ایستگاه خبر

علت سود کمتر ماینرهای بیت کوین نسبت به ماینرهای اتر چیست؟

در نگاه اول، ممکن است تصور شود که ماینرهای بیت کوین در مجموع سال پرباری داشته‌اند. با این حال، گزارش هفتگی جدید Arcane Research ادعا می‌کند که مجموعه دیگری از ماینرها سود بیشتری کسب کرده‌اند.

علیرغم شکایات کاربران در مورد هزینه‌های بالای گس اتریوم، ماینرهای اتر در سال ۲۰۲۱ بیش از ۳ میلیارد دلار بیشتر از همتایان بیت کوین خود درآمد داشتند. گزارش Arcane Research نشان می‌دهد:

ماینرهای اتر در سال ۲۰۲۱ ۱۷ میلیارد دلار درآمد داشته‌اند، در حالی که ماینرهای بیت کوین ۱۳.۶ میلیارد دلار درآمد داشته‌اند.

سؤالی که ممکن است بپرسیم این اختلاف به صورت روزانه چگونه بوده است؟ خوب، در حالی که ماینرهای بیت‌ کوین به طور متوسط ۴۵ میلیون دلار درآمد روزانه داشتند، استخراج‌کنندگان اتر ۵۶ میلیون دلار درآمد کسب کردند. این گزارش همچنین اشاره می‌کند که نوسانات استخراج اتر بیشتر از بیت کوین است. علاوه بر این، تحقیقات Arcane به «کارمزد تراکنش های غیرعادی بالا» اتریوم به عنوان دلیل سود استخراج کنندگان اتر اشاره کرد.
علاوه بر این، این گزارش مدعی است:

خوشبختانه برای ماینرهای اتر، فعالیت در اتریوم در کل سال بالا بوده است و اخیراً افزایش یافته است و باعث افزایش سرسام آور درآمد آن‌ها شده است. کارمزد تراکنش ها در شبکه بیت کوین از اواسط تابستان به طور غیرعادی پایین مانده است. به همین دلیل، کارمزدها در حال حاضر تنها حدود ۱ درصد از درآمد استخراج بیت کوین را تشکیل می‌دهند، در حالی که این رقم برای ماینرهای اتر ۵۳ درصد است.

با وجود اینکه آلتکوین‌های بسیاری به عنوان «قاتل اتریوم» تلاش می‌کنند، امیدهای زیادی برای دومین رمز ارز بزرگ و باارزش بازار وجود دارد. برای مثال، رایان واتکینز، محقق سرشناس رمز ارزها، می‌گوید که اتریوم «مرکز اقتصاد رمز ارزها» است:

بازار ناگهان متوجه شد که $ETH یک شرط بندی خوب است، پول اینترنتی، متاورس، دیفای، NFT ها، وب ۳ این کاربردها همه اتریوم را به یک دارایی قدرتمند تبدیل کرده‌اند. اتریوم مرکز اقتصاد رمز ارزهاست.

علاوه بر این، اتریوم در فضای DeFi نیز با افزایش بیش از ۱۰۰۰ درصدی در ارزش کل قفل شده و افزایش قابل توجه در حجم کل DEX، انتشار استیبل کوین، بیت کوین در اتریوم و فروش OpenSea در حال تبدیل شدن به یک منبع انرژی است.
گفته می‌شود، اتریوم برای حدود هفت روز متوالی شاهد سوختن بیشتر از استخراج بوده است. برای متعادل کردن این موضوع، قیمت گس باید از ۱۵۰ gwei عبور کند.

در طول پادکست Crypto Conversation، از تحلیلگر اصلی Glassnode در زنجیره «Checkmate» خواسته شد تا در مورد مشکل اتریوم نظر دهد. او گفت:

آن‌ها سعی می‌کنند کارهای زیادی را همزمان انجام دهند. متأسفانه آن‌ها، سهامداران، افرادی که از قبل صاحب توکن‌های اتر هستند، و کاربران شبکه را در تضاد قرار داده‌اند. فکر می‌کنم آن‌ها بیشتر از چیزی که بتوانند بجوند، هزینه گس گرفته‌اند و فکر می‌کنم دوباره هم دریافت خواهند کرد.

 

 

پیشنهاد مطالعه: هزینه گس اتریوم: یک توضیح ساده

 

Source

https://coiniran.com/?p=48174
دکمه بازگشت به بالا