ایستگاه خبر

قاضی انگلیسی : بدون شک به روزرسانی قانون قرارداد هوشمند باید مد نظر قرار گیرد.

قاضی ارشد انگلیس و ولز معتقد است قانون انگلستان  برای قراردادهای هوشمندِ مبتنی بر بلاکچین نیاز به روزرسانی دارد.

John Thomas، Baron Thomas از کومگید (برکونشایر) بعنوان رییس دادگستری انگلستان و ولز خدمت می کند و بعنوان تاثیر گذارترین قاضی در سرار انگلستان شناخته می شود.

اواخر ماه گذشته، Thomas در نطق خود در یک سخنرانی  سالیانه که توسط کمیسیون حقوقی انگلستان که یک نهاد مستقل است که وطیفه آن نظارت توسعه و پیشرفت های قانونی در کشور است و اقدامات اصلاحی را به دولت توصیه می کند ، نظراتی بیان کرد .

سخنرانی توماس بر اصلاحات قانونی با توجه به تحولات قرن ۲۱ متمرکز بود، اقداماتی که بتواند قوانین انگلستان را با اقتصاد دیجیتالی به روز رسانی کند.

در طول سخنان خود، توماس درباره تلاش های کمیسیون اروپا – بازوی اجرایی اتحادیه اروپا – توضیح داد که چگونه قوانینش را با رشد اقتصاد دیجیتالی هماهنگ می کند. او به نحوه کار بلاک ها در ارزهای دیجیتالی و بلاکچین اشاره کرد، و اینکه انگلستان نیز باید چنین روشی را اتخاذ کند.

او به حضار در این گردهمایی گفت :

” قطعا کمیسیون اروپا معتقد است که در برابر اشکال جدید قراردادها همانند بلاکچین و یا قراردادهای هوشمند نیاز به تغییرات قوانین است.  من شکی ندارم که قوانین ما نیز ( همانگون که بعدا نیز وجود خواهد داشت ) نیاز به تغییر و به روزرسانی مشابهی دارد . ”

چرا مهم است ؟

سال گذشته شاهد تعدادی از قراردادهای هوشمند و امضاهایی مبتنی بر بلاکچین بودیم که بیشتر در ایالات متحده آمریکا مثل آریزونا و ورمونت بودند که شامل حداقل مجوزهای قانونی می شدند.

اخیرا ، ایالت دلاواره بطور واضح بیان کرده است که سوابق کسب و کار را که بر اساس سیستم بلاکچین باشد به رسمیت می شناسد.

Thomas در سخنرانی خود این سوال را مطرح کرد که آیا بطور مشخص انجام این پروسه باید ” بر اساس شیوه سنتی قانون گذاری سنتی” در عصر دیجیتال صورت گیرد  یا خیر.

در حالی که او بطور جدی تلاشی برای اصلاح قوانین انگلستان در تطبیق با عصر دیجیتال نکرد، با توجه به جایگاه اش، تایید و پشتیبانی او برای راهکاری برای این کار قدم بزرگی به حساب می آید.دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.Source : coindesk

https://coiniran.com/?p=7605
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x