اخبار بیت کوین

قانونمندسازی بیت کوین; آیا مقامات دولتی واقعا می توانند بیت کوین را قانونمند کنند؟

 بحث در مورد قانونمندسازی بیت کوین اغلب شبیه مخلوط کردن آب و روغن است. آشکار است که دولت ها و مقامات دولتی در سراسر جهان به این امر می اندیشند که چگونه می توان سیاست های نظارتی را بر بیت کوین اعمال کرد. با محبوب شدن قابل توجه پول دیجیتالی، این سوال مطرح می شود: ” آیا می توان بیت کوین را قانونمند کرد؟”

نوستالژی قانون گذاران نسبت به سیاست های نظارتی سنتی

۲۰۱۶ سال جالب توجهی برای بیت کوین بود، زیرا با افزایش تصاعدی قیمت آن همراه شد که آن را به مخزنی با ارزش و نوعی پناهگاه امن مالی تبدیل کرد. این سال همچنین قانونگذارانی در سراسر جهان را به خود دید که در حال بررسی راه های ممکن برای قانونمند کردن بیت کوین بودند. مشکل، مقامات دولتی هستند که درکی از پول دیجیتال ندارند و از طرفی انجام سنتی امور چالش های بسیاری به همراه دارد.

بیت کوین به افراد این امکان را می دهد که بدون نیاز به دولت یا بانک های مرکزی به تبادل قیمت بپردازند. سیستم پرداخت غیر متمرکز، خارج از مرزها و بدون اجازه قانونی عمل می کند. در جامعه بیت کوینی، کسانی وجود دارند که بر نیاز بیت کوین به رسیدگی باور دارند. علاوه بر این، بسیاری بر این باورند که سیاست های نظارتی را نمی توان بر پول دیجیتال اعمال کرد. با گذشت زمان، سازمان ها و دادگاه های ملی – ایالتی، پول دیجیتال را با قوانین و تعاریفی که دارای قطب های جدا از هم هستند طبقه بندی کرده اند.

آخر هفته گذشته، یکی از افراد مهم در زمینه بیت کوین، آندریاس آنتونوپولوس جزئیات نظر خود در مورد قانونمندسازی بیت کوین و پول غیر متمرکز را بیان کرد.

سوال این نیست که آیا بیت کوین را باید قانونمند کرد یا نه، بلکه سوال این است که آیا می توان این کار را انجام داد یا خیر. پاسخ در واقعیت “نه” است. آنچه باقی می ماند نوستالژی است.

هیچ اتفاق نظر شفاف و جهانی برای قانونمندسازی بیت کوین وجود ندارد

مهمترین اصل در سراسر جهان این است که هیچ اتفاق نظر شفاف و جهانی در مورد چگونگی قانونمندسازی بیت کوین و پرداخت همتا به همتای پول دیجیتال وجود ندارد. واقعیت امر این است که مبارزه سخت و مستمری برای مقامات دولتی در پیش خواهد بود. هشت سال است که مردم نمی دانند می خواهند با ثروت خود چه کنند و فن آوری بیت کوین این توانایی را به آنها می دهد. با این حال، این بدان معنا نیست که دولت ها تلاش برای اجرای مقررات را متوقف خواهند کرد. در واقع، دولت ها و ملت ها هر یک به سختی سعی خواهند کرد و هر یک از آنها اختلال در اقتصاد بیتکوین را احساس خواهند نمود.

به عنوان مثال، سال گذشته در ایالات متحده بحث های نظارتی بسیاری در مورد پول های مجازی مطرح شد. تعداد انگشت شماری از کشورها، روش خود را برای ایجاد سیاست هایی در مورد بیت کوین ابداع کرده اند، اما هر دولتی دارای روش های متفاوتی برای ایجاد مقررات است. از لوایح و قوانین متفاوتی در بیت لایسنس های تازه ایجاد شده در نیویورک تا چارچوب پول های مجازی اخیر در کارولینای شمالی وجود دارد. تحقیقات اخیر مالیاتی کوین بیس ، توسط IRS و موارد دادگاهی در فلوریدا و نیویورک، تعاریف روشنی ارائه داده اند. جالب توجه این که این احکام دادگاهی نمی توانند در مورد اینکه آیا بیت کوین کالا است یا نوعی پول محسوب می شود، تصمیم بگیرند.

