ایستگاه خبر

سوییس: پیشتاز در پذیرش بیت کوین

Xapo یک راه انداز بیت کوین، سرمایه گذار و ارائه دهنده کیف پول بیت کوین، خبر داده است که از قانون گذاران مالی سوئیس یک تاییدیه مشروط برای فعالیت در این کشور اخذ کرده اند.
ونسز سازارس (Wences Casares) مدیر عامل Xapo، دیروز اعلام کرد که برای تصویب اولیه چند چیز لازم است از جمله عضویت اجباری در سازمان خودنظارتی (SRO). این شرکت مطمئن است که شرایط لازم برای عضویت را داراست.

شرکت Xapo شهر زوگ در سوییس (که در قیاس با دره سیلیکون، به دره رمزنگاری شهرت دارد) را به عنوان مقر اصلی خود انتخاب کرده است. بی طرفی بین المللی سوییس و ثبات قانونی آن یکی از عوامل جابجایی این شرکت از کالیفرنیا به آنجا بوده است.

سازارس می نویسد:

«باعث خشنودی است که اعلام کنیم بعد از قریب دو سال تلاش و سرمایه گذاری قابل توجه، شرکت Xapo تاییدیه مشروط از مرکز نظارتی بازار مالی سوییس را برای فعالیت در این کشور دریافت کرده است.»

مرکز نظارت بازار مالی سوییس به عنوان بخشی از برنامه کاری مالی خود در اواخر سال ۲۰۱۶، چند هدف را مشخص کرده است. در میان این اهداف، اعطای مجوز فعالیت مالی توسط این مرکز برای قانونی شدن صنعت بیت کوین در سوئیس است.

استقبال از بیت کوین و ابتکارات

Xapo از مرکز نظارت بازار مالی به خاطر شفافیت و حرفه ای گری اش و نیز به خاطر این تاییدیه «بعد از دو سال تلاش و سرمایه گذاری قابل توجه» این شرکت، تقدیر کرد.

طی این دو سال، این مرکز نظارتی به جای تراشیدن موانع بوروکراتیک، باعث پیشرفت سازنده شده است. سازارس می گوید: «وقتی موانع پیش می آمد، مرکز نظارت بازار مالی سوئیس سریعا چند راهکار پیشنهاد می کرد. ما این پیشنهادها را در صورت امکان، بلافاصله می پذیرفتیم، در برخی موارد، آنها را تغییر می دادیم یا محصولاتی توسعه می دادید که شروط قانونی را برآورده سازد.»

وی به کنایه می افزاید:

«بسیاری از مراکز قانون گذاری در موقعیت های مشابه، Xapo و به طور کل بیت کوین را نپذیرفته اند. اما ما معتقدیم که این مرکز نظارت قانونی سویئیسی ثبات قدم و پایداری را انتخاب کرده و با این کار سوئیس را به پایگاهی برای ابتکارات مالی تبدیل کرده است و برتری سوییس در خدمات مالی جهانی را به مدت چند دهه تضمین کرد.»

اخیرا سوئیس شاهد پیشرفت های قابل توجهی در حیطه بیت کوین بوده است. برای مثال، سرویس راه آهن ملی سوئیس، به عنوان یک پروژه آزمایشی دو ساله، شروع به فروش بیت کوین از طریق باجه های بلیط فروشی کرده است. بیش از یک هزار ماشین فروش بلیط اکنون فرانک سوییس را به صورت نقد یا با کارت اعتباری پذیرفته و بیت کوین ارائه می دهند. جو پذیرنده ابتکار و فن آوری حاکم در این کشور همچنین باعث شده است تا شرکت ارنست و یانگ سوییس (که یکی از چهار شرکت بزرگ جهان در زمینه خدمات حرفه ای مانند حسابرسی، مالیات و غیره است) بیت کوین را در ازای خدمات خود بپذیرد.

در دسامبر ۲۰۱۶، شهرداری شهر زیبای زوگ که در کنار یک دریاچه واقع شده است، یعنی شهری که اکنون به مقر Xapo تبدیل شده است، اعلام کرد که قصد دارد بیت کوین را در ازای خدمات اداری بپذیرد.  پیشتر در ماه می ۲۱۰۶، قبل از تصمیم گیری برای پذیرش بیت کوین، یک طرح آزمایشی در این مورد پیاده شد که تا آخر سال ادامه داشت. به علاوه، افزایش قیمت اخیر بیت کوین باعث مطرح شدن بیشتر بیت کوین در محافل رسمی این کشور شد.منبع

https://coiniran.com/?p=4530
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سهیل
سهیل
7 سال قبل

در یک مصاحبه سال ۲۰۱۶ که در یوتیوب هم هست یک مجری از ونسز سازارس (Wences Casares) مدیر عامل Xapo میپرسه به نظرتون ارزش بیتکوین ۱۰ سال دیگه چقده؟ و جواب مدیر عامل Xapo این بود : “بین ۵۰۰ هزار تا یک میلیون دلار”

دکمه بازگشت به بالا
1
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x