ایستگاه خبر

معرفی Byzantium هارد فورک بعدی اتریوم و رعایت ویژگی حریم خصوصی کاریر

هارد فورک بعدی اتریوم، به طور رسمی آزمایش شد

 

کار Byzantium، بخش اول ارتقای Metropolis که مدت زیادی به طول انجامید، در شبکه آزمایشی اتریوم رسما آغاز شد.

 

در روز ۱۶سپتامبر، یک هارد فورک شبیه سازی شده در محیط آزمایشگاهی اتریوم (Ropsten)، انجام شد. انتظار می رود قبل از انجام فورک در بلاکچین اصلی این دیجی ارز که دارنده دومین حجم سرمایه بازار رمزارزهاست، چند هفته زمان برای عیب یابی این انشعاب در نظر گرفته شود.

این دوره تستی شامل آزمایش ۹ “پروتکل ارتقاء اتریوم” (EIP)  نیز خواهد بود که در هارد فورک پیش رو (یعنی Byzantium) ارائه می شود. این کدهای بروز رسانی شده به عنوان یک مقدمه باعث ارتقاء عملکرد شبکه و به حداقل رساندن مشکلات احتمالی و در ادامه باعث شکوفایی رمزنگاری بی نظیری در پلتفرم اتریوم خواهد شد. با توجه به اینکه نهایتا ۳ هفته برای هارد فورک تستی پیشنهاد شده، به نظر می رسد هارد فورک اصلی Byzantium حدودا نهم اکتبر صورت گیرد. هرچند این موضوع به این بستگی دارد که مشکل غیر قابل پیشبینی ای رخ ندهد.

در تاریخ ۸ سپتامبر خالق اتریوم (Vitalik Buterin)، در جمع توسعه دهندگان اصلی اتریوم عنوان کرد که احتمالا دوره آزمایش به ۳ تا ۴ هفته زمان نیاز خواهد داشت. در مقابل یکی دیگر از توسعه دهندگان گفت: “ممکن است برای آزمایش به زمان کمتری نیاز باشد، چون اگر کارها به درستی پیش نرود، همه چیز سریع وارد مسیر اشتباه خواهد شد.”

انتظار می رود توسعه دهندگان در مدت زمان کوتاهی تاریخ رسمی آغاز به کار این فورک را اعلام کنند که بر اساس برنامه قبلی و به صورت کامل انجام شود.

 

شبکه آزمایشی Byzantium یک تراکنش خصوصی را تایید کرد

امروز اتریوم در تلاش برای دستیابی به ویژگی حریم خصوصی zcash  توانست در طول دوره آزمایشی جهت ارتقاء Byzantium گامی رو به جلو بردارد.

از یک برنامه به نام zkSNARK استفاده شد که بدون دانستن چیستی داده، اعتبار داده را تایید می کند. این تکنولوژی به عنوان اصلی ترین بخش در شبکه zcash  مشغول به کار است. توسعه دهندگان اتریوم طی ماه های اخیر به دنبال یکپارچه سازی سیستم و انتقال این فناوری به اتریوم، جهت رعایت حریم خصوصی هستند.

اوایل روز نوزدهم سپتامبر، قسمت zkSNARK از یک تراکنش zcash در شبکه آزمایشی Byzantium به تایید رسید. هر چند این تنها یک آزمایش بود، اما گام موثری در انتقال چنین فناوری هایی به شبکه عمومی اتریوم به حساب می آید. همانطور که ذکر شد انتظار می رود آزمایش Byzantium تا ماه اکتبر ادامه یابد. پس از معرفی رسمی Byzantium، عملیات مربوط به نمودارهای منحنی و تطابق مقدار سوخت لازم معرفی می شود که این ها از ملزومات امکان پذیر شدن چنین تاییدهایی است.

این بدان معنی ست که وقتی  Byzantiumرسما کار خود را آغاز کند، تراکنش های رمزنگاری شده کاملا خصوصی انجام شده و در شبکه قابل تایید می باشد.

با این حال، محاسبات zkSNARK  پرهزینه است. تراکنشی که در شبکه آزمایشی قابل رویت باشد، در مجموع ۱٫۹۳۳٫۸۹۵ واحد سوخت (gas) هزینه برمی دارد. برای درک بهتر موضوع می توان گفت که یک تراکنش غیر خصوصی در حال حاضر ۲۱۰۰۰ واحد سوخت هزینه دارد که این میزان در مقایسه با تراکنش های هم تراز در سیستم zcash  بسیار ناچیز است.

قبل از عملی شدن تراکنش های خصوصی در اتریوم، باید عملیات دیگری نیز برای تایید انجام شود. توسعه دهنده zkSNARK برای اتریوم به اسم Christian Reitwiessner می گوید: “صرفنظر از عملکرد بخش تایید، ما به کاربرد عملی تمام اجزای تشکیل دهنده سیستم zkSNARK نیاز داریم.”دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.source : coindesk

https://coiniran.com/?p=8263
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x