ایستگاه خبر

طی بازیابی بازار از ممنوع شدن ICO در چین، قیمت لایتکوین به ۸۰ دلار بازگشت

طی بازیابی بازار از ممنوع شدن ICO در چین، قیمت لایتکوین به ۸۰ دلار بازگشت

بازار ارزهای رمزنگاری شده در حالت بازیابی و بهبود خود قرار گرفته اند. به نظر می رسد که سرمایه گذاران به این نتیجه رسیده اند که ممنوع شدن ICO در چین بر تعداد کمی از پروژه های رمزنگاری تاثیر مستقیم داشته است؛ همانطور که چند روز پیش WhalePanda که یکی از معامله گران برجسته است به آن اشاره کرده بود.

بازیابی قیمت Litecoin از ۸۰دلار گذشت

یکی ارز دیجی ارزهایی که در رکودهای پیش آمده طی چند روز گذشته تحت تاثیر قرار گرفت لایتکوین بود. در آخر هفته گذشته در حالی که قیمت بیتکوین در برخی از صرافی ها به ۵۰۰۰ دلار رسید، قیمت لایتکوین مرحله به مرحله جلو رفت و در دوم سپتامبر (۱۱شهریور) به ۹۲دلار هم رسید.

بالا رفتن قیمت این دیجی ارز بسیار سریع اتفاق افتاد و نهایتا در پنجم سپتامبر ریزش کرد و به ۵۹دلار رسید. اما بعد از آن مسیر خود را تغییر داد و شروع به رشد کرد که این امر باعث افزایش قیمت آن تا یک روز بعد و رشد ۲۴درصدی (رسیدن به قیمت ۷۵دلار) شد. این رشد همچنان ادامه داشت تا اینکه در ششم سپتامبر (۱۵شهریور) لایتکوین توانست دوباره قیمت ۸۰دلار را بشکند. در زمان نوشته شدن این مطلب، قیمت لایتکوین بیش از ۸۰دلار (۸۰٫۸۹دلار) و ارزش بازار آن ۴٫۲۷میلیارد است.

قیمت لایتکوین

افزایش قیمت لایتکوین، توسط بازیابی کردن مجدد اشتیاق معامله گران چینی اتفاق افتاد. طی روزهایی که قیمت ها چندان بالا نبود، بسیاری از کوین ها در مقابل ارز چین (CNY) تحت فشار سراشیبی شدید قرار گرفتند. در حال حاضر حجم روزانه داد و ستد جفت یوآن و لایتکوین (LTC/CNY) تقریبا به ۳۵۰میلیون دلار می رسد. به طور کلی حجم روزانه لایتکوین از ۸۰۰ میلیون دلار تجاوز کرده است. (بر اساس آمار Coinmarketcap، در دوم سپتامبر این عدد بیش از ۱میلیارد و در ششم سپتامبر ۹۷۹ میلیون دلار بوده است)

آیا قیمت ۱۰۰دلار برای لایتکوین امکان پذیر است؟

بعد از اینکه Charlie Lee (توسعه دهنده) تراکنش های لایتنینگ (Lightning) را بر روی شبکه لایتکوین با موفقیت تست کرد، لایتکوین به حرکت چشمگیری دست یافت. لایتنینگ به دلیل فعال شدن سگویت در این شبکه امکان پذیر شده بود. اگر بازیابی بازار ادامه پیدا کند، خیلی دور از ذهن و تعجب آور نیست که لایتکوین به زودی به سطح ۱۰۰دلار برسد.

اما ممکن است این آخر بازی نباشد؛ حالا که بیتکوین توانسته سگویت را فعال کند، توسعه دهندگان در حال آماده شدن برای اجرای فناوری لایتنینگ بر روی بلاکچین بیتکوین هستند. کانال های لایتنینگ مزیت هایی از جمله تراکنش های بین بلاکچینی و پرداخت های آنی را دارد. در نتیجه سرمایه گذاران باید دلیلی برای باور این موضوع داشته باشند که اوضاع قیمتی لایتکوین بهتر خواهد شد، چرا که توسعه دهندگان لایتنینگ به اجرای این فناوری بر روی شبکه بیتکوین هم رسیده اند.

https://coiniran.com/?p=8072
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x