ایستگاه خبر

فاکتورهای صادره توسط Bitpay تغییر کرده اند

از روز 23مارس، کارمزدهای جدیدی به هر فاکتور Bitpay اضافه شده است.هدف این کارمزدها دربر گرفتن کارمزد پرداختی برای تایید تراکنش ها در شبکه توسط استخراج کنندگان اعلام شده است.

همانطوز که می دانید طی چند ماه اخیر به علت شلوغ شدن صف تایید تراکنش ها، هزینه کارمزد تایید تراکنش به شکل چشمگیری افزایش یافته و Bitpay که یک شرکت ارائه درگاه پرداخت بیت کوینی است، از روز 23مارس رقم دیگری را به اعداد موجود در فاکتورهای خود اضافه کرده که این عدد در واقع هزینه تایید تراکنش ها در شبکه توسط استخراج کنندگان می باشد.

باید دقت داشت که این مبلغ تا به حال توسط خود Bitpay پرداخت می شد، اما با توجه به گفته های Stephen Pair مدیرعامل Bitpay، این هزینه ها به شکل چشم گیری افزایش داشته، به طوری که در ماه فوریه به حدود 50000دلار رسیده است؛ لذا این شرکت در وحله اول حداقل تراکنش را از 4سنت به 1دلار افزایش داده است.

یکی از فاکتورهای مهم در محاسبه کارمزد تراکنش ها توسط Bitpay، میزان UTXO می باشد. UTXO مخفف عبارت Unspent Transaction Output Set به معنی مجموعه خروجی تراکنش خرج نشده است. این به معنی دارایی های موجود در حساب یا کیف پول های کاربران است که هنوز خرج نشده اند و امکان خرج کردن آنها وجود دارد.

همانطور که در مقاله مربوط به وبسایت دیجی ارز اعلام شد، یکی از دو فاکتور اصلی حجم تراکنش، میزان ورودی است. در واقع میزان ورودی ارتباط مستقیم با تعداد UTXOها دارد. برای هر کیف پول توسط آدرس های مختلفی مبالغی ارسال شده است که این آدرس ها در واقع موجودی یک کیف پول را مشخص می کنند.

ممکن است یک خرج ساده از یک کیف پول تعداد زیادی آدرس مختلف را شامل شود. یک پرداخت ممکن است شامل یک UTXO یا چندین و چند آدرس مختلف باشد. اما سیستم Bitpay با تشخیص این UTXOها، به ازای هر کدام مبلغ متفاوتی را در محاسبه فی لحاظ خواهد کرد. این کارمزدهای ایجاد شده به فاکتور پرداختی اضافه می شوند و در نتیجه تراکنش ها با بیشترین سرعت ممکن تایید خواهند شد.

مدیرعامل Bitpay در این رابطه گفت:« متوجه هستیم که این هزینه کارمزد برای بسیاری از کاربران، تراکنش خرد و کوچک را غیرمنطقی و غیراقتصادی خواهد کرد. »

از طرفی برای آن دسته از کاربرای که نگران این هزینه اضافه بر روی فاکتورهای Bitpay هستند، شرکت پیشنهاد می کند که تا جای ممکن فاکتورهای حجیم تری را ایجاد کنند یا به عبارتی فاکتورهایی با مبالغ کوچک ایجاد نکنند.

از طرفی Bitpay توصیه کرده که کاربران از کیف پول خودِ Bitpay یا نرم افزارهایی که با QR مرتبط با سیستم Bitpay همخوان هستند استفاده کنند.

Bitpay در نهایت اعلام کرد:« هزینه های شبکه تاثیر چشمگیری بر روی اغلب فاکتورهای صادره از طرف Bitpay نخواهند داشت». در عین حال اعلام داشت که:«البته فروشگاه هایی که درگاه پرداخت Bitpay را برای خود فعال کرده اند، توسط این سیستم تحت تاثیر قرار نمی گیرند.»دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.Source & Images via news.bitcoin.com , themerkle

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا