ایستگاه خبر

همکاری سونی و آی‌بی‌ام در راستای استفاده از بلاکچین در صنعت آموزش

شرکت سونی با همکاری و مشارکت آی‌بی‌ام، یک پلتفرم آموزشی جدید توسعه داده که در آن، برای محافظت از داده‌های آموزشی و سهولت به اشتراک‌گذاری آنها از فناوری بلاکچین استفاده می‌شود.

به گزارش Bitcoin Magazine، قرارداد یادشده میان Sony Global Education زیرمجموعه شرکت سونی و آی‌بی‌ام منعقد شده است و انتظار می‌رود سرویس مزبور تا سال آینده عرضه شود.

مدیران مدارس، دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی می‌توانند با استفاده از این پلتفرم آموزشیِ مبتنی بر بلاکچین، داده‌های دانش آموزان را محافظت کرده و با اطمینان خاطر بیشتری به اشتراک گذاشته و در اختیار طرف‌های ذیربط قرار دهند.

این پلتفرم که بر پایه IBM Blockchain عمل می‌کند، قادر است به شفافیت بیشتر روابط میان دانش آموزان و مراکز آموزشی منجر شده و روند پیگیری پیشرفت‌های افراد را با سهولت بیشتری امکان‌پذیر سازد.

آی‌بی‌ام با اشاره به دشوار بودن بررسی سوابق دانش‌آموزان، دلایل متعددی برای این چالش برشمرده که «دریافت آنلاین دوره‌ها و حضور در دانشگاه‌های خارج از کشور» از آن جمله است.

غول فناوری با اشاره به این که چنین روش‌های غیرسنتی ممکن است پرسنل مراکز آموزشی را به اشتباه بیاندازد، راه حل را در استفاده از فناوری بلاکچین می‌داند.

ماساکی ایسوزو (Masaaki Isozu) رئیس بخش Sony Global Education در بیانیه‌ای اظهار داشت: فناوری بلاکچین قابلیت‌های بالقوه‌ای برای گسترش در صنایع مختلف دارد و حوزه آموزشی از این قاعده مستثنا نیست. داده‌های آموزشی به طور ایمن در بلاکچین ذخیره گشته و در میان کاربران مجاز به اشتراک گذاشته می‌شود.

وی ضمن ابراز خرسندی از کار با آی‌بی‌ام گفت این پلتفرم می‌تواند تغییراتی واقعی در حوزه آموزش پدید آورد.

گفتنی است پلتفرم مزبور از چارچوب بلاکچین Hyperledger Fabric 1.0 که توسط بنیاد لینوکس میزبانی می‌شود، نیرو گرفته است.دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.source : bitcoinmagazine

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا