ایستگاه خبر

راه اندازی نسخه بتا دیسنت گو (Decent Go)، اولین بازار غیرمتمرکز محتوای دیجیتالی

 

دیسنت گو (Decent Go) یک بازار دیجیتالی مانند google play است که روی پلتفرم بلاک چین سوار شده و اجازه مبادله و خرید محتوای دیجیتالی را به صورت همتا به همتا می دهد.

امروز، پنجم اکتبر ۲۰۱۷، دیسنت اعلام کرد که نسخه بتای بازار دیسنت گو یعنی اولین بازار دیجیتالی غیرمتمرکز را راه اندازی می کند. دیسنت قبلا برنامه کاربردی روی دسکتاپ خود را برای دیسنت گو در پایان ماه جون به راه انداخته بود و الان در هیجان است تا کاربرد این بازار را گسترش دهد.

دیسنت گو که مبتنی است بر بلاک چین دیسنت، به فروشندگان و خریداران نسبت به غول های کنونی صنعت، مبادله بهتری را وعده می‌دهد. همچنین به تولید کنندگان محتوای دیجیتالی آزادی و کنترل بیشتری روی مالکیت و توزیع محتوا خواهد داد.

توزیع در دیسنت از طریق یک شبکه بلاک چین همتا به همتا صورت می گیرد و بنابراین به شخص ثالثی متکی نیست و مولفین توانایی بارگذاری محتوای خود را دارند، برای آن یک دسته بندی تعیین می کنند، یک توضیح درباره محتوا به آن اضافه کرده، مدت دسترسی به این محتوا را تعیین کرده و قیمت و حقوقی را نیز به خود اختصاص می دهند. کارمزد برای هر تراکنش به طور منصفانه و تقریبا ثابت به حساب مولفین بعد از انجام هر تراکنش ریخته می شود، مولفین و هنرمندان دیگر ماهها منتظر دریافت پول در ازای کار خود نمی مانند.

علاوه بر کیف پول دیسنت گو، آنها توزیع دیجیتالی از طریق توکن محتوای دیجیتالی یا همان DCT را نیز در بازار براه انداخته اند. چهارصد کاربر اول که حساب خود را در دیسنت گو ایجاد کنند، ۲٫۵ DCT در کیف پول خود دریافت می کنند به نحوی که می توانند شروع به آزمایش پلتفرم، بارگذاری محتوا، انتخاب سیدرها و دانلود محتوا و گزارش خطاها بکنند. این بازخورد مناسب را برای دیسنت فراهم می آورد تا بتواند به پیشرفت و توسعه کار ادامه دهد.

متج میچالکو (Matej Michalko,) بنیانگذاری و مدیرعامل دیسنت گفت: «دیسنت گو به تولید کنندگان کمک خواهد کرد تا بر بسیاری از مشکلاتی که امروزه پیش روی صنعت سرگرمی و رسانه هست، غلبه کنند. موانع و پیچیدگی بیهوده زیادی در این صنعت وجود دارد که روی دسترسی به این بازار و درآمد مالکین تولیدکننده محتوا تاثیر منفی می گذارد.»

بازار رسانه و سرگرمی بسیار عظیم است اما برای هنرمندان هنوز سخت و دشوار باقی مانده است. دیسنت تخمین می زند که نویسندگان بیش از سی تا هفتاد و پنج درصد از سود خود را هنگام انتشار در آمازون از دست می دهند. به همین نحو، یک نوازنده موسیقی حدود سی درصد در هنگام فروش یک آهنگ در iTunes از دست می دهد. دیسنت گو یک مدل جایگزین ارائه می دهد که سود مستقیما به حساب تولید کننده محتوا رفته و وجود شخص ثالث و کارمزدهای اضافی را حذف می کند. این هزینه های اضافی حجم عظیمی از مخارج را در رسانه ها و صنعت توزیع محتوا در سراسر جهان تشکیل می دهد، تخمین زده می شود که میزان کنونی این مخارج از حدود ۱٫۷ تریلیون دلار در سال ۲۰۱۶ به بیش از ۲ تریلیون دلار در سال ۲۰۱۹ رشد کند.

میچالکو افزود: «بخش اعظم قدرت در دستان بازیگران معدودی است که این صنعت را در کنترل خود دارند. در نتیجه هنرمندان، فیلم سازان و نویسندگان پول و کنترل روی کار خودشان را از دست می دهند. ما دیسنت گو را طراحی کرده ایم تا از دست این مشکلات خلاص شویم و شفافیت و انصاف بیشتری را به صنعت محتوای دیجیتالی بیاوریم.»

درباره دیسنت:

دیسنت یک پلتفرم توزیع محتوای دیجیتالی مبتنی بر فن آوری بلاک چین خویش است. این پلتفرم برای ایجاد شفافیت و اعتماد در صنعت رسانه طراحی شده است.  دیسنت به نوازندگان موسیقی، فیلم سازان و استودیوهای هنری اجازه می دهد تا محتوای خود را به نحو موثر و مستقیما بین مخاطبین و مشتریان خود توزیع کرده بدون اینکه نیازی به شخص ثالث داشته باشند.

برای مثال، این کار در نهایت می تواند به دسترسی بیشتر به فیلم، موسیقی و محتوای واقعیت مجازی برای کاربران بیانجامد. دیسنت به صورت هدفمند قادر به ایجاد یک انقلاب در توزیع محتوای الکترونیکی است. قصد ایشان بهبود سیستم کنونی برای مولفین محتواست تا بتوانند محصولات خود را به مخاطبین با ارائه یک مسیر فروش مستقیم عرضه کنند و به آنها کنترل بیشتری روی کار خود بدهد و با استفاده از بلاک چین نیازی نباشد تا امنیت کار خود را به خاطر اندازند.


منیع: DECENT.CH

https://coiniran.com/?p=8372
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x