کوین ایرانکیف پولکیف پول آنلاین

نحوه ساخت کیف پول آنلاین بیتکوین، از طریق وب سایت Blockchain.info (بخش دوم)

در صورتی که هنوز بخش اول این مقاله را مطالعه ننموده اید، لطفا از طریق این لینک اقدام نمایید.
اگر به خاطر داشته باشید، در”بخش اول این مقاله” دو سرفصل “نحوه ارسال و دریافت” و “مرکز امنیتی” این کیف پول بیتکوین را مورد بررسی قرار دادیم. در این بخش، با بررسی دو سرفصل دیگر با عناوین “Exchange” و “Setting” کار را به پایان می بریم.

با سرفصل تنظیمات کار را آغاز می کنیم که خود شامل ۴ بخش است.

۱) بخش اول Wallet Information است.

(A): برای ورود و دسترسی به کیف کیف پول خود، به این شناسه احتیاج خواهید داشت. با توجه به اینکه این شناسه هم از طریق ایمیل های قبلی Blockchain.info و هم از طریق تنظیمات در همین قسمت، قابل دسترسی ست، نیازی به ذخیره کردن آن ندارید. توجه داشته باشید که این شناسه، صرفا برای ورود و دسترسی به کیف پول شخصی شما، در نظر گرفته شده و نباید آن را در اختیار فرد دیگری بگذارید.

(B): برای دسترسی موبایل هوشمند خود به کیف پول Blockchain.info، می توانید از گزینه Mobile App Pairing Code استفاده کنید. با کلیک بر گزینه Show Pairing Code، یک بارکد تصویری به شما نمایش داده میشود. از طرفی بعد از نصب نرم افزار کیف پول بلاکچین و با انتخاب گزینه Scan QR Code بر روی گوشی خود، دوربین موبایل روشن شده و می توانید کدی را که در این قسمت نمایش داده می شود، اسکن کنید. گوشی هوشمند، اطلاعات مربوط به کیف پول شما را بازیابی کرده و از شما یک پین کد ۴ رقمی برای رمزگذاری درخواست می کند. از این لحظه به بعد با وارد کردن پین کد تعیین شده خود، می توانید تمام کارهای کیف پول را از طریق گوشی خود نیز مدیریت کنید.

کیف پول آنلاین بیتکوین

۲) گزینه دوم تنظیمات، “Preferences” یا همان منابع اطلاعاتی کیف پول شماست که شامل موارد زیر است:

(A): برای تغییر ایمیل در هر زمانی، می توانید از این گزینه Email Address استفاده کنید.

(B): برای استفاده از برنامه “two-factor authentication” (که در بخش اول این مقاله توضیح داده شد) و دریافت پیام هنگام واریز پول به کیف پول شما، می توانید یک شماره موبایل در این قسمت وارد کنید. برای فعال شدن این گزینه حتما باید با وارد کردن کدی که به موبایل شما ارسال می شود، شماره خود را تایید (Verify) کنید.

(C): زبان نوشتاری کیف پول شما از طریق گزینه Wallet Language قابل تنظیم و تغییر به ۲۵ زبان دیگر است که البته شامل زبان فارسی نمی شود.

(D): واحد پولی نمایش داده شده در صفحه اصلی و در پایین مبلغ بیتکوین نمایش داده شده به صورت پیش فرض دلار آمریکا ست که از طریق Local Currency می توانید آن را به ۲۲ واحد ارزی دیگر تغییر دهید که البته شامل ریال ایران نمی شود.

(E): با رشد مبلغ بیتکوین، ممکن است تقسیم بیتکوین به ۱ هزارم و ۱ میلیونیوم، انتخاب افراد زیادی باشد. از طریق گزینه “Bitcoin Unit” می توانید واحد پیش فرض BTC را به mBTC ( یک  هزارم) یا bits (یک میلیونیوم) تغییر دهید.

(F): برای دریافت ایمیل و پیامک موقع دریافت بیتکوین در کیف پول خود، تیک مربوط به آنها را در بخش Notification، فعال کنید.

