ایستگاه خبر

لایحه جدید اوکراین و رویکرد ایجاد انگیزه توسط بیتکوین

دو لایحه برای در نظر گرفتن سازوکار قانونی رمزارز هایی مثل بیتکوین، به پارلمان اوکراین ارسال شده است که آخرین لایحه دراین راستا، پیشنهاد شناخته شدن بیتکوین به عنوان یک دارایی مالی را مطرح کرده است. در این لایحه همچنین انواع رمزارز ها را تشریح شده و همچنین پیشنهاد ساده سازی عملیات جمع آوری مالیات و کاهش تعرفه مصرف برق طی عملیات استخراج را مطرح می کند.

 دو پرونده به پارلمان ارسال شده است

بعد از ارسال اولین لایحه در رابطه با رمز ارز ها در تاریخ ۶ اکتبر، دومین لایحه تحت عنوان “تحریک بازار رمز ارز ها و مشتقات آن ها در اکراین” به شماره ۷۱۸۳-۱  در هفته گذشته ارسال شده است.

به گزارش Financial Club، رئیس کمیته سیاست های مالی و بانکداری پارلمان، Serhiy Rybalka در این لایحه پیشنهاد کرده است که رمزارز ها به عنوان “دارایی” شناخته شوند. او گفته است: “ایجاد تغییر در قانون ۲۲ ماده ای جدید، کاملا بی معنی بوده و تنها نیاز به ارائه یک الگوی جدید برای تطبیق آن با قانون وجود دارد. به همین دلیل پیشنهاد رویکرد مشوقانه در قبال رمزارزها مطرح شده است.”

بر اساس این سند، نهاد های دولتی در هر ایالت مسئول نظارت بر مبادلات رمز ارز ها هستند. صرافی های رمز ارز،  برای فعالیت خود نیاز به کسب مجوز خواهند داشت. آنها حق دارند برای شهروندان اوکراین و افراد غیر اوکراینی حساب های رمزارز باز کنند.

تنظیم مالیات و سایر موارد

به گفته Financial Club ، دومین بخش پیش نویس قانون، کاهش تعرفه مصرف برق و ساده سازی مراحل پرداخت مالیات به منظور ایجاد انگیزه برای کسب درآمد و انجام فعالیت در زمینه استخراج رمز ارزها مطرح شده است. Rybalka گفت: “پیشنهاد می شود که مالیات بر سرمایه گذاری رمز ارزی وضع نشود.” این نشریه در ادامه افزوده است: لایحه پیشنهاد می کند، برای تبادل رمز ارز ها با واحد رسمی پول اوکراین (hryvnia) 2% مالیات در نظر گرفته شود. علاوه بر این، این لایحه از کمیسیون ملی خدمات مالی می خواهد که تنظیم کننده اولیه رمزارز ها باشد. در لایحه اول، بانک ملی اکراین (NBU) به عنوان نهاد قانون گذار رمز ارزها پیشنهاد شده بود .

رئیس موسسه بیتکوین اوکراین، Orlovsky Maxim  توضیح، با این که در لایحه دوم به مشتقات رمز ارز ها اشاره می شود، با این حال هیچ ارجاعی در رابطه با ICO  ها در لایحه وجود ندارد. او اضافه کرده: علاوه بر این، پیش نویس قانون اول اشاره ای به نحوه انجام مراحل مبارزه با پولشویی (AML) و شناسایی مشتری (KYC) عملیات رمزارز نمی کند و این در حالی است که آنها در لایحه دوم پیشنهاد می کنند که مسئول تنظیم مقررات و مجری امور مالی رمزارزها باشند.

رمز ارز ها ممنوع نیستند

با وجود این که هنوز یک ساز و کار قانونی برای رمز ارز ها در اوکراین وجود ندارد، فعالیت در زمینه رمزارز ها و بیتکوین در این کشور غیر قانونی نیست.

وزیر دارایی اکراین Oleksandr Danylyuk، روز دوشنبه در صفحه فیس بوک خود به این نکته اشاره کرده است که وزارت دارایی اوکراین به همراه بانک ملی و سایر نهادهای مالی ذیربط، مشغول تنظیم مقررات در این زمینه هستند. یادداشت وی به این صورت بود:

مسایل حل نشده بسیاری وجود دارد و هنوز تعریف قانونی دقیقی از رمز ارز ها وجود ندارد، اما این به معنی ممنوعیت رمزارز ها نیست. اوکراین با بررسی فعالیت های مورد علاقه مردم در سراسر جهان، نباید هیچ فرصتی را برای استفاده از تکنولوژی های جدید و نوآوری در بخش های مالی از دست بدهد.دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.source & image

https://coiniran.com/?p=8703
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x