مقالات بیت کوین

بیت کوین به زبان اعداد – مجموعه ای از نمودارهای بیت کوین

 نمودارهای بیت کوین بسیاری از جنبه های محیط پول دیجیتالی را نشان می دهند. بیت کوین تا کنون بازارهای مختلف، همبستگی های ارزشی، داده کاوی و اندازه گیری های اقتصادی بسیاری را ایجاد کرده است.

ما این هفته گروهی از نمودار های مختلف را جمع آوری کرده ایم که نمای بصری از پول دیجیتال مورد علاقه همه را نمایش می دهد. در طول این سالها، بسیاری از افراد و سازمان ها جنبه های خاصی از شبکه بیت کوین را با استفاده از گراف ها و نمودارها اندازه گیری کرده اند. برخی از این نمودار ها نشان می دهند که عملکرد بیت کوین در یک دوره زمانی چگونه بوده و جایگاه فعلی آن چگونه است.

توزیع استخراج بیت کوین

توزیع استخراج بیت کوین

 

توزیع استخراج بیت کوین اخیرا کمی تغییر کرده است. طی پنج سال گذشته، مشخص شده اکنون منابع استخراجی بیش از همیشه اند. اخیرا، مجموعه ای از منابع استخراجی کوچک تر وارد بازی شده اند. نمودارها حدود ۲۰ تابع استخراجی مختلف را نشان می دهند که فرمانده توزیع hashrate در سال ۲۰۱۷ بوده اند.

hashrate: هش ریت یا نرخ هش سرعتی است که در آن یک کامپیوتر عملیاتی با کد بیتکوین را تکمیل می کند.

معادن شناخته شده بیت کوین

معادن شناخته شده بیت کوین

 

در لیست عمومی معادن شناخته شده بیت کوین، کشور چین هنوز غالب است. رهبری چین توسط گرجستان، ایالات متحده، کانادا و ایسلند دنبال می شود. با گرد آمدن همه کشورها، در مجموع ۲۰۶ مگا وات (MW) نیروی برق مرکز داده های شناخته شده تامین می شود. لازم به ذکر است که برخی معادن بیت کوین هستند که بطور عمومی اعلام نشده است.

حجم معاملات بیت کوین بر حسب دلار و بیشترین حجم مبادلات در سال ۲۰۱۷

 حجم معاملات بیت کوین بر حسب دلار و بیشترین حجم مبادلات در سال 2017

 

طبق Coinmarketcap.com نمودارهای بالا پنج کوین تاپ بر حسب حجم معاملات انجام شده در واحد دلار را نشان می دهند که در آن بزرگترین نوار آبی بیت کوین است. در زمان چاپ، سطح غلبه بیتکوین ۸۵.۴ درصد سرمایه ۱۷ میلیارد دلاری است. شاخص غلبه بیت کوین (BDI) اندازه گیری سهم بیت کوین از کل میزان سرمایه گذاری در بازار پول دیجیتال را نشان می دهد و شامل تمام ارزهای دیجیتالی اندیس گذاری شده است. جدول زیر نشان دهنده حجم معاملات بیت کوین از هر مباله در ۲۸/۱/۱۷ است.

جدول زیر نشان دهنده حجم معاملات بیت کوین از هر مباله در 28/1/17 است.

 

مبادلاتWestern بیت کوین: سهم نسبی بازار

  مبادلاتWestern بیت کوین: سهم نسبی بازار

نمودار فوق حجم مبادلات انجام شده با پول دیجیتالی شاخص وسترن طی ۹۰ روز گذشته را نشان می دهد.

 

افزایش جستجوی بیت کوین در گوگل

 28083849dd

  با افزایش ارزش بیت کوین، جستجوی افراد در گوگل برای کسب اطلاعات در مورد دارایی های دیجیتال خیلی بیشتر شده است.

