ایستگاه خبر

شهرداری Chiasso در سوییس ، از این پس اجازه پرداخت مالیات را توسط بیتکوین به شهرواندان خود می دهد

شهرداری ناحیه Chiassoسوییس طی بیانیه ای اعلام کرد که از ژانویه سال ۲۰۱۸ امکان پرداخت مالیات توسط بیتکوین را به شهروندان خود می دهد. این تصمیم که در رقابت با ناحیه  Zug سوییس که خود یکی از پیشگامان استفاده از بیتکوین و ارزهای دیجیتال در جهان می باشد اتخاذ شده است،زمینه ساز شتاب هر چه بیشتر در جهت تبدیل سوییس به یکی از پیشگامان عرصه بیتکوین و ارزهای دیجیتال در سراسر جهان می باشد.

از ابتدای سال ۲۰۱۸ شهروندانChiassoمی توانند مبالغ مالیاتی خود را تا سقف ۲۵۰ فرانک سوییس با استفاده از بیتکوین پرداخت نمایند

شهر Chiasso قصد دارد تا با این تصمیم رقابتی خود با ناحیه Zug ، که پیش تر از این نیز امکان پرداخت مالیات توسط بیتکوین را فراهم کرده بود، خود را به یکی از قطب های به کار گیری فناوری نوین ارزهای دیجیتال و بیتکویندر جهان تبدیل کند. در راستای این تصمیم ، ناحیه Chiasso قصد دارد تا از ابتدای سال ۲۰۱۸ به طور آزمایشی امکان پرداخت مبالغ مالیاتی تا سقف ۲۵۰ فرانک سوییس را توسط بیتکوین فراهم کند، امکانی که پیش از این در ناحیه Zug نیز به طور آزمایشی تا سقف ۲۰۰ فرانک سوییس در اختیار شهروندان قرار داده شده بود و شهروندان این ناحیه راتا جایی تشویق کرده بود که در مدت کمی، حدود ۴۰ تراکنش مالیاتی توسط بیتکوین انجام شد.

مقامات Chiasso امیدوارند که با استفاده از ارزهای دیجیتال در حوزه مالیاتی مشکل به هدر رفتن بخشی از درآمد مالیاتی به واسطه کارمزد بانک ها و مراکز واسطه را که یکی از مشکلات دیرینه در این عرصه بوده حل کنند. آقای Bruno Arrigoni ، شهردار ناحیه Chiasso در بیانیه ای گفت : “ناحیه Chiasso در استفاده و بکارگیری تکنولوژی های نوین، نه تنها در سوییس و نواحی اطراف خود، بلکه در مقیاس جهانی همواره پرآوازه  بوده است”. در حقیقت این تصمیم تا حدی جدی است که مقامات این ناحیه در صدد این هستند که این شهر را به پرآوازه ترین شهر جهان در استفاده از ارزهای دیجیتال تبدیل کنند و بتوانند شرکت های نوپا و استارت-آپی بسیاری را که در عرصه ارزهای رمزنگاری شدهفعالیت می کنند جذب خود کنند.

شهردار Chiasso در طی ماه های اخیر با تعداد بسیاری از کسب و کارهای عرصه ارزهای دیجیتال ملاقات های مختلفی داشته است

حکومت ناحیه Chiasso تا به حال گام های مهمی را در زمینه جذب شرکت های فعال در حوزه ارزهای دیجیتال برداشته است. گزارش شده است که شهردار Chiasso در طی ماه های اخیر با تعداد بسیاری از کسب و کارهای عرصه ارزهای دیجیتال ملاقات های مختلفی داشته است و در همین راستا شهردار Chiasso ادعا کرده است که تاکنون ۸ شرکت استارت-آپی در زمینه ارزهای دیجیتال، دفتر مرکزی خود را در این ناحیه تاسیس کرده اند. همچنین خبرها حاکی از آن است که اقداماتی در جهت جذب سرمایه گذاری های بنیادی در تاسیس شرکت های استارت-آپی جدید در زمینه بیتکوین، بلاکچین و ارزهای دیجیتال نیز در شرف اتخاذ می باشد.

مقامات دولتی Chiasso همچنین اعلام کرده اند که در راستای توسعه و تشویق صنعت ارزهای دیجیتال در ناحیه خود، تصمیم دارند در مقاطع تحصیلی مدرسه ها دوره های جامعی در راستای آموزش و اطلاع رسانی در زمینه ارزهای دیجیتال در جهت آگاه سازی دانش آموزان خود برگزار کنند.

 دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.source : news.bitcoin

https://coiniran.com/?p=8186
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x