(G): جهت پشتیبانی کامل بلاکچین از لینک تراکنش های آنلاین، گزینه Bitcoin Links Handling را فعال کنید.

(H): وب سایت بلاکچین بعد از مدت زمان معینی (تنظیمات پیش فرض نیم ساعت) که هیچ فعالیتی به صورت آنلاین صورت نگرفته باشد، مرورگر را از حساب کاربری شما خارج خواهد کرد. برای دسترسی دوباره، مجددا باید وارد حساب خود شوید. می توانید مدت زمان دلخواه خود را از طریق بخش Auto Logout، تنظیم کنید.

(I): تم کیف پول خود را می توانید از طریق گزینه Themes از حالت پیش فرض به دو حالت دیگر تغییر دهید. توجه داشته باشید که این تغییر در برخی از موارد باعث عدم خواندن بارکد توسط دوربین موبایل می شود. بنابراین در صورتی که با این مشکل مواجه شدید, تم کیف پول خود را به حالت Default در آورید.

کیف پول آنلاین بیتکوین

۳) قسمت سوم تنظیمات “Security” ست که در سرفصل “Security Center” نیز آمده است.

لطفا برای مطالعه این قسمت که شامل موارد مهمی نیز می شود به بخش اول نحوه ساخت کیف پول آنلاین بیتکوین، از طریق وب سایت Blockchain.info، مراجعه کنید.

۴) گزینه Addresses کنترل کاملی بر روند کار با آدرس های کیف پول، در اختیار شما می گذارد.

(A): با انتخاب این گزینه، یک عنوان مثل blockchain.info یا Your Default Address را به عنوان پیش فرض خواهید یافت.

(B): امکان ویرایش این عنوان و یا افزودن عناوین دیگر به همراه افزودن آدرس های جدید به لیست آدرس ها، از طریق Manage ممکن خواهد بود.

(C): همچنین آرشیو کردن یک آدرس و برگرداندن آن به حالت عادی (از آرشیو در آوردن) نیز از طریق گزینه Archive و Unarchive، امکان پذیر است.

کیف پول آنلاین بیتکوین

 

همانطور که در بخش اول این مقاله نیز اشاره شد، اخیرا Blockchain.info با Shapeshift.io همکاری جدیدی را آغاز کرده است. از همین رو امکان جدیدی به این کیف پول اضافه شده است. ازاین به بعد کاربران این کیف پول می توانند، از طریق ارتباط داخلی موجودی بیتکوین خود را به اتریوم و بالعکس تبدیل کنند. مقاله را با توضیحاتی در مورد این بخش ادامه می دهیم.

در حال حاضر سرفصل Exchange در وب سایت Blockchain.info به تبادلات دو ارز رمزنگاری شده بیتکوین و اتریوم اختصاص دارد.

کیف پول آنلاین بیتکوین

 

A): برای ثبت سفارش، از طریق سرفصل EXCHANGE، اقدام نمایید.

(B): باری نمایش تاریخچه سفارشات، گزینه ORDER HISTORY را انتخاب نمایید.

(C): ارز مبدا خود را از طریق گزینه Exchange From انتخاب کنید.

(D): ارزی که می خواهید دریافت کنید، به صورت اتوماتیک در طرف دیگر نمایش داده می شود.

(E): مقدار ارزی که می خواهید انتقال دهید را در بخش Enter Amount وارد کنید.

(F): همچنین می توانید به جای میزان ارسالی، مقدار ارز دریافتی مورد نیاز خود را تنظیم کنید.

(G): با کلیک بر روی گزینه Next، وارد مرحله دوم این انتقال شوید.

قدم بعدی، تایید موارد فوق است که در یک پنجره جدید به شما نمایش داده می شود.

 

لطفا سوال، انتقاد و پیشنهاد خود را از طریق فرم زیر با ما در میان بگذارید

 دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود. 

