ایستگاه خبر

مقاله جدید، ارز رمزنگاری برای مستعمرات فضایی را بررسی می کند

 

مقاله جدید، ارز رمزنگاری برای مستعمرات فضایی را بررسی می کند

بلاکچین و ارز رمزنگاری در فضا؟

بر اساس یک مقاله پژوهشی منتشر شده توسط یک مقام عالی رتبه دولت هند، این ایده دور از دسترس نمی باشد.

دکتر کاتریک هگادکاتی، از وزارت راه آهن هند، در مقاله جدید خود تحت عنوان “کاربردهای فرازمینی بلاکچین ها و ارز رمزنگاری ” بیان می نماید که “این تکنولوژی می تواند مبنایی برای پول فضایی به جای پول کاغذی یا سکه های فیزیکی باشد”. هگادکاتی برای وزارت بازرگانی کار می کند.

هگادکاتی قبلاً نیز در مقاله ای در ماه آگوست در حوزه رمزنگاری تصویر، مطالبی را در رابطه با چگونگی چاپ پول ملی هر کشور به رشته تحریر در آورده بود. زمان چاپ مقاله قابل ذکر می باشد، چرا که سوق دادن مردم هند برای خرید ارز بیتکوین در کشور به جای ارز کاغذی در آن زمان موضوعی جنجال برانگیز بود.

اگرچه این مفهوم کمی دور از دسترس و کاملا خیالی به نظر می رسد – تعداد دفعاتی که انسان ها بر روی ماه فرود آمده اند، انگشت شمار می باشد، و تاکنون هیچ ماموریتی برای رفتن انسان به مریخ انجام نشده است – هگادکاتی استدلال می نماید که ارسال پول کاغذی یا سکه به فضا به دلیل وزن و هزینه آن عملی نمی باشد.

بر طبق نظر هگادکاتی هر سیاره یا منطقه اشغال شده از ماه می تواند از نظر تئوری بلاکچین خود را داشته باشند، که با هم می توانند همگام شوند.

وی افزود:

” زمانی که بشر یک محل زندگی در مریخ به طور کامل ایجاد نمود و از کمربند کوپر (ستاره ای) فراتر رفت، اقتصاد فرازمینی می تواند توسط شبکه ای پیچیده از بلاکچین ها کنترل می شود. در بلاکچین مریخ، سکه مریخ، و سکه ماه، سکه مشتری، سکه زحل، سکه تیتان و به همین ترتیب در بلاکچین مربوطه هر یک می تواند وجود داشته باشد.”

حتی کاوش ارز رمزنگاری – فرآیندی که از طریق آن تراکنش های جدید به بلاکچین اضافه می شود- می تواند در فضا انجام شود.

” ریزپردازنده های قدرتمند که بر روی اشیاء معلق (یا ایجاد شده روی) مریخ می توانند کاوشی هوشمندانه انجام دهند و مبنایی را برای سیستم تبادل پول فراهم نمایند. ماشین هایی که شامل تراشه های هوشمند هستند می توانند ارز رمزنگاری را به طور هوشمند برای تراکنش های فرازمینی انجام دهند “، وی این نتیجه گیری را نمود که:

” بنابراین، ماشین هایی که به فضای خارجی ارسال می شوند، می توانند به ارزش اقتصاد جهان بیفزایند. ”

منبع

Image

https://coiniran.com/?p=4045
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
علی
علی
7 سال قبل

این نظریه را می توان اماده سازی اذهان عمومی برای همین اکنون در کره زمین اجرا کرد منتها با در نظر گرفتن قاره ها بجای سیاره ها
در قاره ی امریکا بلاکچین امریکا .در آسیا سکه آسیا در اروپا و آفریقا به همین صورت …..

Mehdi
Mehdi
7 سال قبل
پاسخ به  علی

بله میشه اینطورى دیدش اما واقعیت اینه که در نهایت موفق ترین کوین اونیه که بتونه مرزهاى بیشترى بشکنه و عمومى تر باشه.

دکمه بازگشت به بالا
2
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x