ایستگاه خبر

فاکتورهای صادره توسط Bitpay تغییر کرده اند

از روز ۲۳مارس، کارمزدهای جدیدی به هر فاکتور Bitpay اضافه شده است.هدف این کارمزدها دربر گرفتن کارمزد پرداختی برای تایید تراکنش ها در شبکه توسط استخراج کنندگان اعلام شده است.

همانطوز که می دانید طی چند ماه اخیر به علت شلوغ شدن صف تایید تراکنش ها، هزینه کارمزد تایید تراکنش به شکل چشمگیری افزایش یافته و Bitpay که یک شرکت ارائه درگاه پرداخت بیت کوینی است، از روز ۲۳مارس رقم دیگری را به اعداد موجود در فاکتورهای خود اضافه کرده که این عدد در واقع هزینه تایید تراکنش ها در شبکه توسط استخراج کنندگان می باشد.

باید دقت داشت که این مبلغ تا به حال توسط خود Bitpay پرداخت می شد، اما با توجه به گفته های Stephen Pair مدیرعامل Bitpay، این هزینه ها به شکل چشم گیری افزایش داشته، به طوری که در ماه فوریه به حدود ۵۰۰۰۰دلار رسیده است؛ لذا این شرکت در وحله اول حداقل تراکنش را از ۴سنت به ۱دلار افزایش داده است.

یکی از فاکتورهای مهم در محاسبه کارمزد تراکنش ها توسط Bitpay، میزان UTXO می باشد. UTXO مخفف عبارت Unspent Transaction Output Set به معنی مجموعه خروجی تراکنش خرج نشده است. این به معنی دارایی های موجود در حساب یا کیف پول های کاربران است که هنوز خرج نشده اند و امکان خرج کردن آنها وجود دارد.

همانطور که در مقاله مربوط به وبسایت دیجی ارز اعلام شد، یکی از دو فاکتور اصلی حجم تراکنش، میزان ورودی است. در واقع میزان ورودی ارتباط مستقیم با تعداد UTXOها دارد. برای هر کیف پول توسط آدرس های مختلفی مبالغی ارسال شده است که این آدرس ها در واقع موجودی یک کیف پول را مشخص می کنند.

ممکن است یک خرج ساده از یک کیف پول تعداد زیادی آدرس مختلف را شامل شود. یک پرداخت ممکن است شامل یک UTXO یا چندین و چند آدرس مختلف باشد. اما سیستم Bitpay با تشخیص این UTXOها، به ازای هر کدام مبلغ متفاوتی را در محاسبه فی لحاظ خواهد کرد. این کارمزدهای ایجاد شده به فاکتور پرداختی اضافه می شوند و در نتیجه تراکنش ها با بیشترین سرعت ممکن تایید خواهند شد.

مدیرعامل Bitpay در این رابطه گفت:« متوجه هستیم که این هزینه کارمزد برای بسیاری از کاربران، تراکنش خرد و کوچک را غیرمنطقی و غیراقتصادی خواهد کرد. »

از طرفی برای آن دسته از کاربرای که نگران این هزینه اضافه بر روی فاکتورهای Bitpay هستند، شرکت پیشنهاد می کند که تا جای ممکن فاکتورهای حجیم تری را ایجاد کنند یا به عبارتی فاکتورهایی با مبالغ کوچک ایجاد نکنند.

از طرفی Bitpay توصیه کرده که کاربران از کیف پول خودِ Bitpay یا نرم افزارهایی که با QR مرتبط با سیستم Bitpay همخوان هستند استفاده کنند.

Bitpay در نهایت اعلام کرد:« هزینه های شبکه تاثیر چشمگیری بر روی اغلب فاکتورهای صادره از طرف Bitpay نخواهند داشت». در عین حال اعلام داشت که:«البته فروشگاه هایی که درگاه پرداخت Bitpay را برای خود فعال کرده اند، توسط این سیستم تحت تاثیر قرار نمی گیرند.»دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.Source & Images via news.bitcoin.com , themerkle

https://coiniran.com/?p=5176
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x