مقالات سرمایه‌گذاری و ترید

شیر باشیم، نه شغال

شیرها برای شکار طعمه هایی بزرگ روزهای متوالی را به دویدن مشغول نیستند.
شغال ها اما برای کسب ته مانده ی غذای شیر روزها و شب ها پیاپی میدوند تا لاشه ای بیابند برای کسب روزی نه چندان دلخواه…

معامله گران حرفه ای هر بازاری شبیه شیرها هستند؛ آن ها ساعت ها کمین می کنند بی حرکت و با پتانسیل و توان کامل یک جا نشسته و چشم میدوزند تا طعمه از راه برسد و به موقع شروع به دویدن می کنند و پس از چند دقیقه طعمه در دستان آنهاست.

موفقیت در چند معامله آسان است اما چطور به صورت مداوم و ثابت کسب موفقیت کنیم؟!

معامله گران حرفه ای موفقیت بیشتری در بلند مدت دارند، آنها چه کارهایی نسبت به ما انجام میدهند؟!

معامله برای معامله گر مثل دریاست و نه باتلاق!

اولین آفت دنیای معامله گری این است که دائما خود را ملزم به خرید و فروش بدانیم.
کسانی که همیشه در حال معامله هستند، فرصتی برای درست فکر کردن پیدا نمی کنند، آنها غالبا بازار را همگام با پوزیشن خود در جهت رشد یا افت میبینند و نمی توانند بی طرف به بازار نگاه کنند تا جهت درست روند را دریابند .
اکثر معامله گران حرفه ای به قصد نوسانات کوچک و کسب سود کم، باتلاش فراوان وارد بازار نشده اند. لذا تفکر و تمایل شخصی خود را در بازار دخالت نمیدهند، بدین ترتیب که اگر موقعیتی پیش آید و با استراتژی معامله گری او در تضاد باشد در آن موقعیت وارد نمیشوند.

معامله گر حرفه ای هیچ ضرورتی در تغییر رویکرد استراتژی اش ندارد ، او به معامله به چشم بازی نگاه می کند و هدف، برد به وسیله ی روش خاص خود اوست و نه دستیابی به پول!

وقتی که شیرها عزم شکار می کنند، بقیه در حال فرارند.

به این فکر کرده اید که چرا وقتی همه از بازار گلایه دارند معدود کسانی هستند که فرصت غر زدن ندارند؟!
آنها در حال کسب سود هستند! آنها شیرهای این بازارند.

شیرها یا معامله گران حرفه ای کسانی هستند که وقتی دیگران کاری انجام نمیدهند و یا از ترس زیان بیشتر در حال فرار از مارکت هستند، وارد معامله میشوند.
یا زمانی که عموم معامله گران به تصور بی رمق بودن مارکت دست از کار کشیده اند. یک معامله گر حرفه ای حتی از رکود هم کسب سود می کند، او می داند که ظرفیت مارکت همیشه بیشتر از تصور عموم است. در واقع بازارها می توانند گسترده تر از نگاه معامله گران باشند.

شیرها برای شکار پرنده و پروانه بر نمی خیزند!

زمانی که به رکود بازار و معامله ی معامله گران حرفه ای اشاره می کنیم به این معنی است که تا زمانی که فرصتی ناب و ارزشمند نباشد معامله گران وارد معامله نمیشوند.

معامله گر حرفه ای صبر هوشمندانه دارد به این معنی که چارتیست باشد یا فاندامنتال بداند، هرگاه تمام عوامل را مناسب ورود دانست دست به کار می شود.
او نگاهی به عموم مردم و ترس های معاملگران خرد ندارد، همین که شرایط را مناسب ببیند و این شرایط مطابق با استراتژی معامله گری او باشد، ورود می کند.
او خطرها را قبل از ورود به دقت بررسی کرده و برای تمام احتمالات از پیش سناریو تعیین کرده است؛ اینگونه است که بازار پر ریسک برای او بسیار آرام جلوه میکند.

برای حرفه ای بودن کافیست به استراتژی درستی دست یافته و به آن پایبند باشیم، اشتباهات را بشناسیم و در جهت رفع آنها بکوشیم و هر گز جلوتر از مارکت یا در خلاف جهت او حرکت نکنیم چرا که قطعا شکست خواهیم خورد.دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.نویسنده : خانم سوری

https://coiniran.com/?p=7665
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x