ایستگاه خبر

سازگاری برنامه های جدید حوزه سلامت با نحوه تایید هویت در بلاکچین

موسسه بلاکچینی Peer Ledger (واقع در کانادا)، تحقیقی را به منظور استفاده بخش بهداشت و سلامت از بلاکچین انجام داده است که کاربری بلاکچین در تشخیص و تایید هویت را به صورت علمی ثابت می کند.

هدف از انجام این تحقیق، اثبات امکان شناسایی هویت های سایبری ثبت شده در بلاکچین از طریق دسترسی به اطلاعاتی ست که محدودیت دسترسی بیشتری دارند. مثل اطلاعات مربوط به آزمایش های بالینی و زنجیره تامین کنندگان.

تایید هویت سایبری که در واقع همان شناسایی هویت واقعی فرد است، امکان ایجاد فعالیت های اقتصادی بدون نیاز به حضور فیزیکی را برای افراد فراهم می کند. از طرف دیگر این مساله به جهت عدم دسترسی هکر ها به این اطلاعات، برای حوزه علوم تجربی و داروسازی بسیار مهم و حیاتی به نظر می رسد.

این اکتشافات بیانگر قدرت فناوری بلاکچین در کنار زدن مشاهدات سنتی و قابلیت های آن در ارائه کیفیتی مطلوب تر در موارد مختلف است. به اشتراک گذاری، هماهنگ سازی، ثبت تراکنش در دفتر توزیع، ثبت اطلاعات به شکل دائمی، ارتقاء امنیتی و کاهش امکان تخلف با تعیین دسترسی افرادِ مشخص به دفتر کل، و دسترسی هر فرد به اطلاعات مرتبط با کار خود، از این موارد به شمار می رود.

استفاده بلاکچین از الگوریتم توافقات جمعی، امکان بررسی و ممانعت از ورود  اطلاعاتی که (عمدی یا غیر عمدی) بیشتر از یک بار وارد شده اند را فراهم کرده است. به همین ترتیب، برنامه  بلاکچین خریداری شده ای که از اطلاعات نادرستی استفاده می کند نمی تواند به اطلاعات دسترسی پیدا کرده و یا آسیبی به آن وارد کند.

در نهایت استفاده از تمام قابلیت بلاکچین در هر بخش، در گرو قابلیت تعامل آن با هزاران سیستم دیگر است. فناوری های مورد استفاده در بخش سلامت باید با یکدیگر در ارتباط باشند که نیستند و به همین خاطر است که بسیاری از آن ها که ابزارهای مدیریت هویت خوبی هم دارند هر کدام در حال آزمایش کردن یک نوعی از بلاکچین هستند.

یکی دیگر از مشکلات سیستم های موجود در صنایع دارو سازی  این است که در حال حاضر امکان تایید و تخصیص اعتبارات به کارمندان خود را ندارند. حل این مشکل به Peer Ledger ارجاع داده شد. برنامه توسعه یافته Peer Ledger، توانست موقعیت هویت مورد تایید را نشان دهد.

در سوالی که از Dawn Jutla رییس شرکت Peer Ledger، در مورد برنامه های مورد استفاده در آینده از بین تمام این برنامه ها شد، سه مورد به عنوان مهمترین بخش های مرتبط با بلاکچین مطرح شد.

بلاکچین  و آزمایش های بالینی: مشارکت درروند کشف درمان، نیازمند دسترسی شرکت های داروسازی به اطلاعات دیجیتالی بیمار می باشد. این دسترسی به جهت تسریع روند درمان و استفاده از این اطلاعات در بخش تحقیق صورت می پذیرد.

بلاکچین و جمع آوری اطلاعات: توسعه بخش امنیتی، میزان کارایی و مقیاس پذیری در تبادل اطلاعات با استفاده از بلاکچین، محور های اساسی این بخش به شمار می روند.

بلاکچین و شخصی سازی تجویز دارو: تکنولوژی رمز نگاری بلاکچین، امکان نگهداری اطلاعات مالی به صورت امن راا فراهم می کند. بررسی “هویت مورد تایید”، برای اطمینان از صحت انتقال و ارتباط درست نتایج آزمایش به بیمار مربوطه صورت می پذیرد.دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.Source via: bitcoinmagazine

Image via fs.bitcoinmagazine.comhttps://coiniran.com/?p=6374
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x