ایستگاه خبر

قدرت بخشیدن کارآفرین افغانی به زنان با استفاده از بیتکوین

یک خانم کار آفرین در افغانستان به نام رویا محبوب اعلام کرده قصد دارد کنفرانسی در زمینه بیتکوین در افغانستان برپا کرده و از طریق آن پروژه های توسعه یافته توسط زنان کار آفرین در این کشور را نشان دهد. این خانم که بنیان گذار و مدیر عامل صندوق سرمایه گذاری Digital Citizen است با تلاش خستگی ناپذیر خود در راستای توانمند سازی مالی زنان افغانستان در سال ۲۰۱۳ توسط مجله Time،  به عنوان یکی از ۱۰۰ نفر افراد تاثیر گذار در جهان، برگزیده شده است.

Digital Citizen به سازماندهی کنفرانس بیتکوین در افغانستان، امیدوار است

رویا محبوب مدیر عامل و بنیان گذار این صندوق است. یک موسسه غیر انتفاعی که اجرای برنامه آموزشی برای حدود ۹۰۰۰ زن و دختر افغان را در دست اجرا دارد و در حال برنامه ریزی برای کنفرانس بیتکوین در افغانستان است. او در گفتگو با خبرگزاری بین الملی اقتصادی Times (IBT )، بیان می کند:

“صندوق سرمایه گذاری Digital Citizen به ۱۰۰ زن افغان کمک کرده تا کسب و کار خود را راه بیاندازند. در مرحله بعد قصد داریم کنفرانس بیتکوین را در افغانستان برگزار کنیم و از این طریق می توانیم پروژه های آنها را در معرض نمایش قرار دهیم.”

بر اساس گزارش IBT، او پیش بینی می کند تکنولوژی بلاکچین زمینه مناسبی برای اجرای پروژه هایی به منظور حرکت به سوی استقلال مالی در افغانستان است. قراردادهای هوشمند مبتنی بر بلاکچین زمینه ساز راه حلی عالی برای معضلات بوجود آمده مثل تخریب یا انکار قرار داد است. خانم محبوب همچنین ادعا می کند معمولا این اتفاق در حوزه فعالیت های تجاری علیه زنان، برای جلوگیری از دسترسی قربانی به کمک های موسسات یاری رسان، رخ می دهد. او می گوید: “کسی نمی تواند اطلاعات را مخدوش و قرارداد را انکار نماید. این موضوع در کشور های در حال توسعه برای زنان، در راه رسیدن به استقلال مالی، بسیار مهم است.” او همچنین به “توسعه یک بازار نیرومند بلاکچین برای زنان و استفاده از قراردادهای هوشمند برای امور بیمه و وام”، امیدوار است.

رویا محبوب زمان زیادی است که در افغانستان طرفدار بیتکوین است

خانم محبوب در سن ۲۳ سالگی شرکت Afghan Citadel Company (ACSC) را تاسیس کرد، شرکتی خدماتی در زمینه IT که عمدتا کارمندان و مهندسان زن را استخدام کرده است. این شرکت در ابتدا بسیار موفق بود و قرارداد های محکمی با مراکز مهم، از جمله آژانس های دولتی افغانستان و آمریکا منعقد کرد.

در نهایت شرکت ACSC از تاخیر در پرداخت ها، از سوی مراکز دولتی افغانستان، خرابکاری و تهدید به قتل دچار آسیب شده و باعث شد خانم محبوب با مشارکت یک سرمایه گذار آمریکایی فعالیت شرکت Women’s Annex را شروع کند که به زنان افغان امکان نوشتن وبلاگ و کسب درآمد از طریق تبلیغات را فراهم می کرد. خانم محبوب با درک این واقعیت که بخش بسیار بزرگی از زنان استخدام شده در این شرکت حساب بانکی نداشته اند، از بیتکوین استفاده کرد و در واقع با استفاده از این ماشین پرداخت، توانست موسسات مالی (مردسالارانه) افغانستان را پشت سر بگذارد.

شرکت مذکور توانست زنان بسیار زیادی در افغانستان را به پذیرش بیتکوین ترغیب کند و به آنها اجازه دستیابی به سطح بی سابقه ای از استقلال مالی اعطا نمود. در خلال گردهمایی اخیر در حوزه بلاکچین، خانم محبوب بار دیگر داستان زنی را یاد آوری کرد که به طور پیوسته مورد ضرب وشتم شوهرش قرار گرفته و پول های وی را از او می گرفت. او پس از پیوستن به شرکت Women’s Annex و آشنایی با ارز دیجیتالی، توانست به اندازه کافی بیتکوین پس انداز کند و بعد از فروش آن و پرداخت هزینه وکیل، توانست طلاق خود را بگیرد.دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.source : bitcoin

https://coiniran.com/?p=7862
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x