ایستگاه خبر

سازنده نرم افزار تلگرام معتقد است که بیتکوین نقش بازدارنده در سلطه طلبی ایالت متحده آمریکا خواهد داشت

سازنده نرم افزار تلگرام معتقد است که بیتکوین نقش بازدارنده در سلطه طلبی ایالت متحده آمریکا خواهد داشت

طی خبری که از یک مقاله آنلاین ماهواره ای در روسیه منتشر شد، سازنده برنامه تلگرام و Vkontakte، ابراز امیدواری کرد که بیتکوین بتواند در کاهش تسلط و نفوذ آمریکا، نقش موثری ایفا کند. وی همچنین بر این باور است که ارزهای رمزنگاری شده، قدرت بازسازی سیستم اقتصادی جهان را بدون حضور مالی آمریکا خواهد داشت.

مدیر تلگرام، توانایی بیتکوین در تغییر الگوهای اقتصادی را تحسین نمود

بر اساس گزارش این وب سایت، Pavel Durov (مدیر نرم افزار تلگرام) گفت: “برای اولین بار بعد از ۷۰ سال، سیستم اقتصاد جهانی شانس رهایی از سلطه گری ایالات متحده را در اختیار خواهد داشت. این مسئله با واگذاری مسئولیت به عهده ارز و پشتیبانی ملی از آن ارز، در سراسر دنیا انجام خواهد شد.در حقیقت هر کشوری به میزان سرمایه گذاری خود مسئول و صاحب امتیاز خواهد بود. بنابراین میزان نامحدودی از دلار برای تهیه محصولات جهانی، مورد استفاده قرار خواهد گرفت.”

به عبارت دیگر می توان گفت در حال حاضر گردانندگان مرکزی (دولتی)، باچاپ و مدیریت دارایی های یک ارز، از منافع آن بهره مند می شوند. بیتکوین به صورت کارآمد، با معرفی یک ارز بی طرف، در حال ایجاد تغییر در چرخه اقتصادی است. این واقعیت که بیتکوین در اندازه معین ۲۱ میلیون واحد، قابل تولید و انتشار است، به این معناست که هیچ نهادی در جهت منافع خود امکان دستکاری و ایجاد تغییر در دارایی های این ارز را نخواهد داشت. ظاهرا تمام این کشمکش ها منجر به تولید یک سیستم بانکی فوق العاده شده است. این کارایی به کشورها امکان می دهد که موانع ایجاد مسئولیت توسط سیستم بانکی آمریکا را دور بزنند.

وی ایده وضع قوانین محدود کننده بیتکوین در روسیه را نیز تشویق کرد

این مدیر، در تعریف و تمجید از بیتکوین به موارد فوق اکتفا نکرد و از ایده مطرح شده در زمینه استفاده از قوانین سختگیرانه در مورد بیتکوین، به شدت استقبال کرد. بر اساس مطلب مقاله، وی ارائه مجوز دسترسی به سرمایه گذاران محدودی که دارای ویژگی های مشخصی هستند، را نادرست ارزیابی کرده و به کارگیری این ایده را عامل ایجاد محدودیت دانست. این مسئله به سرمایه گذاران حقیقی (شخصی) زیان رسانده و حتی ممکن است باعث ایجاد توقف در روند رشد بیتکوین شود.

“دولت روسیه، به جای ایجاد فرصت جهت  ایجاد توازن بیشتر در دنیا و متحد شدن با ژاپن و سایر کشور های آسیایی برای شناسایی وضعیت ارزهای رمزنگاری شده جدید که در حال جایگزینی دلار هستند، استفاده از ارزهای رمزنگاری شده را ممنوع اعلام کرده و در حال وضع قوانین محدود کننده در این زمینه می باشد. مشخصا، استفاده از بیتکوین در روسیه ممنوع بوده و هر توافقی در مورد این ارز، مشمول مجازات قانونی می شود.”

 

 دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.Source

https://coiniran.com/?p=8008
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x