ایستگاه خبر

شهر رتردام اجاره نامه های خود را در یک بلاکچین ثبت می نماید

 

شهر رتردام اجاره نامه های خود را در یک بلاکچین ثبت می نماید

در اقدامی قابل ذکر برای حمایت از کاربردی نمودن تکنولوژی بلاکچین، شهر هلندی رتردام با همکاری شرکت دلویت هلند و مرکز نوآوری کمبریج (CIC) یک بلاکچین به عنوان مدیریت املاک برای ثبت اجاره نامه ها توسعه داد.

در ابتدا آنگونه که دلویت هلند بیان نمود، هدف پروژه آزمایشی بلاکچین، ثبت سریعتر و راحت تر قرارداد های قانونی اجاره   بدون توجه به نحوه پرداخت اجاره بها بود.

“با پیاده سازی بلاکچین های کاربردی در صنعت املاک، زمان و هزینه تراکنش می تواند بیشتر کاهش یابد”، جان ویلیام سانتینگ مدیر تبلیغات مشاور املاک دلویت بیان نمود. “علاوه بر این، استفاده از بلاکچین ها تصمیم سازان را قادر می سازد داده های موجود را برای تصمیم در رابطه با فروش، خرید یا ساخت املاک و مستغلات مورد تحلیل قرار دهند.”

شرکت های نوبنیان که در شبکه CIC قرار دارند، از کاربردهای بلاکچین در بحث املاک و مستغلات رونمایی خواهند نمود. ,CIC بزرگ ترین شبکه از شرکت های نوبنیان در سطح جهان می باشد که در کمبریج، ماساچوست در سال ۱۹۹۰ بنیانگذاری گردید و رتردام را به عنوان اولین محل برای توسعه ایده های خود به صورت بین المللی بعد از آمریکا در جولای ۲۰۱۵ انتخاب نمود. با در نظرگیری فضا برای ۵۰۰ شرکت نوبنیان در زمینی به مساحت ۱۴۰،۰۰۰ مربع فوت، مرکز نوآوری CIC اثر زیادی بر اتخاذ بلاکچین در این شهر خواهد داشت.

این پروژه آزمایشی، بخشی از برنامه راهبردی اقتصاد آینده این منطقه می باشد، با این ایده ۲۳ شهر کلان شهر رتردام می توانند توسط تکنولوژی بلاکچین به صورتی آزمایشی مورد بررسی قرار گیرند.

همانطور که دلویت توضیح می دهد:

“با پیاده سازی این پروژه، شهر رتردام قدم رو به جلوی بزرگی را در کاربردی نمودن بلاکچین و معرفی آن به بخش سوم برمی دارد.”

توسعه کاربردهای بلاکچین نیازمند همکاری، داشتن ابتکارعمل دوجانبه بین شهرداری رتردام، CIC و دلویت دارد.

تلاش برای توسعه کاربردهای بلاکچین در سطح شهری چندین تلاش قابل ذکر در سال های اخیر به خود دیده است. علی رغم موانع ذاتی که در ارائه بیتکوین مبتنی بر بلاک چین در هندوراس وجود داشت، شرکت نوبنیان صنعتی FACTOM، به دنبال ایجاد یک سطح کوچک مبتنی بر بلاکچین بود. اخیراٌ، FACTOM تگزاس، اقدام به شراکت کاری با دولت چین برای کمک به توسعه شهرهای هوشمند نموده است.

مدیر اصلی FACTOM، پیتر کیربی در صحبت اخیر خود با CNN درباره چرایی مناسب بودن شهرهای هوشمند برای استفاده از بلاکچین بیاناتی ارائه نمود.

” یکی از مشکلات بزرگ در مدیریت شهرهای هوشمند، صحت اطلاعات می باشد. اگر تصمیمات شهری بر مبنای داده های حسگر ها خودکار باشند، در صورت دستکاری داده ها مشکلاتی جدی به وقوع خواهند آمد. بنابراین ما با شرکاء درباره ساخت شبکه هوشمند امن در حال همکاری می باشیم. هر داده ای باید در یک پایگاه داده به صورت غیرقابل دستکاری ثبت گردد.”

 

Image by Holland.com

https://coiniran.com/?p=4044
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x