مقالات بیت کوین

موارد استفاده بیتکوین که آن را تبدیل به یک جریان اصلی می کنند

همانند گروهی از شکارچیان در شب، بیتکوین از زوایای مختلف در حال نزدیک شدن به جریان اصلی خود می باشد. از فقیرترین افراد در کشورهای درحال توسعه تا بانک های خیلی خوب، ارز دیجیتال در تمامی لایه های زندگی بشری استفاده می شود. مروری بر برخی از بزرگترین موارد استفاده بیتکوین را که می تواند به آن در جهت نزدیک شدن به جریان اصلی کمک کند.

مخفی نمودن ثروت و فرارمالیاتی

مخفی نمودن ثروت و فرارمالیاتینود درصد تجارت و استفاده بیتکوین مربوط به چینی ها می باشد. زمانی که ارزش یوان پایین آمد، و دولت اعلام کرد که می خواهد سرمایه ها را کنترل نماید، قیمت بیتکوین افزایش یافت. ارز دیجیتال رفته رفته محبوب تر می شود، به عنوان راهی برای چینی ها که بتوانند سرمایه خود را از چین خارج نمایند.

فرارمالیاتی فراساحلی (offshore) برابر با ۳۲ تریلیون دلار تخمین زده می شود. مخفی کردن ثروت از دولت یکی از بزرگترین موارد استفاده بیتکوین تا به امروز بوده است. این امر باعث افزایش اشتیاق مردم برای یادگیری درباره نحوه ذخیره ثروت گردید، به ویژه زمانی که حساب های بانکی سوییس از حالت بی نام خارج گردیدند، و مقالات نشست پاناما اظهار داشتند که بانکداری فراساحلی دیگر امن نمی باشد.

بیمه در برابر اقتصاد رو به زوال

 

بیمه در برابر اقتصاد رو به زوالتورم بیش از حد، خارج کردن پول از گردش مالی، سود وام ها، کمک مالی و سایر سیاست های مالی در سطح جهان با سرعت بالایی در حال وقوع می باشد. هر زمانی که آن رخ می دهد، صدها و هزاران فرد هوشمند در جامعه با دیدن پایین آمدن ارزش پولشان به استفاده از بیتکوین رو می آوردند.

با وجود این که هر واقعه تنها تعداد کمی را به سوی بیتکوین کشانده است، بعد از هر اتفاق در رابطه با ارز محلی، بیتکوین به عنوان یک پرچین برای مشکلات ارز محلی بعد از هر اتفاق به حساب می آید.

ارسال حواله ها از طریق کانال های اصلی

تعداد زیادی از شرکت های نوبنیان راه حل های ارسال حواله خود با استفاده از بیتکوین را ارائه می دهند، سرعت و هزینه مناسب ارسال حوالجات در مقایسه با روش های سنتی از مزایای این روش می باشد. در برخی مکان ها، راه حل ها آن قدر خوب بوده اند که ۲۰ درصد کریدور ارسال حوالجات را به خود اختصاص داده اند. در کره جنوبی، یک بانک اصلی قبلاً از یکی از خدمات مربوط به بیتکوین برای ارسال حوالجات فرامرزی استفاده می نموده است.

تورنت ها و وی پی ان ها

تورنت ها و وی پی ان هااستفاده از بیت تورنت ها رایگان می باشد، درست است؟ فراهم کنندگان خدمات اینترنت (ISPs) باید با دولت محلی کار کنند و از MPAA جهت دانلود فیلم ها استفاده نمایند، که سه چهارم فعالیت های وب را تشکیل می دهند. برای دور زدن این مانع، کاربران خدمات VPN را برای مخفی ماندن از ISP محلی خریداری می نمایند و به تماشای فیلم ها و نمایش های تلویزیونی به صورت رایگان با کمترین نگرانی ادامه می دهند. به منظور مخفی نمودن خرید خدمات VPN، دانلودکننده ها به استفاده از بیتکوین رو آورده اند. بیشتر خدمات VPN هم اکنون ارز دیجیتال را به عنوان نوعی پرداخت پذیرفته اند و آن را از نظر خصوصی بودن تشویق می نمایند.

باج افزار

باج افزارمتاسفانه ویژگی های بیتکوین آن را برای صنعت باجافزار بسیار مناسب نموده است. تخمین زده می شود که ۹۳ درصد ایمیل های هک کننده دارای یک لینک می باشند که با آن ها باجافزار دانلود می شود، و رسانه های اجتماعی به عنوان بستر این حمله به شمار می روند.