نوشته های مشابه

21 thoughts on “نحوه ساخت کیف پول آنلاین بیتکوین، از طریق وب سایت Blockchain.info (بخش دوم)”

 1. سلام

  یه سری آدرس های بیت کوین بلاکچین اولش عدد هست بعضی ها اولش عدد نداره و حرف هست فرقشون با هم چیه؟؟

  مرسی…

  1. با سلام به شما دوست عزیز

   یک آدرس بیتکوین با اعداد ۱ و ۳ شروع میشه که عدد ۱ نشون دهنده اینه که اون آدرس دارای ۱ کلید خصوصی و عدد ۳ بیانگر بیش از ۱ کلید خصوصی (multisig) در یک آدرس هست. در نظر داشته باشید که این تعاریف فرضی و کاملا قراردادی هست که مورد توافق قرار گرفته و به تنهایی دارای مفهوم نیست.

   ممنون از تماس شما
   موفق باشید

 2. سلام
  یه سوال دیگه داشتم در مورد کارمزد والت بلاکچین دات اینفو، قبلا توی گروه پرسیده بودم یه نفر گفت که کارمزد ۰٫۰۰۱ هست ولی من امروز ۰٫۰۰۵۰۷ بیت کوین انتقال دادم و فی روی regular بود و خودش کارمزد رو زد ۰٫۰۰۰۰۱۱۳ میشه در این مورد توضیح بدین؟

  ممنون بابت پاسخ گویی… .

  1. سلام دوست عزیز

   با توجه به اینکه کیف پول بلاکچین حجم تراکنش رو ملاک تعیین کارمزد قرار داده، مبلغ دقیق هر تراکنش به اندازه یا حجم میزان بیتکوین در حال انتقال بستگی داره. بنابراین تراکنش شما که رقم نسبتا کوچیکی هست از حجم تراکنش کمتری برخوردار هست و نتیجتا کارمزد کمتری پرداخت خواهید کرد. تعیین مبلغ و رقم دقیق کارمزد برای کاربران این والت امکان پذیر نیست و فقط در زمان ارسال قابل مشاهده هست. تغییر میزان کارمزد پیش فرض هم به اطلاعات تخصصی در مورد نحوه محاسبه تراکنش ها نیاز داره و توصیه نمیشه.

   توضیحات دقیق تری در مقاله https://goo.gl/viRP6b وجود داره که در صورت تمایل می تونید مطالعه کنید. مجددا هر سوالی براتون مطرح شد در خدمت هستم.

   کاربر گرامی از توجه شما سپاسگذاریم

 3. با سلام
  تشکر به خاطر مطالب مفیدتان
  من می خواستم برای سرمایه گذاری ١٠ بیت کوین خریداری کنم حال سوالم این است که برای نگهداری از همین کیف پول استفاده کنم؟
  با تشکر

  1. سلام دوست گرامی
   بلاکچین دات اینفو از قدیمی ترین و در عین حال معتبرترین کیف پول های آنلاین بیتکوین است. با این حال استفاده از این کیف پول (مثل سایر کیف پول ها) خالی از خطر نیست. توصیه شخصی بنده به شما این ست که تمام این میزان از موجودی خود را در یک حساب نگهداری نکنید. همچنین این نکته را در نظر داشته باشید که معمولا والت آنلاین حاوی کمترین میزان بیتکوین، جهت انجام تراکنش های سریع است. پس می توانید بخشی از موجودی خود را در والت دسکتاپ و بقیه را به شکل والت کاغذی نگهداری کنید. لطفا دقت داشته باشید که هیچکس مسئولیت این مسئله را به عهده نخواهد گرفت. بنابراین بعد از اطمینان از ساخت یک والت معتبر و در دست داشتن کلید خصوصی و گرفتن بک آپ های لازم، اقدام به خرید نمایید.
   از تماس شما سپاسگذارم

 4. با سلام
  لطفا در مورد کاربرد کلیدهای خصوصی، نحوه استفاده و مدیریت آنها در کیف پول Blockchain.info توضیح دهید.
  و در مورد تفاوت my bitcoin wallet و imported address توضیحاتی بفرمایید.
  با تشکر.

