ایستگاه خبر

صرف هزینه یک میلیارد دلاری بانک ها روی فناوری بلاکچین در سال 2017

بنا به گفته مشاورین بانک سرمایه گذاری Magister، مخارج نهادهای مالی که صرف پروژه های بلاک‌چین می شود در سال 2017 تا سقف یک میلیارد دلار افزایش خواهد یافت که در نوع خود سریعترین پیشرفت در سرمایه گذاری روی بازارهای نرم افزاری خواهد بود.

مرکز پیش بینی بازار Magister که مصاحبات با بانک های عمده و سرمایه گذاران روی فن آوری را زیر نظر دارند می گویند که بزرگترین نهادهای مالی جهان تا همین الان مستندات حدود 10 تا 20 پروژه برای ارزیابی بلاک‌چین مورد بررسی قرار داده اند.

اقدامات مشارکتی از سوی بانکها برای بازارسنجی فن آوری بلاک‌چین رو به فزونی است و بیست نهاد مالی به یک گروه کاری واقع در لندن پیوسته اند تا بررسی کنند که فن آوری بلاک چین چگونه می تواند روش تجارت، شفاف سازی، و گزارش دهی اوراق بهادار را تغییر دهد.

مشاورین مجیستر (Magister) می گویند این فعالیت ها احتمالا منجر به سرمایه گذاری عمده ای روی پلاتفرم بلاک‌چین و عرضه کنندگان برنامه کاربردی در سال 2017 خواهد شد و پیش بینی می شود که به چند صدمیلیون دلار تا پایان سال 2016 برسد که لحظه بسیاری مهمی برای رهبری بازار خواهد بود.

این شرکت می گوید که«بازار  به اصطلاح در مرحله اثبات مفهوم است یعنی در مرحله ای که اثبات می شود پیاده سازی بلاک چین می تواند زیرساختار موجود را تکمیل کند، در سال بعدی مسابقه ای برای تولید این فن آوری بین سرمایه گذاران شروع خواهد شد و از مرحله نمونه اولیه فراتر خواهد رفت.»

 

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا