ایستگاه خبر

یک مجله کسب و کار آلمانی: بیتکوین بطور دائمی از جهاتی بر پول کاغذی برتری دارد.

در حالی که بسیاری از شخصیت های اصلی رسانه ها و برخی از تحلیلگران با شک و تردید به بیتکوین می نگرند (و بعضا اطلاعات غلطی که از قبل داشتند را دوباره استفاده می کنند)، برخی دیگر شروع به ارزیابی صادقانه این ارز رمزنگاری شده با پول کاغذی کرده اند.

آخرین مورد هم به معروف ترین مجله کسب و کار آلمانی به نام Wirtschafts Woche برمی گردد که اخیرا مقاله ای در باب ستودن و تعریف از بیتکوین منتشر کرده است؛ مقاله ای با نام “انقلاب ارزهای رمزنگاری شده”.

این مقاله که نوشته یک اقتصاددان به نام Thorsten Polleit است استدلال می کند که ظهور ارزهای رمزنگاری شده باعث ایجاد یک انقلاب پولی شده که می تواند در نهایت باعث ریشه کن کردن ارزهای کلاسیک ملی یا پول کاغذی و جایگزین شدن با آن ها بشود.

به گفته وی، ارزهای کلاسیک دارای چهار عیب ذاتی هستند:

  • تورم
  • نابرابری توزیع پولی
  • تمایل به ایجاد چرخه رکود اقتصادی
  • وسوسه افزایش بدهی های ملی

Polleit می گوید که دیجی ارزها با توجه به رقابت موجود در بازار، از چنین مشکلاتی دوری می کنند. تا زمانی که ارزی انحصار مالی دولتی نداشته باشد، تقاضای مصرف کننده باید سکه های بهتر را انتخاب کند.

با این حال، لازم به ذکر است که تمام ارزهای رمزنگاری شده در برابر نواقصی که Polleit به آن ها اشاره کرد مقاومت نمی کنند. بسیاری از دیجی ارزها تورم پذیر هستند، اگرچه نرخ تورم آن ها به جای آنکه متغیر باشد ثابت است. مدل های توزیع دیجی ارزها نیز می تواند نشان دهنده نابرابری باشد و بحث های زیادی بر سر این موضوع وجود دارد که چه روشی برای توزیع کوین/توکن بهتر است. با جداسازی سیاست پولی از دولت ها، می توان از دو مشکل آخر جلوگیری کرد.

Polleit بر این باور است که با کاهش قدرت خرید پول کلاسیک و کاهش تراکنش های نقدی توسط دولت ها، افزایش تقاضای مصرف کنندگان بیتکوین را خواهیم داشت. او در ارزهای مبتنی بر بلاکچین این قدرت را می بیند که بتوانند پول کلاسیک را بی ارزش کنند.

Polleit می گوید:« هر کس که ارز رمزنگاری شده بدست می آورد باید بداند که سرمایه گذاری نمی کند، بلکه در حال انجام معامله ای بدون داشتن فرمول ارزیابی مشخص است؛ چرا که این ارزها بر خلاف سهام یا اوراق قرضه همانطور که گفته شد فرمول ارزیابی مشخصی ندارند، این موضوع در مورد مواد خام یا کارهای هنری نیز صدق می کند. شما حتی نمی توانید بفهمید که هزینه ای که بابت آن ارز پرداخت کرده اید، با توجه به ارزش ذاتی کوین، توجیه دارد یا خیر».

به همین خاطر به نظر می رسد که او کوین های رنگی که وابسته به دارایی های فیزیکی هستند را بیشتر ترجیح می دهد؛ مثل طلا.

بر خلاف سایر تحلیلگران طرفدار بیتکوین، Polleit سرمایه گذاران را به دوری از گمانه زنی های بازار تشویق می کند. او می گوید یک سرمایه گذار منطقی باید سرمایه خود را در “شرکت های بزرگ” بگذارد و رویکردی بلند مدت برای بازارها در نظر داشته باشند. انقلاب پولی ممکن است باعث تحول اقتصادی شود، اما او می گوید که شرکت ها به بدست آوردن بازده مثبت ادامه خواهند داد، بدون توجه به اینکه چه ارزی یا چه دیجی ارزی برای دادوستد کردن در کسب و کار استفاده شود.دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.Source : cryptocoinsnews

https://coiniran.com/?p=7540
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x