ایستگاه خبر

کاهش قیمت بیت کوین در پى افزایش احتمال ماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا

با کاهش ١٠٠ دلارى قیمت بیت کوین در عرض ۵ ساعت ابتدایى امروز ارزش بیت کوین با ١۵٪‏ کاهش به ۵۵١ دلار رسید.

این کاهش چشمگیر در ادامه روند بازگشت و اصلاح رشد ناگهانى بیت کوین که در تاریخ ٢٩ خرداد به ٧٧۴ دلار رسیده بود اتفاق افتاد. در هفته هاى اخیر ارزش بیتکوین در برابر دلار رشد چشمگیرى داشت که به ثبت بالاترین نرخ برابرى با دلار در طى ٢سال گذشته منجر شد. از نظر بسیارى از کارشناسان این رشدناگهانى منجر به اشباع بازار شد و پس از هک شدن حسابهاى DAO این رشد متوقف و شروع به نزول کرد.

با ادامه روند کاهش قیمت بیت کوین در چند روز گذشته ناظران بازار پیش بینى مى کنند که قیمت بیت کوین روند نزولى خود را در چند روز آینده ادامه خواهد داد. طبق گفته یکى از کارشناسان و توسعه دهندگان بلاکچین آقاى George Samman، قیمت بیت کوین در یک ماه گذشته با سرعت بالایى رشد کرده و همین امر موجب گشت که با افزایش قیمت  آنهم بدون پشتوانه مواجه شود  و با کاهش نسبی ارزش آن در مقطع شاهد افزایش پشتوانه و ارزش آن خواهیم بود اما با سرعتى منطقى تر.

با این حال گزارشها نشان مى دهد این کاهش ١۵٪‏ امروز واکنشى است که بازار در مقابل افزایش احتمال باقى ماندن بریتانیا در اروپا نشان داده است.

بسیارى از کارشناسان بر این باورند در حالى که ثبات اقتصادهاى کلان رو به کاهش است بیت کوین تبدیل شده است به “پناهگاه امن مالى” براى سرمایه گذاران و بیتکوین به آرامى جایگاه خود را بدست می آورد و با تثبیت خود در میان سرمایه گذاران متعاقبا از مسائل و اتفاقات روز دنیا تاثیر خواهد گرفت.

براى مثال واکنشى که ارزش این ارز دیجیتالى در چند وقت اخیر به عدم ثبات بازار چین و پس از آن همه پرسى ماندن یا ترک اتحادیه اروپا توسط بریتانیا نشان داده است.

طبق نظر برخى از کارشناسان مانند Tim Enneking مدیر CCF و آقاى Arthur Hayes مدیر و از بنیانگذاران BitMEX، همه پرسى در بریتانیا تاثیرى مستقیمبرروى بازار ارزهاى دیجیتالى داشته است.

آقاى Hayse میگوید:

کاهش ارزش بیت کوین به زیر ۶٠٠ دلار واکنشى است که بازار در مقابل بالا رفتن احتمال ماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا نشان داده است.

ایشان پیش بینى کرده است که اگر مردم بریتانیا تصمیم به ماندن در اتحادیه اروپا بگیرند قیمت بیت کوین در حدود ۵۵٠ دلار تثبیت خواهد شد و در صورتى که بریتانیاتصمیم به جدایى بگیرد ارزش این ارز دیجیتالى تا حدود ٧٠٠ دلار افزایش پیدا خواهد کرد.

https://coiniran.com/?p=2670
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x