اخبار دیجی ارزهامقالات تحلیلی

ذهنیت فست فودی … حساب لیکوئیدی

هیچ کس از وسوسه ی کسب نتیجه ی سریع و آسان در امان نیست!
این باور که؛ باید به همان سرعتی که فست فود آماده می شود ، آب جوش می آید و عکس فوریتان حاضر می شود، موفقیت هم نائل آید دیگر کافیست!

هرگز با خود اندیشیده ایدکه چرا صرافی ها به شما فرصتی ناب و استثنایی ارائه می کنند و بیشتر از اعتبارتان به شما اعتبار می دهند؟!

تا به حال با خود حساب کرده اید اگر تمامی این اعتبارهای که به شما داده شده به ثمر می نشست تاکنون صرافی ها چندبار ورشکست شده بودند؟

و بد به حال کسانی که این دروغ را باور کرده اند و این حجم عظیم اعتبار را از جایی جز صرافی می دانند. شاید در خیال خود آن را وامی از گردش اعتباری خود و دیگر کاربران می انگارند، حال آنکه چنین نیست و این فقط و فقط دادنی برای چندین برابر ستاندن است و لا غیر.

به خودتان قول دهید تا یک بار و برای همیشه به این مسله فکر کنید و از شر این وسوسه ها خلاص شوید.
زمانی که شخصی را می بینید که مقابل گردونه اسامی بالا و پایین می پرد و یا شخصی که در قرعه کشی بانک برنده شده، این در حالیست که تعداد کثیر بازندگان را نمیبیند و نباید هم ببینید.

اگر به احتمالات ریاضی نتیجه ی مثبت باز گردیم این احتمال نزدیک صفر است و شما صفر درصد احتمال برنده شدن دارید.

روانشناس دانشگاه هاروارد ، استاد دنیل گیلبرت می گوید :
اگر به بازندگان قرعه کشی ها ۳۰ ثانیه زمان داده شود که در تلویزیون اعلام کنند “من برنده نشدم”، حدود ۹سال طول می کشد تا تمام بازندگان یک مسابقه این جمله را اعلام کنند.

حال همین مسئله را به ترید و مارجین تعمیم دهید .
چقدر احتمال پیروزی هست؟

با توجه به سبک بودن مارکت و قدرت صرافی ها برای کسب سود بیشتر، گاهی با یک بازی کثیف و یک نوسان ساده که از سر کسب سود انجام می دهند شما لیکوئید شده و تمام دارایی خود را خواهید باخت.

حال آنکه اگر در معامله ای وارد شوید و از مارجین استفاده نکنید، حتی بعد از اجرای این سیاست توسط صرافی، شما فقط مقداری از ارزش دارایی تان کم شده و بی شک با گذشت زمان و اعمال تصمیم درست می تواند همان ضرر موقت به سود بیانجامد.

اگر شما آن کسی باشید که همه چیز را باخته، با خشمی که حالا طمع را دو چندان می کند به این دام باز خواهید گشت تا به خیال خود از او انتقام بگیرید.
کم کم تعداد باخت های شما آنقدر عادی خواهد شد که فراموش می کنید بعد از ده بار باخت شاید تنها یک بار توانسته اید انتقام بگیرید. این به شما قدرت کاذب می دهد و شما معتاد این دام هوشمندانه هستید.

پس چه بهتر که یاد بگیریم به دنبال راه سریع برای کسب سود نباشیم و سعی کنیم خودمان را گول نزنیم. زیرا تنها مسیر موفقیت از انجام سلسله کارهای معمولی و غیر مهیج توام با دانش و نظم در طول زمان می گذرد.

راستی اگر شما صاحب صرافی بودید آیا به نیت خیر خواهانه اعتبار و پول به تعدادی کثیر از مشتریان خود می دادید؟! یا در فکر رشد و منافع خود، از تفکر و نگرش ناصحیح و غیر سالم مشتریان سود برده و هرروز طعم طمع را در کامشان شیرین تر مینمودید؟!دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.Image via blogs-images.forbes.com

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن