ایستگاه خبر

سیتی بانک و سیاست گذاری برای بیتکوین

سیتی بانک و سیاست گذاری برای بیت کوین

گرگ بکستر، مسئول سیاست گذاری نظام پرداخت الکترونیکی در بانک سیتی ایالات متحده، امروز در سخنرانی سالانه خود در همایش پول دیجیتال سیتی، درباره کارآیی اقتصادی بیت کوین در بلندمدت گفت: «مردم در حال پرداخت درصدی از ارزش پول دیجیتال هستند. زمانی که شما بخواهید این محدودیت را افزایش دهید ولی مردم نخواهند چه اتفاقی می افتد؟ هیچ انگیزه و پی ریزی اقتصادی برای ادامه این روند وجود ندارد. اگر ارزش همه تراکنش های بیت کوینی سال گذشته را مشاهده کنید، نتیجه می گیرید که هنوز این تکنولوژی بالغ نشده و نمی توانیم شاهد سودآوری آن باشیم.»

در ادامه این همایش بحث و گفتگو به سمت بازارهای اعطای وام P2P منحرف شد؛ که در این هنگام بکستر حاضرین در همایش را مجددا مورد خطاب قرار داد و گفت: «همکاران گرامی، ببینید حتی اکنون نیز در نهایت، درباره محصولاتی صحبت می کنیم که سود آوری داشته باشند.»

رکودی که در چند ماه اخیر در ارزش بیت کوین رخ داد؛ باعث شد تعدادی از شرکت ها متقاضی کار با بیت کوین سرویس های خود را معلق کنند و یا به کسب و کارهایی متمرکز شوند که سود آوری بیشتری دارد. برای روشن شدن مخاطرات در خصوص این موضوع می توان به ورشکستگی شرکت CoinTerra اشاره کرد.

اندروز گیلس، مدیرعامل و بنیانگذار Zopa، که سخنران دیگر این همایش بود افزود: «برای من بیت کوین جذابیتی ندارد؛ بلکه نکته جذاب برای من پاسخ این سؤال است: تاثیر بیت کوین بر کلیت سیستم های کوربنکینگ و حسابداری می تواند تا چه حد باشد؟»

از دیگر مهمانان این همایش می توان به باب فرگوسن، رئیس دپارتمان تحقیقات، مخاطرات و سیاست ها در موسسه هدایت بازار مالی (FCA) و جان ماتونیس مؤسس بنیاد بیت کوین اشاره کرد.

همچنین در نسخه ماه ژوئن، نشریه Citi GPS، که نشریه ای متعلق به گروه Citi Bank می باشد؛ گزارشی حاکی از چالش های پیش روی بیت کوین منتشر کرد و در این گزارش ها، در مورد این موضوع بحث شده است که آیا بیت کوین می تواند جایگزین سیستم های پرداخت فعلی باشد و اگر این سازگاری افزایش یابد، آیا مخاطرات امنیتی و نوسانات ارز دیجیتال می تواند از حضور آن در کلیه ارزهای پرداخت ممانعت به عمل آورد یا خیر؟

بکستر سال گذشته به خبرگزاری بیت کوین، گفت: «در حال حاضر بیت کوین، مانند کالایی عمل می کند که ارزش خود را به عنوان یک ارز تضعیف می کند.»

منبع : http://finextra.com/news/fullstory.aspx?newsitemid=26933&topic=payments

https://coiniran.com/?p=1391
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x