ایستگاه خبر

صرف هزینه یک میلیارد دلاری بانک ها روی فناوری بلاکچین در سال ۲۰۱۷

بنا به گفته مشاورین بانک سرمایه گذاری Magister، مخارج نهادهای مالی که صرف پروژه های بلاک‌چین می شود در سال ۲۰۱۷ تا سقف یک میلیارد دلار افزایش خواهد یافت که در نوع خود سریعترین پیشرفت در سرمایه گذاری روی بازارهای نرم افزاری خواهد بود.

مرکز پیش بینی بازار Magister که مصاحبات با بانک های عمده و سرمایه گذاران روی فن آوری را زیر نظر دارند می گویند که بزرگترین نهادهای مالی جهان تا همین الان مستندات حدود ۱۰ تا ۲۰ پروژه برای ارزیابی بلاک‌چین مورد بررسی قرار داده اند.

اقدامات مشارکتی از سوی بانکها برای بازارسنجی فن آوری بلاک‌چین رو به فزونی است و بیست نهاد مالی به یک گروه کاری واقع در لندن پیوسته اند تا بررسی کنند که فن آوری بلاک چین چگونه می تواند روش تجارت، شفاف سازی، و گزارش دهی اوراق بهادار را تغییر دهد.

مشاورین مجیستر (Magister) می گویند این فعالیت ها احتمالا منجر به سرمایه گذاری عمده ای روی پلاتفرم بلاک‌چین و عرضه کنندگان برنامه کاربردی در سال ۲۰۱۷ خواهد شد و پیش بینی می شود که به چند صدمیلیون دلار تا پایان سال ۲۰۱۶ برسد که لحظه بسیاری مهمی برای رهبری بازار خواهد بود.

این شرکت می گوید که«بازار  به اصطلاح در مرحله اثبات مفهوم است یعنی در مرحله ای که اثبات می شود پیاده سازی بلاک چین می تواند زیرساختار موجود را تکمیل کند، در سال بعدی مسابقه ای برای تولید این فن آوری بین سرمایه گذاران شروع خواهد شد و از مرحله نمونه اولیه فراتر خواهد رفت.»

 

 

https://coiniran.com/?p=2995
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x