ایستگاه خبر

ضبط بیتکوین در کره جنوبی به اتهام گردش مالی غیرقانونی

ضبط بیتکوین در کره جنوبی به اتهام گردش مالی غیرقانونی : یک دادگاه ناحیه ای در کره جنوبی در راستای مقابله با فعالیت های مجرمانه، دستور ضبط و مصادره  ۲۱۶ بیتکوین را به پلیس این کشور صادر کرد.

در پی  این اقدام که اولین مورد اتهام و ضبط بیتکوین در تاریخ کره جنوبی می باشد، دادگاه ناحیه Suwon توضیح داد که این دادگاه هیچ مشکل قانونی ای با خود بیتکوین و نفس ارزهای دیجیتال نداشته و در این مورد خاص، تنها فعالیت مجرمانه یک فرد در زمینه اداره یک سایت پورنوگرافی غیرقانونی، باعث شده تا درآمد او از این سایت به میزان ۲۱۶ بیتکوین ضبط و مصادره شود.

طبق گزارش یک نشریه محلی به نام Kyunghyang Shinmun ، این پرونده متعلق به یک جوان ۳۳ ساله به نام Ahn بوده که به اتهام اداره یک سایت پورنوگرافی غیرقانونی به نام AVSNOOP.club از دسامبر سال ۲۰۱۳ تاکنون تحت تعقیب بوده است. به دنبال پیگردهای قانونی بسیار و بررسی درآمد ۱٫۹ میلیارد دلاری و ۲۱۶ بیتکوینی Ahn  ، او سر انجام در ماه می امسال دستگیر شد.  هر چند که هنوز مشخص نشده است که آیا این مقدار بیتکوین ضبط شده، به طور مستقیم از کاربران سایت دریافت شده یا اینکه او قسمتی از درآمد خود را برای اجتناب از بانک ها ، به بیتکوین تبدیل کرده بوده است.

با این وجود  دادگاه ناحیه Suwon ، نتوانست بر سر مصادره بیتکوین های Ahn به توافق برسد و همین امر باعث شد که تمام ثروت بیتکوین او در خزانه داری ملی ضبط و ذخیره شود.

بنابر گزارشات، حکم دادگاه به شکل زیر به تصویب رسید :

ازین پس، در مواردی که درآمد مجرم به صورت ارزهای دیجیتال به دست آمده باشد، خود ارز به طور مستقیم مصادره نمی شوند، بلکه با توجه به  قیمت روز آن، معادل ارز حاصل از فعالیت های غیر قانونی، از مجرم دریافت و ضبط و مصادره می شود.

جزئیات بیشتری اعلام نشده است، ولی همین تصمیم به عنوان اولین قانون وضع شده مرتبط با ضبط و مصادره ارزهای دیجیتال با منشاء فعالیت های مجرمانه ،  زمینه ساز قانون گذاری های بنیادی دیگری در زمینه های مرتبط با این ارزها می باشد.

اعمال قوانین این چنینی در کره جنوبی، به عنوان یکی از بزرگ ترین بازارهای خرید و فروش ارزهای دیجیتال در سطح جهان، می تواند تاثیر بسیاری در صنعت رمز ارزها در این کشور داشته باشد. همانطور که در ماه جون توسط CCN گزارش شد، Park Yong-jin، یکی از قانون گذاران و از اعضای حزب حاکم کشور، مجموعه جدیدی از طرح ها و لوایح را در راستای نظارت و قانونی کردن ارزهای دیجیتال در کره جنوبی ارائه کرده است.

همچنین کمیسیون خدمات مالی، به عنوان رگولاتور مالی این کشور، از سال ۲۰۱۶ یک کارگروه را با هدف تمرکز بر نظام بندی، چارچوب گذاری و تعیین شرایط لازم برای صدور مجوزهای قانونی جهت فعالیت صرافی های بیتکوین تشکیل داده است. این گروه از آن زمان تا کنون طی جلسات مکرر و منظم، مشغول تدوین روش هایی جهت قانونمند سازی فعالیت ها و تبادلات ارزهای دیجیتال در کره جنوبی می باشد.

کره جنوبی به عنوان یکی از پیشگام ترین ملت ها و کشورهای جهان در زمینه فناوری های نوین مالی، درصدد تبدیل اقتصاد کشورش به یک وضعیت قابل تطابق با بیتکوین و ارزهای دیجیتال بوده و حتی اخیرا اجازه استفاده از بیتکوین را به بسیاری از شرکت های کره ای که تبادلات مالی بین المللی دارند نیز صادر کرده است.دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.source & image

https://coiniran.com/?p=8192
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x