ایستگاه خبر

شروع همکاری بنیاد IOTA برای کمک به پناهندگان

بنیاد IOTA در ادامه اثبات دوراندیشی خود در رابطه با مشارکت ها، از همکاری خود با سازمان غیرانتفاعی Refunite خبر داد. این همکاری که اولین نوع خود برای IOTA و Refunite به حساب می آید، قدم قابل ملاحظه ای در رابطه با استفاده از دفترکل توزیع شده برای نفع اجتماعی بر می دارد.

متحد شدن

Refunite بزرگترین پایگاه داده افراد گشده است که در ۲۵ کشور فعالیت می کند و به عنوان ابزاری برای کمک به پناهندگان و افراد کشورهای جنگ زده برای یافتن عزیزان خود عمل می کند.

Christopher و David Mikkelsen پس از کمک به یک افغان برای یافتن خانواده اش که وی از دست طالبان فرار کرده بود این شرکت را در سال ۲۰۰۹ تاسیس کردند.

پس از این تجربه، این دو برادر نیاز فوری به زیرساخت داده های متقابل که بتواند در سراسر دنیا عمل کند و به عنوان ابزاری برای جمع آوری و توزیع اطلاعات مربوط به افراد گمشده مورد استفاده قرار گیرد را احساس کردند.

تکه گمشده این پازل، یعنی یک دفترکل توزیع شده برای ثبت و تایید اطلاعات پناهندگانی که به دنبال عزیزان خود هستند باعث شد تا با موسس IOTA آقای David Sonstebo ارتباط برقرار کنند.

یک راه حل هوشمندانه تر

Sonstebo می گوید:« با افزایش تعداد مردمی که به دلیل جنگ و مسائلی از این قبیل مجبور به ترک محل زندگی خود شدند، ما این کمپ های مخصوص پناهندگان را ساختیم که برای ده ها سال باقی می مانند و تبدیل به شهر می شوند. اما من با خود فکر کردم که چرا آن را هوشمند نکنیم. دفترکل توزیع شده پتانسیل زیادی در زمینه تایید هویت و اینترنت اشیا دارد، دو سنگ بنای جنبشی برای تئسعه یک شهر هوشمند».

او در ادامه می گوید:« به هر حال همکاری ما با IOTA فرصتی را برای بررسی فلسفه های جداگانه ولی مربوط به همِ ما در رابطه با کمک به مردم از طریق فناوری و کمک به کاربران فراهم می کند. IOTA اولین دفترکل توزیع شده عمومی که مقیاس پذیری را ممکن می سازد و از شر کارمزدها رهایی پیدا می کند گزینه مناسبی برای پناهندگان است».

فناوری مناست

Tangle، شبکه دفترکل توزیع شده منحصر بفرد IOTA، گزینه مناسبی ست چرا که می تواند حجم تراکنش های بالا را بدون نیاز به کارمزد مدیریت کند. در حال حاضر Refunite به بیش از ۷۰۰هزار پناهنده در سه قاره کمک می کند تا خانواده های خود را پیدا کنند و به شبکه ای نیاز داشت که با این چالش روبرو شود.

با استفاده از فناوری دفترکل توزیع شده (بلاکچین) بعنوان ابزاری جهت کمک به مردم، همکاری IOTA و Refunite یک همکاری خوب است اما اولین قدم در استفاده از این فناوری برای کمک به انسان ها در چنین ابعادی است.دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.source : cryptocoinsnews

https://coiniran.com/?p=7716
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x