ایستگاه خبر

هفت صرافی بیتکوین در ژاپن برنامه های خود را برای انشعاب سخت بیتکوین گلد(BTG) اعلام کردند.

هفت صرافی پیشگام بیتکوین در ژاپن، سیاست های خود را در قبال انشعاب سخت (هاردفورک) بیتکون گلد (bitcoin gold یا BTG) از شبکه بیتکون اعلام کردند. بزرگ ترین صرافی این کشور، Bitflyer، قصد دارد توزیع و مبادله را با این رمزارز جدید انجام دهد. برخی از صرافی ها کوین را توزیع می کنند، و این در حالی است که دیگر صرافی ها، ترجیح داده اند که پس از مشاهده روند بازار اقدام مناسب را انجام دهند.

 

انشعاب سخت بیتکوین گلد

احتمال می رود که انشعاب سخت بیتکوین گلد از بلاکچین بیتکوین در بلاک ۴۹۱٫۴۰۷ اتفاق بیافتد و این موضوع احتمالا در تاریخ ۲۵ اکبتر رقم بخورد. بنا بر انتظارات، رمز ارز جدید بیتکوین گلد، از این انشعاب به وجود می آید. در چند روز گذشته، صرافی های بزرگ بیتکوین در ژاپن، برنامه های خود را در مورد این انشعاب سخت و چگونگی مواجه شدن با این رمز ارز جدید اعلام کرده اند که در ادامه به بررسی چند نمونه از آن ها خواهیم پرداخت.

 

صرافی Bitflyer

Bitflyer بزرگترین صرافی ژاپنیِ بیتکوین از نظر حجم معاملات است که در روز شنبه اعلام کرد که به مشتریان خود، به اندازه دارایی آن ها قبل از انشعاب (به همان اندازه ای که در حساب خود بیتکوین داشتند)، بیتکوین گلد خواهد داد. در ضمن هیچ برنامه ای برای تعلیق سرویس ها وجود ندارد.

این صرافی نوشته است:

“اگر تقسیم و انشعاب پیش بینی شده در ۱ نوامبر صورت گیرد، دارایی های مشتریان Bitflyer  امن و ثابت خواهد بود. خرید و فروش بیتکوین گلد در Bitflyer مقدور بوده و مشتریان دارای بیتکوین گلد خواهند شد”.

علاوه بر این، این صرافی گزارش داد: “پس از بررسی و مشاهدات کافی در رابطه با ثبات زنجیره BTG پس از انشعاب، پس انداز BTG و سرویس برداشت از آن در Bitflyer مقدور خواهد بود”.

 

 صرافی Coincheck

Coincheck  برنامه های خود را برای انشعاب سخت بیتکوین گلدِ روز پنج شنبه اعلام کرد: “ما برای ارائه بیتکوین گلد در صورت وقوع انشعاب، برنامه ریزی کرده ایم”. با این حال، Coincheck توضیح داده است که شرایطی اعم از فقدان “حفاظت در برابر بازپخش یا replay” مناسب، فقدان قدرت هش مناسب از طرف استخراج کنندگان، و عدم حفاظت از سایر آسیب ها ممکن است آن ها را از ارایه رمز ارز جدید باز دارد. علاوه بر این، اگر Coincheck تصمیم بگیرد که «لیست کردن بیتکوین گلد در این صرافی نامناسب است»، کوین ها ارائه نخواهند شد. در حال حاضر نیز هیچ برنامه ای جهت تعلیق سرویس ها در نظر گرفته نشده است.

این صرافی اعلام کرده است:” ما قصد داریم پس از اینکه از امنیت و ثبات بیتکوین گلد اطمینان حاصل کردیم، آن را توزیع کنیم. البته هنوز تاریخ و زمان دقیقی برای این موضوع در نظر گرفته نشده است”.

 

Bitpointصرافی

صرافی Bitpoint، در روز جمعه اعلام کرده است که با توجه به تعداد کوین های مشتریان در زمان تقسیم، به آنان بیتکوین گلد داده خواهد شد. این صرافی اعلام کرد: “با این وجود، در صورت ناپایداری بلاکچین جدید و یا وجود خطر حملات بازپخش (replay)، این موضوع می تواند به تاخیر بیافتد”. در ضمن هیچ برنامه ای جهت تعلیق سرویس ها در نظر گرفته نشده است.

این صرافی گفته است:” سرویس و خدمات برداشت و پس انداز و همچنین داد و ستد (خرید و فروش) بیتکوین تازه تولید شده بدلیل عدم تایید کافی درباره امنیت بلاکچین تازه ساخته شده، هنوز در این مرحله تصمیم گیری نشده است”.

صرافی GMO Coin

 

روز شنبه صرافیGMO Coin   اعلام کرد که بیتکوین گلد به مشتریان داده می شود، اما هنوز در مورد زمان آن تصمیمی گرفته نشده است. به علاوه، در تاریخ ۲۵ اکتبر، سپرده گذاری و برداشت از حساب های بیتکوین به طور موقت به تعلیق در خواهد آمد. این صرافی هیچ برنامه ای برای ارائه خدمات همانند خرید و فروش بیتکوین گلد وجود ندارد.

 

صرافی هایی که برنامه ای برای توزیع بیتکوین گلد ندارند

برخی از صرافی ها مایلند که پس از نظاره روند بازار، تصمیم گیری کنند.

 

صرافی Zaif

روز جمعه دفتر فنی صرافی zaif اعلام کرد:”در حال حاضر تصمیم ما بر عدم ضمانت (دسترسی) بیتکوین گلد، سپرده گذاری و برداشت و معاملات آن می باشد. هنگامی که تمامی مسائلی که امکان نگرانیِ ما را به وجود می آورد حل و فصل شود، دسترسی به BTG همانند دیگر رمز ارز ها مقدور خواهد شد”.

صرافی Fisco     

روز شنبه صرافی Fisco طی اطلاعیه ای مشابه اعلام کرد که در حال حاضر برنامه ای به منظور ضمانت، سپرده گذاری ، برداشت و یا فروش BTG وجود ندارد.

این صرافی طی یک اطلاعیه هشدار داده است: “امکان تعلیق سپرده ها و خروج بیتکوین ها در حدود تاریخ ۲۵ اکتبر سال ۲۰۱۷ (زمان احتمالی انشعاب) وجود دارد”.

صرافی Bitbank  

روز پنج شنبه صرافی Bitbank اعلام کرده است: “به دلایل مختلف از جمله وضعیت ناقص کد های BTG، این صرافی به مشتریانش BTG  عرضه نمی کند. با این حال، این صرافی در زمان انشعاب، یک تصویر از دارایی مشتریان را ثبت خواهد کرد. این صرافی همچنین بیان کرده که این وضعیت ممکن است در آینده بیشتر بررسی شود.دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.source

https://coiniran.com/?p=8680
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x