 5. تهام عزیز سلام،

  نکته قابل ذکر در مورد اهمیت نگهداری مناسب از کلید خصوصی در این است که در صورت عدم دسترسی به پسورد کیف پول، تغییر یا به روز رسانی سیستم و انتقال دیتا، تنها داشتن کلید خصوصی ست که به کاربر امکان می دهد به موجودی دسترسی داشته باشد. در نظر داشته باشید که این مسئله یک ضعف نیست و حتی می توان گفت برای دسترسی مشترک اطلاعات در شبکه ای با زیرساخت Trustless، این یک ویژگی ممتاز به حساب می آید. لطفا جهت مطالعه جزییات بیشتر در این خصوص به لینک https://goo.gl/NKf9wT مراجعه نمایید.

  گزینه my bitcoin wallet، حاوی تمام جزییات مربوط به شماره حساب کیف پول (والت) کاربر و تراکنش های مربوط به آن کیف پول است. اما گزینه imported address، برای وارد کردن سایر آدرس های بیتکوین به کیف پول اصلی کاربر، استفاده می شود. در واقع کاربر سایت بلاکچین از طریق این گزینه، به اطلاعات و مدیریت موجودی سایر کیف پول های بیتکوین خود نیز دسترسی خواهد داشت. مدیریت این بخش تنها از طریق وارد کردن دیتای کلید خصوصی یک پول امکان پذیر است.

  از اینکه سایت ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما سپاسگزاریم

 6. سلام
  خسته نباشید
  یه سوال داشتم از خدومتتون
  چرا در blockchain میزان My Bitcoin Wallet صفر هستش در حالی که میزان بیت کوین رو در قسمت Imported Bitcoin Addresses مبلغی رو نشون میده؟ دقیقا همون مبلغی که در بالای صفحه نشون میده
  بعد اینکه در زمان انتقال بیتکوین مقدار به مراتب کمتری رو از موجودی میشه انتقال داد و بقیه موجودی رو انگار نمیشناسه
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

 7. سلام به شما کاربر محترم
  قسمت آدرس های ورودی در این والت، شامل 2 موضوع متفاوت است. موضوع اول وارد کردن آدرس های بیتکوینی که بررسی تراکنش های آن بنا به دلایل مختلف برای کاربر جذاب است. موضوع دوم مدیریت تراکنش ها ی آدرسی مشخص است که باتوجه به توضیحات قبلی این کار صرفا از طریق داشتن کلید خصوصی امکان پذیر خواهد بود. در صورتی که روبروی آدرس وارد شده اخطار Watch Only را مشاهده می کنید، تنها قادر به رویت تراکنش های مربوط به این آدرس هستید (موضوع اول) و برای دسترسی به موجودی این آدرس باید به بلاکچین ثابت کنید که مالک آن هستید (موضوع دوم).
  برای شروع به شکل زیر عمل کنید:
  SETTINGS>Addresses>Import Bitcoin Address
  با انتخاب Import Bitcoin Address، پنجره ای به صورت پاپ آپ ظاهر می شود که می توانید آدرسی مشخص را صرفا برای نمایش تراکنش ها و یا کلید خصوصی مرتبط با یک آدرس را جهت مدیریت موجودی آن آدرس، وارد کنید.
  ممنون از تماس شما

 8. سلام و خسته نباشید بابت مطالب مفیدتون
  به راهنمایی میخوستمئ من برای اولین بار مقداری بیت کوین به بلاک چین انتقال دارم و با گزینه exchange تبدیل به اتریوم رو زدم حالا دوازده ساعت گذشته ئ از اون لحظه تا حالا موجودی بیت کوین و اتریوم من رو صفر نشون میده و میزنه در حال پردازش
  لطفا راهنماییم کنین
  ممنون

