ایستگاه خبر

وزارت ارتباطات روسیه : قوانین بلاکچینی در سال ۲۰۱۹ اعلام می شود

دولت روسیه آغوش خود را به روی ابتکارات نو در فناوری  های مالی از طریق برنامه ریزی برای قانونی کردن و تنظیم مقررات بلاکچینی در سال ۲۰۱۹ باز می کند.

طبق اعلام خبرگزاری  TASS، این اقدام توسط برنامه ای تحت عنوان “اقتصاد دیجیتال فدراسیون روسیه”، که پیش نویس آن از سوی وزارت ارتباطات و رسانه های جمعی روسیه تهیه شده است، صورت خواهد گرفت. ارگان مربوطه در دولت روسیه، وزارت مذکور است که مسئولیت تهیه و اجرای سیاست های دولت و تنظیم مقررات قانونی مربوط به فناوری  اطلاعات را بعهده دارد.

براساس کپی این سند که در اختیار خبرگزاری TASS قرار گرفته است، وزارتخانه مذکور انتظار دارد که مقررات مربوط به فناوری بلاکچین برای تصویب در سال ۲۰۱۹ آماده شود.

این سند بویژه بر “پیاده سازی مقررات برای معرفی موارد استفاده از فناوری بلاکچین جهت اطمینان از حفظ غیر متمرکز اسناد و هویت افراد” تاکید می نماید.

وزارت ارتباطات روسیه در مارس ۲۰۱۷ از سوی دیمیتری مدودف، نخست وزیر این کشور موظف شده است تا مطالعات مربوط به فناوری بلاکچین را به عنوان بخشی از برنامه گسترده تر اقتصاد دیجیتالی روسیه انجام دهد. مدیریت عمومی و اقتصاد دو زمینه اصلی مورد نظر نخست وزیر روسیه برای بررسی استفاده از راه های مبتنی بر بلاکچین در این دو حوزه هستند.

مدودف در دیدار با معاون نخست وزیر گفته بود که یکی از فناوری های دستیابی به موفقیت بلاکچین است؛ این فناوری در حال حاضر توسط بانک های بزرگ، شرکت ها و حتی برخی از کشورها مورد استفاده قرار گرفته است.

در ماه فوریه سالجاری، مدیر اجراییSberbank،  بزرگترین بانک روسیه، بر صعود کاربرد تجاری از برنامه های بلاکچین در سال ۲۰۱۹ تاکید نمود.

در طرح ارائه شده از سوی انجمن نوآوری مالی روسیه (AFI) در مورد بهبود سیستم پرداخت ملی روسیه، استفاده از فناوری بلاکچین به عنوان یک راه حل مناسب پیشنهاد شده است. این طرح به بانک مرکزی روسیه، وزارت دارایی، سرویس خدمات نظارت مالی فدرال و دومای روسیه (پارلمان) ارائه خواهد شد.

قبل از صحبت در مورد مقررات قانونی مربوط به فناوری بلاکچین در سال ۲۰۱۹، معاون وزیر دارایی روسیه از احتمال به رسمیت شناخته شدن بیتکوین در سال آینده (۲۰۱۸) خبر داده است. البته یک مقام بانک مرکزی اعلام نموده است که این موضوع هنوز باید توسط وزارتخانه های ذیربط روسیه مورد بررسی قرار گیرد.

با این حال، فضای مثبت ایجاد شده برای بیتکوین و سایر ارزهای دیجیتالی باعث شده تا بزرگترین فروشنده الکترونیکی در روسیه در نظر داشته باشد در سال جاری بیتکوین را به عنوان یک روش پرداخت بپذیرد.دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.Source & Image via cryptocoinsnews

https://coiniran.com/?p=6402
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x