رویدادهای دنیای کریپتو

همکاری، آموزش و صبر (جمع بندی روز اول کنفرانس Consensus 2017)

امسال پنل های برگزار شده در همایش Consensus 2017  شامل طیف گسترده ای از موضوعات از مسائل جهانی تا پذیرش و ادغام بلاکچین و اینترنت اشیا می شد. اما با وجود تنوع پنل ها و اعضای آن ها، موضوعات مشترکی ظهور کردند.

پنل آغازین، “جهانی شدن” نام داشت که نه تنها نشانگر حضور قابل توجه سخنرانان و مشارکت کنندگانی از سراسر دنیا بود، بلکه منعکس کننده گسترش بلاکچین در اکوسیستم ها و مناطق جغرافیایی مختلف بود.  پنل هایی با موضوعیت پرداخت های برون مرزی، تجارت مالی، مسایل جهانی و برخی دیگر از موضوعات نشانگر توسعه و گسترش بلاکچین فراتر از تمام مرزبندی ها و نه تنها مرزبندی های سیاسی بود.

تغذیه اکو سیستم

Niall McCann مشاور انتخاب شده در UNDP ( برنامه توسعه UN) به این نکته اشاره کرد که حتی دپارتمان هایی در سازمان های بزرگ و جهانی در نهایت به کار کردن انفرادی و ایزوله مانند محدود هستند که این موضوع روند هرگونه نوآوری را کند می کند.

Joseph Lubin از ConsenSys  نسبت به محو شدن مرزهای موجود بین نسخه های عمومی و خصوصی اتریوم صحبت کرد.

Elizabeth Rossiello مدیرعامل استارت آپ BitPesa می گوید که یکی از موانع بزرگ برای رشد در چند سال گذشته، عدم آگاهی از نحوه کار فناوری بلاکچین بوده است.

Peteris Zilgalvis از پارلمان اروپا می گوید که یکی از کارهای اساسی در گروهی که او در آن حضور دارد این است که از مصرف کنندگان و کسب و کارهای بلاکچینی موضوعات مختلف را بیاموزند.

صبر

هومن حداد، در برنامه غذایی سازمان ملل، می گوید:« پیاده سازی و استفاده از هر چیزی که جدید و آزمایش نشده باشد آسان نیست».

او همچنین می گوید که ما دیگر نه در رابطه با یک ایده، بلکه در مورد استفاده آن در دنیای واقعی صحبت می کنیم که نه تنها شامل زنجیره های اقتصادی، بلکه شامل سیستم های سیاسی و مسائل انسان دوستانه نیز می شود.

چند تن از سخنرانان پنل ها برای اولین بار در رابطه با موانع استفاده از بلاکچین صحبت کردند. اعتمادی که نسبت به پروژه های دنیای واقعی جمع شده، باعث شده تا آزمایشات بیشتری صورت گیرد؛ اما آگاهی رو به رشد از اینکه بلاکچین آسان نیست نیز باعث شده تا بسیاری از افراد واقع گرا به مذاکرات و مشاوره ها اضافه شوند.

اکثرا بر  این باور بودند که همکاری در اکو سیستم کلید اصلی موفقیت است و همچنین در ادامه آن باید صبر پیشه کرد.

Nick Giurietto مدیرعامل Australian Digital Currency Commerce Association اشاره کرد که صبر نکته ای اصلی ست که باید برای ایجاد اعتماد رگولاتورها آن را در نظر گرفت.

در نهایت به دو موضوع مهم و متناقض می رسیم: ۱٫ اصلاحات فوری در بسیاری از بخش ها مورد نیاز است؛ ۲٫ چنین تغییرات پیچیده ای نیاز به تکامل یافتن در طول زمان دارد.


توافقنامه مقیاس پذیری بیتکوین در کنفرانس CONSENSUS 2017

نقاط ضعف و نقاط قوت سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتالی (Consensus 2017)دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.Source & Image via coindesk

https://coiniran.com/?p=6344
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x