی از آنهاست، منابع بیشتری را جهت پرداخت حقوق آهنگسازان و دیگر اعضای جامعه موسیقی بصورت شفاف و درست اختصاص خواهند داد. او پیشتر به این نکته اشاره کرده بود که NMPA و Spotify به یک رویکرد مناسب برای توزیع حق امتیازها به دست اندر کاران موسیقی دست پیدا کرده اند.»

Israelite گفت: «من از این موضوع هیجان زده هستم که این توافق می تواند باعث شود که هم انتشاراتی های بزرگ و هم ناشران مستقل و هم آهنگسازان قادر به دریافت مطالبات خود در سطح قابل قبولی باشند. ما باید به حمایت خود از سرویس های دیجیتالی برای پرداخت به فعالان حوزه موسیقی ادامه دهیم. این موضوع به منزله سوخت برای ماشین این تجارت است. پس از مدتی همکاری توانستیم راهی پیدا کنیم که Spotify بتواند حق امتیازها را سریعا به دست افراد مربوطه برساند. من مشتاقانه منتظر این هستم که تمام اعضای NMPA تمام حقوق و مطالبات خود را دریافت کنند و از ساخته شدن یک روند جدید و بهتر بسیار خوشحالم..»

استفاده اخیر Spotify از Mediachain نمایانگر رشد وسیع بینش در این حوزه است که توسط NMPA تثبیت شد. استفاده از فناوری شفاف، تغییرناپذیر و غیر قابل انکار بلاکچین، به Spotify جهت تکمیل و توسعه بستری منصفانه تر برای آهنگسازان و ناشران کمک خواهد کرد. به همین دلیل Spotify به یک ارائه دهنده زیرساخت بلاکچینی با تمرکز بر به اشتراک گذاری مدیا و اطلاعات، مثل Mediachain احتیاج داشت.

تیم توسعه دهنده Spotify توضیح دادند که مهندسین و توسعه دهندگان Mediachain برای همکاری با Spotify در دفتر کارشان واقع در نیویورک گرد هم می آیند و به آنها در ساخت یک پلتفرم کارآمد که امکان دنبال کردن مسیر امتیازدهی را دارد و به صورت اختصاصی برای Spotify طراحی شده یاری می رسانند.

Spotify طی یک بیانیه رسمی اعلام کرد: « Brooklyn-based Mediachain Labs در واقع اهرمهای پیش برنده پروژه Mediachain هستند؛ یک دستورکار تحقیقاتی بلاکچین در دنیا و پروتکل متن بازی که بتواند اطلاعات را بهتر مدیریت کند، اطلاعاتی که به شکل قابل ملاحظه ای در سلامت صنعت موسیقی تاثیر خواهد داشت. تیم Mediachain به دفتر کار ما در نیویورک ملحق خواهد شد و به Spotify در راه ایجاد صنعت موسیقی منصفانه تر و شفاف تر و با امکان ارزش دهی بهتر برای خالقین و صاحبان اثر کمک خواهد کرد.

در سال ۲۰۱۸ یعنی یکسال بعد،Spotify به صورت رسمی اولین حراج عمومی (IPO) خود را آغاز خواهد کرد و به عنوان یک موسسه غیر خصوصی (عام المنفعه)  فعالیت خواهد کرد. دستاورد Mediachain و تیم Spotify یک نوع فداکاری برای حل مشکل حق امتیاز دهی و تعیین میزان پاداش است که به صورت بالقوه ای می توانست یک شکست اقتصادی را در آینده به دنبال داشته باشد. این مساله به روشنی بیانگر تحقق اراده شرکت برای ارزشمند دانستن سرمایه گذاران و محترم شمردن حضور آنها در صنعت موسیقی است.دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.Source Via: bitcoinmagazine

 Image Via: btcoin.infoRelated Posts:

بانک مرکزی استرالیا در حال بررسی فناوری بلاکچین است
https://coiniran.com/?p=5905
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x