 

نوسانات بیت کوین طی بازرسی اخیر PBOC از مبادلات بیت کوین

نوسانات بیت کوین

 نوسانات بیت کوین 

 

نوسانات بیت کوین قبل، بعد و حین اطلاعیه PBOC

نوسانات بیت کوین قبل، بعد و حین اطلاعیه PBOC

 

چنانچه قبلا گزارش شده است، بانک خلق چین (PBOC) به تازگی بازرسی هایی را برای سه بورس برتر بیت کوین چین برگزار کرده است. اطلاعیه اصلی این بازار را با شوک آگاهی از قیمت روبرو کرد، اما نوسانات آن به شدتی که برخی رسانه های خبری اعلام کردند نبود. زمانی که PBOC این اطلاعیه را در خصوص پول دیجیتالی در سال ۲۰۱۳ اعلام کرد، بیت کوین به صورت قابل توجهی در نوسان بود. دو نمودار بالا داده های اخیر جمع آوری شده حین اطلاعیه PBOC در سال ۲۰۱۳ و ۲۰۱۷ را نمایش می دهند.

با توجه به آخرین بازرسی های PBOC، مبادلات در کشور، هزینه ها و سیاست های وام دهی را تغییر داده است. علاوه بر این، هفته گذشته سه بورس برتر چین اضافه هزینه هر مبادله بیت کوینی در پلت فرم خود را اعلام کردند. نمودار زیر سهم فعلی بازار چین از حجم مبادلات جهانی بیت کوین و آنچه ممکن است زمانی که هزینه ها در ماه آینده معرفی شوند دیده می شود را، نشان می دهد.

سهم بازار چین از حجم مبادلات جهانی

سهم بازار چین از حجم مبادلات جهانی

 

آرک اینوست حجم قراردادهای بیت کوین در مقابل دارایی های جهانی را می سنجد

 آرک اینوست حجم قراردادهای بیت کوین در مقابل دارایی های جهانی را می سنجد

 

در ماه ژانویه، آرک اینوست و کوین بیس داده های جدیدا به روز شده در مورد بیت کوین را به عنوان نوعی دارایی نشان دادند. طبق این داده ها، حجم معاملات بیت کوین در سال ۲۰۱۶ به طور قابل توجهی افزایش یافته است. این امر در نمودار بالا نشان داده شده است.

28092353fr

 

علاوه بر این دو شرکت یاد شده، همبستگی بیت کوین با دارایی های دیگری مانند املاک و مستغلات، اوراق قرضه و نفت را اندازه گیری کردند. بسیاری از محققان متوجه شدند، به نظر می رسد ارز دیجیتال در میان هم نوعان خود نوعی از دارایی های ناهمبسته است.

نمودارها ابزارهای اندازه گیری عالی برای شبکه گسترده بیت کوین هستند

نمودارهای بیت کوین می توانند برای نشان دادن جنبه های خاصی از شبکه بیت کوین مفید باشند، اما همیشه کاملا دقیق نیستند. نمودارها و گراف های جمع آوری شده در اینجا، نشان می دهند که تغییرات قابل توجهی در حوزه استخراج و تبادل بیت کوین روی داده است. این اطلاعات همچنین با توجه به حجم تجارت و معامله، دید بصیرانه ای از نوسانات بازار و جهش ها و مرزهای بیت کوین را نشان می دهند.

شبکه بیت کوین و اقتصاد مهار شده آن گسترده است و برای پوشش کل آن در جهان نمودار های کافی وجود ندارد. با این حال، با داده های جمع آوری شده توسط افراد و سازمان ها، می توان دید اجمالی ناچیزی به این اکوسیستم نوآورانه به دست آورد.

شما در مورد این نمودارهای بیت کوین و داده ها چه فکر می کنید؟ در بخش نظرات، ما را از افکار خود مطلع سازید.دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.


Source Images courtesy of Shutterstock, Bitcoin.com Bitfury and Pixabay

https://coiniran.com/?p=4589
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x