 

بیشتر بدانید: یک مشتری کوین بیس اقدامات قانونی علیه IRS را شدت می بخشد

بیشتر بدانید: اتحادیه اروپا قوانین سخت گیرانه تری را در رابطه با بیتکوین پیشنهاد می دهد

بانک مرکزی اروپا، قانون پول مجازی را به شورا و پارلمان اروپا ارائه کرده است. مقامات مسئول، بیان نموده اند که تمرکز اصلی بر جلوگیری از هدر رفت بودجه و فرار مالیاتی در این منطقه است. بانک مرکزی اروپا (ECB) نیز برای مشخص کردن مقررات و طبقه بندی بیت کوین زمان سختی را می گذراند. مقامات بانکی اروپا در سال ۲۰۱۴ به ECB و دیگر بانک های منطقه اعلام کردند تا زمانی که مقامات مسئول، استانداردهای نظارتی را مشخص نکرده اند درگیر پول های مجازی نشوند. در سال ۲۰۱۵ دادگاه عدالت اروپا اعلام کرد که معاملات بیتکوینی از مالیات بر مصرف معاف اند. اکنون، مقامات دولت های اتحادیه اروپا به طور پیوسته در حال حرکت به سمت نوعی قانونمندسازی بیت کوین هستند، اما مانند ایالات متحده آنها نیز هیچ ایده ای در مورد اینکه چه باید بکنند، ندارند.

از سوی مقامات دولتی شایعات فراوانی در مورد توقیف مطرح شده اما آنها قادر به متوقف کردن یک ایده نیستند …

از سوی مقامات دولتی شایعات فراوانی در مورد توقیف مطرح شده اما آنها قادر به متوقف کردن یک ایده نیستند ...بنابراین، شایعات همیشگی مبنی بر “ممنوعیت بیت کوین” در کشورها وجود دارد که توسط برخی خبرگزاری ها یا سیاستمداران سرسخت گسترش پیدا می کنند. به تازگی کلمبیا و در گذشته روسیه، چین، مکزیک و بسیاری کشورهای دیگر، ظاهرا پول دیجیتالی را ممنوع کرده اند که نتیجه عکس داشته است. با این حال، این گونه حوادث مشابه ممنوعیت، معمولا جامه عمل نپوشیده و تهدید از سوی مقامات دولتی هرگز به ثمر نخواهد رسید.

هیچ کس نمی داند چگونه به ایجاد مقررات برای بیت کوین بپردازد، زیرا کاری بسیار دشوار است. با افزایش شدید علاقه به بیت کوین، قانون گذاران از سرکوب تلاش ها برای اعمال قوانینی در مورد این پروتکل غیر متمرکز مطمئن می شوند. به احتمال زیاد تنها کسانی که تحت تاثیر این روشها قرار می گیرند، افرادی هستند که از روش های دسترسی به خدمات بانکداری سنتی و استفاده از پول دیجیتال بهره می برند.

عامل دیگری که بایستی در نظر گرفت این است که آیا بیت کوین مالکیت پذیر هست یا نه. این مسئله اثرات مهمی بر چارچوب های قانونی و مقررات آینده خواهد داشت. برای مثال، پروتکل بیت کوین اساسا شامل اعدادی است که در یک دفتر دیجیتال نگهداری می شوند و به طور کلی، در مورد سوالات مربوط به مالکیت معنوی (intellectual property) و حقوق مالکیت (property rights in general) است. اقتصاددان و نویسنده اتریشی کنراد اس. گراف، مقالات بسیاری در مورد نظریه پولی بیت کوین و مواردی که به طور خاص این موضوع را پوشش می دهند، نوشته است. کتاب گراف “آیا بیتکوین مالکیت پذیر است؟” به کنکاش پیرامون حقوق مالکیت، اشتباهات مالکیت معنوی و پیامدهای نظریه حقوقی می پردازد.

گراف در کتاب خود این سوال را مطرح کرده که “آیا در صورتی که حقوق مالکیت به مفهوم واقعی سازگار و قابل دفاع باشد، دارایی بایستی قابل اندازه گیری باشد (ماده، فضا، انرژی)؟” بیت کوین مواردی از آزمون های جذاب و متنوع را فراهم می کند.”

حقیقت ماجرا این است که دولت ها، در سرتا سر جهان به واقع نمی توانند بیت کوین را قانونمند کنند، اما این توانایی را دارند که قوانین سیتم مالی فعلی را دستکاری کنند.

اکنون این امر می تواند توانایی افراد برای همکاری را از بین ببرد، اما طرفداران و توسعه دهندگان پول دیجیتال جهانی در حال ابداع شیوه هایی برای دور زدن محدودیت های دولت ها هستند. حقیقت این است که دولت های سرتا سر جهان قادر به متوقف کردن ایده ای که زمان آن فرا رسیده نیستند، اما مطمئنا مایلند برای توقف آن تلاش کنند. دولت هایی در این زمینه موفق هستند که با متخصصان این صنعت بدنبال راه کارهای عملی باشند و نه متوقف کردن آن.

فکر می کنید دولت ها می توانند در سرتا سر جهان چارچوبی برای قانونمندسازی بیت کوین ایجاد کنند؟ در بخش دیدگاه ها ما را از نظرات خود مطلع سازید.دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.


 Image Via: newsbtchuffingtonpost

https://coiniran.com/?p=4301
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Ali
Ali
7 سال قبل

هرگز نمی توانند . مگر توانستند جلوی ویدیو و اینترنت و ماهواره را بگیرند .

دکمه بازگشت به بالا
1
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x