ایستگاه خبر

راه اندازی آزمایشگاه تحقیقاتی بلاکچین در بزرگترین بندر اروپا

راه اندازی آزمایشگاه تحقیقاتی بلاکچین در بزرگترین بندر اروپا

بندر Dutch واقع در روتردام، بزرگترین مرکز حمل و نقل دریایی اروپا، در حال گشایش یک آزمایشگاه تحقیقاتی در خصوص فناوری بلاکچین می باشد.
این آزمایشگاه که با همکاری مشترک شهرداری روتردام و مقامات مسئول بندر راه اندازی شده است، “BlockLab” نام گرفته و به عنوان “مرکز دانش و آگاهیِ بخش خصوصی منطقه ای” و در راستای انجام تحقیقات اجرایی برپا می شود. این مرکز به بررسی و تجسس درباره پتانسیل بلاکچین در سازمان بخشی و کارآمدتر کردن جریان و روند تدارکات بندر و محموله های دریایی می پردازد.

بر اساس یک گزارش مطبوعاتی منتشر شده، مراحل اولیه ساخت و راه اندازی یک نرم افزار بلاکچین – که با مشارکت شرکت نرم افزار ابر مجازی Exact و بانک ABN AMRO انجام شده است – با هدف یاری رسانی به تأمین هزینه مشارکت مالی در بخش تدارکات بندر، به انجام رسیده است.

Maarten Struijvenberg، معاون شهردار روتردام در امور و روابط اقتصادی اظهار داشت: ” شایعات گسترده و متعددی درباره بلاکچین به گوش می رسد، ولی در واقع آنقدرها هم این نرم افزارها کاربردی نیستند. ما این رویه را به کمک BlockLab تغییر خواهیم داد. این مسئله بسیار مهم است زیرا که ما به نوآوری های حقیقی برای آیندۀ اقتصادمان نیازمندیم و بلاکچین می تواند در دستیابی به این امر ما را یاری کند.”

تمامی تحقیقاتی که در BlockLab انجام می پذیرد به طور کامل در رابطه با موضوع بندر نیستند. به هر حال انتشار این مطالب علاقه به کند و کاو در بلاکچین را آشکار می سازد تا آنچه را که “انتقال انرژی” می نامند سرعت بخشد. برای نمونه، مجاز کردن کارخانجات به مبادله مازاد انرژی گرمای حاصل از تولید و تبادل برق برای ساکنین شهر.

این اولین تلاش بندر نیست که در فضای بلاکچین انجام می پذیرد. بر اساس اعلام مقامات مسئول، سال گذشته این بندر در کنار ۱۴ بانک و دانشگاه بزرگ و برتر در یک کنسرسیوم بلاکچین مشارکت داشت که به بررسی و کاوش در میان فرصت هایی که بلاکچین در بخش تدارکات ایجاد می کند، پرداختند.

 دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.Source

https://coiniran.com/?p=8337
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x