  1. سلام دوست عزیز و عرض پوزش بابت تاخیر پیش آمده در جواب…
   مطمئنا تا الان مشکل شما حل شده. اما به طور کلی برای اکسچنج جهت اطمینان دو مطلب رو فراموش نکنید.
   اول اینکه حداقل مبلغی که وبسایت برای تبادل مشخص کرده رعایت بشه و دوم اینکه در موارد محدودی که شبکه به هر دلیلی با اختلال و کندی همراه هست تا برطرف شدن مشکل صبر کنید. درخواست شما در لیست انتظار قرار گرفته و به محض برطرف شدن مشکل انجام خواهد شد. در مورد تاخیری که برای درخواست شما پیش آمد مشکل مربوط به پایین بودن سرعت تراکنش ها در شبکه اتریوم در اون تاریخ می شد که به خاطر ارتقاء نرم افزار بلاکچین اتریوم به وجود آمد و حدودا یک هفته تراکنش های اتریوم و تمام رمزارزهای قراردادهای هوشمند اتریوم، با تاخیر انجام می شد.

   ممنون از تماس شما کاربر محترم

 9. سلام بعداز ساخت بلاک چاین چطوری باید مقدار بیت کوین دریافتی در فری بیت کوین و بیت کوماین را به بلاک‌چاین انتقال داد و از کدام گزینه استفاده کرد.لطفا راهنمایی و آموزش دهید ودر صورت امکان نحوه انتقال را به ایمیل من بفرستید.تشکر
  ایمیل من[email protected]

 10. با سلام و خسته نباشید
  بنده یک آدرس اتریوم ایجاد کردم و مقداری اتریوم خریداری نمودم وبلافاصله در حساب بلاکچین دیده شد بعد روز بعد آدرس دومی را جهت خرید اتریوم ایجاد نمودم و بعد از خریداری در آدرس مربوطه مقدار اریوم دیده میشود اما در حساب بلاکچین اضافه نمی شود و هیچ جایی هم در سایت بلاکچین برای افزودن آدرس اتریوم وجود ندارد لطفا راهنمایی نمایید که بنده چگونه از این اتریوم این آدرس استفاده نمایم یا جابجا نمایم

  1. سلام به شما کاربر مجترم
   اگه مطلب شما رو درست متوجه شده باشم آدرس اولی که برای ارسال اتریوم استفاده کردید رو از blockchain.info و آدرس دوم رو از یک منبع دیگه (مثل مای اتروالت) دریافت کردید. اگه موضوع همین بوده, تنها در صورتی امکان نمایش و دسترسی به موجودی آدرس دوم اتریوم خودتونو خواهید داشت که به keystore file حسابتون در مای اتروالت دسترسی داشته باشید. در صورتی که فراموش کردید که این فایل کجا ذخیره شده, با وارد شدن به حساب MyEtherWallet می تونید مجددا دانلودش کنید. حالا می تونید برای ایجاد ارتباط بین حساب اتریوم و بیتکوین خودتون اقدام کنید. اخیرا blockchain.info گزینه ای رو در بخش تنظیمات اضافه کرده که دسترسی به حساب اتریوم رو به ترتیب زیر امکانپذیر می کنه:

   – انتخاب گزینه settings
   – انتخاب زیرشاخه general
   – انتخاب آخرین گزینه تحت عنوان Import funds from MyEtherWallet
   – انتخاب Import Funds و دانلود keystore file که چند خط بالاتر توضیح دادم.
   – بعد از انجام آخرین مرحله میتونید موجودی اتریوم خودتونو در وبسایت ببینید و همینطور امکان انتقال و کنترل این حساب رو هم خواهید داشت.

   ممکنه مطلب شما رو درست متوجه نشده باشم. اگه موضوع چیز دیگه ای هست لطفا مطلب رو واضح تر بیان کنید که با کمک هم مشکل رو حلش کنیم.