هم اکنون یک صنعت یک میلیارد دلاری در رابطه با باجافزار ها در حال آسیب زدن به شهرت بیتکوین می باشد، در حالیکه همزمان تجارت های مختلف و آن هایی که دارای داده های حساس می باشند برای جلوگیری از هک شدن در این بخش سرمایه گذاری می نمایند. Citrix و ,Censuswide در گزارش اخیر خود نشان دادند که ۳۳ درصد تجارت های بزرگ در انگلستان قبلا بیتکوین های خود را وارد بورس نموده اند و خود را برای باج خواهی های احتمالی آتی آماده کرده اند.

قماربازی و صنایع سرگرمی مربوط به بزرگسالان

آن چه بر همگان معلوم است، صنایع مربوط به بزرگسالان در اینترنت محبوب می باشند. قانون های مبتنی بر ممنوع بودن هر دوی صنایع مربوط به بزرگسالان و قماربازی های آنلاین در کشورهای مختلف وجود دارد، که عرصه را بر سرویس های پرداخت تنگ نموده است. بیتکوین قبلاً شروع به فعالیت در بین تعداد زیادی از سایت های معروف مرتبط با هر دو صنعت نموده است.

عملکرد بومی

عملکرد بومیپرداخت های ریز، پرداخت های ماشینی، پرداخت های چند امضائی، ماشین های واسط، شرط بندی های عادلانه، و بسیاری دیگر از انواع عملکردها مانند کاربردهای مختلف ارزهای رمزنگاری شده و مورد استفاده در کسب و کارهای جدید و شرکت های نوبنیان که بیتکوین برای اولین بار این امکان را فراهم میکند.

ایده های بیشماری مانند جذاب سازی اینترنت، پرداخت های وابسته در مقیاس کوچک، درگاه های پرداخت ویدیویی، انعام های اینترنتی و کسب درآمد از بیت تورنت های دانلودی قبل از ظهور بیتکوین ممکن نبودند.

هم اکنون، شرکت های نوبنیان روزانه با مدل های تجاری جدید مبتنی بر آن ها به وجود می آیند. در زمان کنونی، این شرکت ها نیستند که تعیین کننده می باشند، بلکه کاربران قابلیت های جدید هر یک را که تنها با وجود بیتکوین ممکن گردید، بررسی می کنند.

 شبکه تاریک The Dark Web

شبکه تاریک The Dark Webقدیمی ترین استفاده برای بیتکوین هنوز ناپدید نشده است. در ژوئن ۲۰۱۱، بیتکوین اولین صنعت موفق خود را با فروش کالاهای قانونی مورددار در بازار سیاه مانند جاده ابریشم(Silk Road) یافت. سایت داروهای تجاری باعث تغییر قیمت ناگهانی بیتکوین گردید، با این اتفاق بیتکوین به عنوان راهی برای یافتن داروهای غیرقانونی به صورت برخط شناخته گردید.

بعد از اینکه جاده ابریشم دیگر مورد استفاده قرار نگرفت، موارد جدیدی شکل گرفتند تا جای او را بگیرند. این مساله نشان می دهد که بیتکوین به ویژه با ویژگی شخصی سازی شده اضافی مانند CoinJoin و TumbleBit به عنوان بهترین راه برای خرید بی نام همه چی به صورت برخط باقی ماند.

ساخت جهانی بهتر

بیتکوین یک پاسخ محتمل به بسیاری از مسائل جهانی می باشد. ساتوشی ناکاموتو خودش سعی بر حل مسائل اساسی با استفاده از سیستم های مالی موجود به هنگام ایجاد آن ها دارد. چندین دلیل ایدئولوژیکی برای نگهداری بیتکوین مانند انتظار برای حل سیستم مالی موجود و یا عدم حمایت از جنگ های غیراخلاقی با پرداخت مالیات توسط مردم وجود دارد. تعداد زیادی از مردم خواستار منافع سیستم اعتماد کلی در زندگی روزانه خود می باشند و در آینده نزدیک یا دور صاحبان بیتکوین ها خواهند بود. میزانی که هر شخصی نگه می دارد ممکن است زیاد نباشد، اما تعداد افرادی که می خواهند دنیا را به دنیایی بهتر تبدیل نمایند، نامحدود می باشند.

به نظر شما کدام یک از موارد استفاده بیتکوین بیشتر از همه کمک می کند تا به اوج خود برسد؟ در بخش دیدگاه ها ما را از نظرات خود مطلع سازید.دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.Images courtesy of Shutterstock, MPAA, Bitcoin.com, FBI, US News


https://coiniran.com/?p=4343
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x