   با تشکر از تماس شما

 11. سلام این پیام یعنی چه؟imported bitcoin addresses not backed up by recovery phrase.transfer into a wallet to secure funds
  چه کاری باید انجام بدم؟چرا با وجود اینکه کلی لیتکوین و لیتوشی و ساتوشی جمع کردم هنوز total balanceصفره؟
  آیا باید برای لیتکوین و بیکوین به طور جداگانه کیف پول ساخت و ولت آدری بلاکچین کافی نیست؟
  از چه سایتهایی می توان کیف پول ساخت؟چند سایت معتبر و رایگان بیتکوین رو میشه معرفی کنید لطفا؟ممنون میشم جواب بدید

  1. سلام کاربر عزیز
   متن مورد نظر به این موضوع اشاره می کنه که از آخرین آدرس هایی که به حسابتون اضافه کردید نسخه پشتیبانی تهیه نکردید و اصطلاحا backup گرفته نشده. باید از طریق عبارت بازیابی (recovery phrase) این کار رو انجام بدید که در مقاله به صورت مفصل توضیح داده شده. سوال دوم شما رو به صورت دقیق متوجه نشدم اما اگه قصد اضافه کردن موجودی کیف پول هایی رو دارید که مربوط به حساب شما در وبسایت های مختلف میشه, باید بگم اینکار امکانپذیر نیست. راه حل اینه که موجودی بیتکوین, بیتکوین کش و اتریوم رو از حساب مبدا (وبسایت های مربوطه) خارج کنید و مستقیما به آدرس کیف پول خود در حساب blockchain.info که قبلا ایجاد کردید, واریز کنید. مراحل انجام باید به ترتیب زیر باشه:
   – از حساب مقصد خودتون (blockchain.info), deposit آدرس مربوطه رو کپی کنید.
   – وارد حساب مبدا (مثلا freebitco.in) بشید.
   – گزینه withdrawal رو انتخاب کنید.
   – میزان ارز مورد نظر رو به همراه آدرسی که در مرحله اول کپی کردید, در فرم نمایش داده شده وارد کنید.
   – درخواست خودتون را ثبت (submit) کنید.
   معمولا ایمیلی برای تایید به inbox کاربر ارسال میشه که با کلیک بر روی لینک تایید (confirm) میشه. منتظر بمونید تا تراکنش شما چند تا تایید از شبکه دریافت کنه. در مورد بیتکوین از نیم ساعت تا چند ساعت هم (بسته به حجم ترافیک در بلاکچین شبکه بیتکوین) ممکنه طول بکشه. از طریق لینک تراکنش (TXID) که در سایت مبدا دریافت می کنید می تونید وضعیت تراکنش خودتونو چک کنید. در ضمن ارزهای قابل تبادل در blockchain.info در حال حاضر, بیتکوین, بیتکوین کش و اتریوم هست. بنابراین برای لایتکوین باید از کیف پول مجزایی استفاده کنید. همچنین برای جا به جایی هر رمزارزی نیاز به آدرس متفاوتی خواهید داشت. به عنوان مثال, با اینکه هم اتریوم و هم بیتکوین رو میشه در حساب این وبسایت نگه داشت اما برای انتقال هر کدام باید آدرس متفاوتی رو به همون روشی که توضیح دادم دریافت کنید. در مورد سوال آخری که پرسیدید پیشنهاد میکنم به کانال تلگرام کوین ایران مراجعه و از تجربیات سایر کاربران استفاده کنید.

   از اینکه وبسایت کوین ایران رو برای مطالعه انتخاب کردید از شما سپاسگذاریم

 12. با سلام
  پول من در قسمت important address هست هر کاری میکنم نمیتونم انتقال بدم ممنون میشم راهنمایی کنید

 13. سلام
  مقداری بیت کوین به حساب بلاک چین من واریز شده ولی موجودی رو صفر نشون میده.
  البته من بالاجبار و ناخواسته وارد داستان بیت کوین و بلاک چین شدم و اطلاعات زیادی هم ندارم.
  فقط یک والت جدید ساختم و از قسمت request شماره حسابی که داد برای اون شخص فرستادم و ایشون مدعیه که واریز کرده ولی بالانس حساب من صفره.
  میخوام بدونم آیا کار خاص دیگه ای نیازه انجام بدم تا مبلغ رو صحیح نشون بده یا نه.
  اگر راهنمایی کنید خیلی از شما ممنون میشم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن